Розкішний Sale
0

Садовий фундук: вибір найкращих сортів, посадка та догляд

Саджанці фундука – стали дуже популярними. Ліщина або садовий фундук – це красиві кущі з великими серцеподібним листям. Як і інші горіхоплідні він прекрасно росте в наших умовах, морозостійкий та невибагливий. Попри те, що цвітіння фундука починається ранньою навесні, квітки здатні витримати зниження температури навіть до -7-8°C. А доросла ліщина навіть при -30°C прекрасно зимує.

Саженцы фундука,посадка фото

Про користь фундука можна розповідати годинами, він має цінні масла, вітаміни, мікроелементи та ін. Наші розплідник забезпечує садівників висококласними саджанцями фундука, великоплідних сучасних сортів. Наші експерти діляться секретами вирощування, навчать вирощувати великі та смачні горіхи ліщини. Важливо, не економте на саджанцях, рекомендуємо покупати  тільки фірмові саджанці фундука з перевірених розплідників.  Щоб врожайність була високою, потрібно висаджувати від 2-3 різних сортів ліщини для кращого запилення.

Що таке ліщина або фундук, чи є різниця?

Ви можете зустріти обидві назви. Чому? Ботанічна назва – ліщина (лат. Corylus). Сучасні сорти ліщини – це складні міжвидові гібриди, які відрізняються великими плодами, з високими смаковими якостями. Слово «фундук» – турецьке. І оскільки Туреччина – світовий виробник кращого фундука, то всі великоплідні сучасні сорти називають – «саджанці фундука». Плоди до 2 см в діаметрі дозрівають у серпні-вересні. Значне плодоношення починається з 3-4 року після посадки. Кращі сорти в нашому каталозі – зверніть увагу на засухостойкій Барселонський, німецький Лідер, з солодкуватим смаком Грандіозний, великий і урожайний Каталонський, ранній Святковий та ін.

 Вирощування великоплідного фундука: особливості посадки

Український клімат добре підходь для фундука. Щоб виростити кущі фундука підійде ділянки з легкої дренованим ґрунтом. Важливо, щоб ґрунтові води були не вище 1,5-2 м. При посадці врахуйте, що через 4-5 років, витончений саджанець перетвориться на великий кущ висотою до 300 м і діаметром до 250 см. Плануйте посадки так, щоб і фундуку, і його сусідам по саду – вистачало місця для повноцінного росту. Відстань від великих дерев – від 4 м.

  • Місце посадки – ґрунт і освітленість. «Породистий» фундук більш вимогливий до ґрунтів, ніж лісова ліщина. Садові ґрунти мають бути легкими, дренованими. Додавайте у місця посадки тільки добре перепрілий гній (перегній) та зрілий компост. Уникайте свіжої органіки. Реакція ґрунту – слабокисла або нейтральна. Фундуку потрібно сонячне місце або з розсіяним світлом.
  • Коли садити саджанці фундука? Навесні, як тільки вже можна копати землю – починають посадку. Восени – не пізніше ніж на 3-4 тижні до стабільного похолодання. При осінній посадці додавайте в посадкову яму безазотні добрива, наприклад – монофосфат калію або Золота осінь, навесні – повне мінеральне.
  • Підготовка. Саджанці фундука потребують звичайної підготовки. Якщо до посадки вам потрібно буде зберігати саджанці в прохолодному місці. Важливо, щоб бруньки залишалися сплячими до посадки. При підготовці – акуратно розпакуйте фундук, розгорніть і підріжте секатором коріння. Поставте кущик на кілька годин в розчин стимуляторів, наприклад, Корневин та Епін Максі.
  • Посадка. Коренева шийка саджанця фундука – повинна розташовуватися на рівні землі. Якщо вона заглибилася після поливу при осіданні землі – акуратно підтягніть рослина вгору та утрамбуйте.

Фундук правила посадки в Украине

Основний догляд за фундуком

  • Полив фундука. Молоді рослини фундука – потребують поливу в міру висихання ґрунту. Ліщина – любить воду, хоча застою – не виносить. У період нестачі дощів – поливайте кущі раз в 10-12 днів з розрахунку 50-80 л під кожен дорослий кущ. Важливо: недолік поливу може погано відбитися на врожаї, кущі скинуть зав'язь, а горіхи будуть дрібними.
  • Підживлення. Фундук, як і всі культурні рослини потребують якісних підживлень для гарного росту і врожаю. Раз на 2-3 роки мульчуйте пристовбурні кола компостом завтовшки до 10 см. Навесні – вносите повне мінеральне добриво, з середини літа – калійно-фосфорні, наприкінці сезону – осінні мікси.
  • Головні правила обрізки фундука. Формування кущів ліщини викликає багато запитань. Але не хвилюйтеся, навіть якщо ви помилитеся – це не дуже зашкодить. Фундук плодоносить на пагонах поточного року і швидко росте. Формувати фундук можна у вигляді деревця. Для цього, видаляють всі бічні пагони, формують основний стовбур потрібної висоти, прибирають з нього всі бічні пагони. Залишають тільки в кроні кілька пагонів. Але більшість садівників при обрізці – формують фундук кущем. Як це зробити: в перший сезон, через пару тижнів після посадки – підріжте кущ висотою близько 30 см. Надалі – залиште до 10 основних пагонів, які ростуть в сторони від центру куща. Якщо хочете сформувати компактну крону – залишайте до 3-5 пагонів. Решту видаляйте, щоб кущ не загущувався, інакше плодоношення буде скромним. Надмірно довгі пагони вкорочують на висоті до 3 м. Кореневу поросль, якщо вона з'являється – теж прибирайте. Обрізку дорослих кущів старше 10-15 років – роблять з метою омолодити кущ для кращого плодоношення. Прибирайте 2-3 основних старих пагонів, а замість них – залишайте 2-3 молодих прикореневих відростка, які ростуть ближче до центру куща. Нові гілки злегка замикайте, щоб стимулювати кущіння. Так ви поступово за пару років омолодити весь кущ.
  • Фундук взимку. Укриття агроволокном потрібне тільки молодим саджанців в перші 1-2 сезони. Дорослі кущі – зимують без додаткового укриття. На випадок безсніжної зими – мульчуйте землю під кронами кущів.
  • Шкідники фундука. Плоди можуть пошкоджуватися бруньковим кліщем, попелицею, горіховим довгоносиком та ін. Шкідники починають псувати плоди ще на стадії зав'язі. Тому першу обробку інсектицидами проводять в середині травня і повторну в середині червня – системними інсектицидами, наприклад, Актара.
  • Хвороби фундука. Рослина рідко хворіє, але може піддаватися грибковими та бактеріальними захворюваннями, наприклад, борошниста роса, іржа, діполідоз та ін. Кращий засіб – профілактика, обробка фунгіцидами, рекомендуємо системні препарати такі як Швидкість, Альєтт та ін. Яблучна мозаїка – вірусне захворювання фундука, рідкісне, але практично не лікується. Переноситься комахами, тому не нехтуйте обробками.

В саду фундук виглядає чарівним. Навесні його невеликі квітки й довгі «сережки» одними й перших прикрашають сад. Кущі – з хорошою формою крони можуть стати виразними акцентами. Щільна крона з гарними листами – фон для декоративних і квітучих рослин. Вирощувати фундук – це і задоволення, і продовольство!

 

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж