РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Рододендрон: осінній догляд – добрива, поливи, підготовка до зими

Вічнозелені, листопадні, напіввічнозелені рододендрони – стають все більш популярними в ландшафтних композиціях. Сучасні адаптовані для посадки в Україні сорти – витримують наші зими й прикрашають своїм унікальним цвітінням сади всю весну і на початку літа.

Рододендрон правильный уход осенью

Про успішну зимівлю рододендронів починають піклуватися з осені. Якщо після цвітіння ви не встигли видалити зів'ялі суцвіття і плоди – видаліть їх зараз. Інакше, в наступному сезоні квіткових бруньок буде менше. На основні питання про догляд восени, підживлення, обрізку та підготовку укриття – відповідають експерти Яскрава Клумба.

 Основні етапи догляду за рододендронами восени

  • Рододендрони: які добрива обрати і як проводити підживлення

З кінця літа – припиняють підживлення азотовмісними добривами й восени застосовують тільки калійно-фосфорні. Нагадаємо, всім видам рододендронів потрібна багата гумусна, дренована, кисла земля 4-5 pH. Тому бажано використовувати добрива, які підходять для кислих ґрунтів. Якщо влітку ви використовували, спеціалізований мікс, наприклад, Чарівна суміш, то восени використовуйте Золота осінь. Рододендронам восени потрібне і позакореневе підживлення по листу – використовуйте швидкорозчинні добрива АКВА-Осінь. Восени кущі рододендронів продовжують формування квіткових бруньок наступного сезону, їх коренева система готується до зими, тому підживлення восени дуже важливі для рослин. Експерти рекомендують вносити восени колоїдну сірку, яка підкислить ґрунт і буде профілактикою грибкових захворювань.

Важливо: під рододендрони не можна вносити золу, перегній (гній), курячий послід тому, що ці підживлення значно зменшить кислотність ґрунту і рослини просто загинуть.

  • Осіння обрізка рододендронів

Восени проводять лише санітарну обрізку рододендронів. Гострим секатором акуратно видаліть гілки, які ростуть усередину крони, пошкоджені або хворі. Перевірте чи видалили ви всі відцвілі суцвіття та плоди. Радикальну обрізку восени не проводять. Це краще залишити на весну. Зазвичай, крону рододендронів корегують м'якою обрізкою навесні. Якщо кущ надто розлогий та він став надмірно широким, то радикально видаляти гілки краще відразу після цвітіння. Восени обрізають тільки сухі та пошкоджені. Ви можете зустріти поради, що на зиму краще обрізати довгі гілки, щоб вони не поламалися від налипання снігу, але це неправильно. Якщо гілки настільки довгі – поставте підпірки, обтрушуйте сніг, стягніть кущ мотузкою. Радикальна обрізка під зиму сильно послаблює кущ, аж до того, що він може загинути.

Рододендрон - удаление цветков, обрезка осенью

  • Осіннє регулювання рівня кислотність ґрунту для рододендронів

Для успішного вирощування кислотність ґрунту потрібно підтримувати на рівні близько 4-5 pH. Нагадаємо, більшість садових рослин ростуть на нейтральних ґрунтах, тому в місці посадки рододендронів створюють і підтримують особливі умови. Рослини поливають слабким розчином щавлевої або лимонної кислоти. Важливо: спиртовий і тим більше синтетичний оцет – використовувати не можна. Добре регулює кислотність ґрунту – мульча з кислого торфу, шаром не менше 10-15 см. Якщо підтримувати таку товщину шару діаметром у розмах крони куща постійно, то інші способи регулювання кислотності можна не використовувати. Цього буде достатньо.

  • Полив рододендронів восени

Тут важливо дотримуватися балансу. З одного боку, застій води в зоні коренів рододендронів – абсолютно виключений. З іншого, рододендронам потрібно, щоб ґрунт весь час був вологим, не пересихав, а посуха для рослин – взагалі неприпустима. Тому, продовжуйте поливи восени. При недостатніх поливах рослини не зможе засвоїти добрива і закласти повноцінні квіткові бруньки. Перед приходом стабільних морозів – глибоко полийте рододендрони так, щоб земля була зволожена на глибину не менше 1 м. Це захистить вічнозелені й напіввічнозелені рододендрони від пересихання взимку.

  • Укриття рододендронів на зиму

Рододендрони взимку потрібно захистити як від морозів, так і від сонячних опіків. Вічнозелені та напіввічнозелені сорти страждають від налипання снігу та обламування гілок. Більшість сучасних сортів рододендронів зимові холоди витримують добре. І могли б замовити і без укриття. Але, в умовах зим останніх років, коли морозні дні часто змінюються довгими відлигами – рододендрони страждають, бруньки покриваються льодом і можуть загинути. Тому, кущі краще вкривати з осені, щоб перепади температур не були для рослин такими різкими. Всі молоді саджанці й рослини в перші роки – бажано вкривати. Пристовбурні кола після рясного поливу – добре мульчують торфом або сосновою корою, шаром до 15 см. Це допоможе зберегти вологу і захистити неглибокі коріння рододендрона від промерзання. Листя для мульчі краще не використовувати, воно злежується так сильно, що не пропускає воду і повітря до коріння.

Коли вкривати рододендрони? По термінах укриття восени можна не поспішати. Рододендрони легко перенесуть і заморозки, і морози до 8-10°C. Лише трохи згорнуть листя трубочкою. Не вкривайте кущі поки не настануть холоди, при надлишку осіннього тепла, буває, що бруньки замість того, щоб засипати – навпаки прокидаються і швидко гинуть. Тому остаточне укриття роблять пізніше, іноді навіть у грудні. Почніть з легкого укриття агроволокном.

Як вкривати вічнозелені рододендрони та які матеріали використовувати?

Одна з проблем зимівлі нелистопадних рододендронів – сонячні опіки листя. На них з'являються коричневі плями. При сильних опіках – все листя на кущі стане рудим і опаде. Звичайно, у квітні-травні виросте нова, але декоративність куща постраждає. Щоб захистити листя, найпростіше вкрити рододендрони полотном з агроволокна. Його накидають прямо на кущ або на каркас конусний або прямокутний. При використанні каркаса переконайтеся, що під вагою снігу він не осяде і не придавить тендітні гілки рододендрона.

Рододендрон укрытие на зиму, фото

Важливо: не використовуйте для укриття плівку, руберойд та інші матеріали, які не пропускають повітря. Це призводить до загнивання листя і гілок.

Про те, як вибрати сорти рододендронів для саду – читайте в публікації. Якщо ви посадили саджанці рододендронів правильно і доглядали за ними влітку, то осіння підготовка рослин до зими не займе у вас багато часу. А навесні ви будете насолоджуватися прекрасним цвітінням рододендронів.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Агроволокно Greentex p-50 1.6*5 м
4
Агроволокно Greentex p-50 1.6*5 м
38348
закінчується
1
149.90грн.
Секатор садовий R344
4
Секатор садовий R344
29274
закінчується
1
139.90грн.
Зелений Гай АКВА Осінь 300 гр
3
Зелений Гай АКВА Осінь 300 гр
33408
немає в наявності
1
83.90грн.
3-річний Рододендрон Blaauw's Pink контейнер 1 л Рододендрон Blaauw's Pink контейнер 1 л
3
Рододендрон Blaauw's Pink контейнер 1 л
43855
закінчується
1
249.90грн. 212.42грн.
3-річний Рододендрон Arctic Tern контейнер 2 л Рододендрон Arctic Tern контейнер 2 л
4
Рододендрон Arctic Tern контейнер 2 л
37847
закінчується
1
449.90грн. 382.42грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж