Barbie Sale
0

Як вибрати рододендрон для дизайну саду: все про види та сорти

Глянцеве напіввічнозеленіе листя, яке зберігає декоративність навіть під снігом, раннє чудове цвітіння, небанальна форма куща – це рододендрони. Так улюблені садівниками декоративні кущі в саду! Все ще тільки збираєтеся купити новий саджанець рододендрона?

Рододендрон види та сорти фото описи

Рододендрони – надзвичайно красиві, часто їх навіть називають «рожеве дерево». Сам процес посадки й вирощування саджанців рододендрона – подужають навіть недосвідчені аматори. Якщо з самого початку зробити все правильно, вибрати якісні саджанці, нормально їх посадити у відповідних умовах, то далі – кущі ростуть ніби самі по собі. Про те, як благополучно і просто вирощувати розкішні квітучі рододендрони – наші експерти детально розповідають в статті про агротехніку. Тут, ми тільки нагадаємо, які умови найкращі для вирощування рододендронів різних видів, щоб ви могли зорієнтуватися – наскільки вони підходять для умов вашого саду. Більшості сортів рододендронів потрібно затишне, без вітрів місце з розсіяним світлом, без прямих сонячних променів, але 1-3 години м'якого ранкового сонця – бажані. Земля має бути весь час помірно вологою, не заболочена, але і без пересихання, дренованою із кислою реакцією (pH 4,5-5,5), ви зможете легко зробити такий субстрат або просто купити готовий. Більшість сортів рододендронів – це невеликі рослини й спеціальної землі вам знадобиться зовсім небагато.

Види й сорти садових рододендронів для українських садів

Селекціонери створили й продовжують радувати нас сортами рододендронів, які успішно ростуть в садах повсюдно. Щоб зробити свій вибір – рекомендуємо садівникам познайомитися з видами рододендронів, їх особливостями і відмінностями застосування в дизайні саду.

Великий рід Рододендронів – включає сотні видів. Більшість з них – досить компактні квітучі кущі, які виростають до 150 см. Листя у видів – відрізняються формою, бувають еліпсоїдні, витягнуто-округлі, вузькі або широкі, а багато сортів з дивовижними листками-човниками, які ніби перевернуті кілем догори. Кожна квітка і сам по собі досить велика до 7 см, але при цвітінні, бутони зібрані в суцвіття по 10 і більше бутонів, тому квітучий рододендрон прикрашений ніби величезними квітучими «помпонами». Різноманітність сортів – забезпечує вам широкий вибір. Є сорт з махровими і простим квітками, з сильним ароматом і без. Цвітіння з квітня і в травні, якщо весна рання і тепла, то навіть з кінця березня. А яка палітра забарвлень! Від білих і кремових, до рожевих і пурпурових, від лілових до бордових, а є сучасні витончені біколори. Восени, листя більшості сортів стають багряними.

Азалія японська. Така назва часто застосовується до виду Рододендрон тупий (R. obtusum), завдяки походженню із Японії. Каталоги саджанців в цю групу вносять сорти з дуже густою, гіллястою короною, майже кулястою. Цвітуть вони дуже пишно. Дуже ефектні сорти японські азалії, наприклад, білосніжний Адоніс (Adonis) і пурпурний Такако (Takako). Самі кущі невисокі й ростуть досить повільної. Їх і в саду можна посадити та в вазонах вирощувати.

Рододендрон понтійський. Якщо вам хочеться скоріше виростити досить великий до 200 см кущ, віддайте перевагу витонченим деревцям або кущах R. Ponticum. Серед більшості видів, цей рододендрон росте швидше за інших. І листя у нього – вічнозелене. Вся група відмінно поєднує такі властивості як морозостійкість і рясне цвітіння, зверніть увагу на сорт Roseum.

Рододендрон катевбінський. Це дуже гармонійний вигляд, у нього красива крона і особливо великі квіти, тому інша назва виду – грандіфлорум. Відрізняється стійкістю до морозів, хорошою швидкістю росту і більшим, ніж у інших видів листям. R. Catawbiense в міру зростання без додаткового формування розвивається дуже гармонійно, крона 200 см куща – ідеально збалансована. Кущ наростає рівномірно, як у висоту, так і в ширину. Подивіться в каталозі лілово-лавандову великоквіткову форму Grandiflorum. У цій групі особлива різноманітність забарвлень сортів. Від насичених червоних і навіть фіолетових до блідо-лососевих і рожевих. Зверніть увагу на біколор Syphocalix та кремово-персиковий сорт Virginia Richards.

У нашому каталозі ви зможете добре роздивитися професійні фото і вивчити описи сортів рододендронів.

Рододендрон в дизайні саду

Щоб допомогти вам прийняти остаточне рішення щодо посадки рододендронів в сад – поговоримо про їх незаперечні переваги в ландшафтному дизайні.

  • Якісні саджанці – в розплідниках ростуть в контейнерах, тому терміни посадки вибираєте ви. Хоч навесні, хоч серед літа та восени висаджуйте добре розвинені і, навіть, квітучі, рододендрони і клумба відразу ж уквітчується.
  • Крона рододендрона – формується природно сама по собі, їй не потрібна складна обрізка. Тому, догляд займає зовсім мало часу.
  • Напіввічнозелені та вічнозелені листики рододендрона – щільні, гарної форми, кущ завжди ошатний. Крона «грає» різними відтінками зеленого забарвлення – молодий приріст салатовий, дорослі листя – темно зелені, а восени, у деяких сортів – багряні.
  • Дуже тривале цвітіння – майже місяць. Навесні пахучі суцвіття довго будуть радувати вас і родину.
  • Садові композиції з рододендронами – стабільні, кущі ростуть помірно. Тому саджанці будуть сталою основою для простого в догляді дизайнерського задуму.

Рододендрон в ландшафтном дизайне, японский сад

Які рослини-компаньйони вибрати для композицій з рододендронами? Найкращими будуть ті, які добре ростуть в схожих умовах. Зверніть увагу на папороть, садові верески, модні хвойні, сміливо створюйте композиції з плодовими – лохиною, або журавлиною. Рододендрони чудово поєднуються з такими елементами садового дизайну як штучні водойми або фонтани. Їм потрібене вологе повітря. У тіньовій стороні рокарія або альпійської гірки – рододендрони виглядають дуже стильно.

Всупереч поширеним міфам і екзотичні види рододендронів — це прості в догляді рослини.

Для саду вибирайте лише здорові саджанці декоративних кущів. Рослини з фірмового розплідника Яскрава Клумба вирощуються за європейськими стандартами якості. Дізнайтеся з відео, як вони виглядають.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити