123123
0

Пухироплідник: росте швидко, малодоглядний, високодекоративний кущ для ефектних композицій і живоплотів

Пухироплідник – любов ландшафтних дизайнерів. Традиційні, давно відомі сорти стали класикою озеленення. А сучасні – з яскравим листям, жовтим, червоним, бордовим, дозволяють створювати оригінальні яскраві, композиції. Таку назву рослина отримала за будову плодів, які прикрашають пишні кущі пухироплідника влітку та восени. Якої висоти росте пухироплідник? Це багатостовбурні кущі, гіллясті, добре облистяні. Є сорти, які формують велику крону до 250-300 см заввишки, а є більш компактні до 150-250 см і навіть карликові мініатюрні – заввишки 40-80 см. Кущі, що вільно ростуть, формують гармонійну округлу майже кулясту крону. Як швидко росте пухироплідник? Швидкість росту саджанців  – вражаюча. Деякі сорти здатні давати приріст до 30-40 см за сезон. Читайте описи сортів пухироплідника, з фото в каталозі саджанців. Листя порівняно невелике, 7-10 см, нагадує калинове, 3-х або 5-лопатеве. Поверхня листа – матова, іноді трохи ворсиста. У каталозі ви можете вибрати сорти пухироплідника з бордовим листям, світло-зеленим, жовто-салатовим, червоним, з ліловим відтінком та ін.

Цвіте пухироплідник влітку, на кінчиках пагонів та в пазухах листя з'являються щиткоподібні суцвіття діаметром до 7-8 см. Кущ весь густо покритий квітками з легким м'яким ароматом. Плоди, невеликі, неїстівні, незвичайної форми, шкірясті, злегка опушені – так звана складна листівка. Супліддя теж виглядають цілком декоративними, можуть мати бордовий та фіолетовий відтінок плодів.

Пухироплідник – ідеальне поєднання красивої густої крони, швидкості росту, невибагливості та різноманітністю забарвлення листя у різних сортів. Кущі виглядають декоративними весь сезон. Тому, спеціалісти часто рекомендують купити саме саджанці пухироплідника. Всі види та сорти, які представлені в каталозі відрізняються витривалістю, добре стрижуться, надійно зимують, витримують загазованість міського середовища, їх можна навіть висаджувати в зоні паркування та під'їзних доріжок. Живі огорожі з пухироплідника легко формувати обрізкою, вони добре виглядають і взимку, завдяки гіллястій кроні, без «лисин» та просвітів. Саджанці використовують в одиночних посадках, в групах, в комбінованих композиціях з іншими декоративними кущами, в стрижених і живих огорожах, що вільно ростуть.

Пухироплідник – найбільш декоративні види та сорти

Різні види пухироплідника відрізняються висотою дорослого куща, діаметром крони, забарвленням і формою листя, забарвленням суцвіть. Як вибрати найкращі види та сорти для вирощування?

  • Пухироплідник калинолистий – найпоширеніший у садівництві. Більшість сортів – великі кущі, висотою до 250-300 см. Кущі Physocarpus opulifolius самі формують красиву напівкулясту крону, з пагонами, які злегка нишкнуть. Різні сорти можуть мати як 3-х, так 5-пале листя. Квітки рожеві або білі. Плоди стають червоними ближче до осені та прикрашають кущі до пізньої осені та на початку зими.

Red Baron – великий розлогий кущ до 200 см висотою та діаметром до 150 см. Листя дуже виразне, діаметром до 7 см, темно-червоне, зберігає забарвлення весь сезон. Квітки світло-рожеві, з виразними червоними тичинками. Цвіте у червні та липні. Сорт дуже популярний завдяки високій декоративності. Один із найбільш швидкорослих сортів, здатний давати приріст до 40 см за сезон. Тобто ви отримаєте виразний акцент у саду або повноцінного живоплоту вже на 2-3 сезони. Молоді кущі регулярно підстригають для формування красивої густої крони. Де краще садити? На сонячному місці. Ред Барон може рости і в півтіні, але при хорошому освітленні забарвлення листя яскравіше і виразніше, в тіні зеленіє.

Diabоlo – сорт, який удостоївся цілої низки нагород європейських виставок. Це великий розлогий кущ до 3 м заввишки. Без обрізки формує красиву округлу крону, кінчики гілок трохи поникають. Дугоподібні пагони густо покриті насиченим фіолетово-червоним листям. Якщо посадити кущ у тіні, то листя стає темно-зеленим з ліловим відтінком. Крона гілляста, дуже густа. Цвіте блідо-рожевими суцвіттями, які на тлі темного листя виглядають особливо виразно. Плоди до осені набувають лілово-червоного забарвлення. Як і попередній сорт, на радість садівників та дизайнерів, росте швидко, до 35 см за сезон. Діабло – відмінно виглядає і як солітер, виразно виглядає у групі або використовується в розкішних пурпурнолистих живих огорожах.

Little Devil – дуже декоративний сорт, із щільною округлою кроною, невисокий до 80-100 см і таким самим діаметром крони. Цінується за дуже гарне забарвлення листя. Безліч вертикальних пагонів густо вкриті бордовим листям. Лист – трилопатевий. Квітки – ніжно-рожеві, зібрані в суцвіття, діаметром до 7-8 см. На невеликих кущах Літтл Девіл виглядають особливо великими. У вересні плоди набувають яскравого червоного забарвлення. Швидкість росту саджанців – до 20-25 см за сезон. Забарвлення листя яскравіше при посадці на сонячному місці. Відмінно виглядає в мікс-бордерах, як високий живопліт. При посадці в напівтіні та тіні – втрачає яскравість забарвлення листя.

Dart's Gold – розкішний кущ заввишки та шириною до 250 см. Крона густа, розлога. Влітку листя золотисто-жовте, восени – з мідно-жовтогарячим листям. Квітки світлі, рожеві, з'являються у червні. Швидкість росту – висока, сезонний приріст – до 30 см. Листя Дартс Голд може бути як трилопатеві, так і п'ятилопатеві.

  • Пухироплідник головчастий – не менш декоративний, ніж попередній вид. Найбільш відомий сорт – Тільден Парк. Дизайнери люблять його за особливе забарвлення листя. Молодий яскраво салатовий відтінок. Потім стають яскраво-зеленими. Кущ дуже гіллястий, невисокий до 60-80 см, широкий до 100-120 см діаметром. Tilden Park сам чудово формує округлу крону. Забарвлення листя залишається насиченим до осені, при посадці саджанців на сонячних місцях. Квітки біло-рожеві. Швидкість росту – помірна, до 10-12 см за сезон. Physocarpus capitatus підходить для стабільних малодоглядних композицій, яким не потрібне часте обрізування.

Всі сорти нашого каталогу – морозостійкі, чудово витримують умови міста загазованість, будь-які види садових ґрунтів.

Пухироплідник – посадка та догляд

Вирощування саджанців невибагливого пухироплідника під силу навіть початківцям.

Як і коли саджати пухироплідник? Як для інших рослин, основні періоди посадки – весна та осінь. Саджанці у контейнерах можна посадити у будь-який період сезону, у т.ч. влітку.

Для посадки підійдуть будь-які садові ґрунти, крім сильно лужних. Не любить пухироплідник перезволоження та застою води. Тому місця в низинах, ділянки з високими ґрунтовими водами – не підходять для вирощування пухироплідника. Саджанці добре ростуть і на сонці та у напівтіні. Тільки врахуйте, що сорти з жовтим, червоним, бордовим листям матимуть найбільш яскраве забарвлення при посадці на сонячних ділянках. При недостатній освітленості – забарвлення змінюватиметься на зелене. Сорти із зеленим листям добре ростуть у напівтіні і навіть у тіні, без втрати декоративності.

Посадка пухироплідника починається з підготовки саджанців. Приготуйте Корневін, зробіть розчин і потримайте саджанці пару годин до посадки. У місце посадки внесіть компост, жменю комплексних мінеральних добрив. При посадці простежте, щоб коренева шийка була на рівні землі, не заглиблюйте. У перший сезон можна особливо не дбати про підживлення. А поливу треба приділити увагу. Слідкуйте, щоб земля була помірно вологою, не пересихала. Повноцінні підживлення починають із наступного сезону, використовуйте хороші мінеральні добрива. Рослини морозостійкі, витримують загазоване повітря. При обрізці – використовуйте хороші гострі секатори. При необхідності – використовуйте садову хімію від хвороб та інсектицидів.

Пухироплідник у ландшафтному дизайні

Всі сорти пухироплідників – незамінні в саду. Складно знайти декоративні кущі з таким же яскравим і здоровим листям, настільки ж невибагливе, як пухироплідник. Для високодекоративних живоплотів – це незамінна рослина. Незвичайно виглядає композиція із сортів із різним забарвленням листя. З чим посадити пухироплідник? Він добре поєднується з різними видами хвойних та іншими декоративними кущами.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити