Контактна інформація

Осіння посадка саджанців. Переваги і недоліки

Осіння посадка саджанців. Переваги і недолікиПосадка дерев і кущів восени передбачає тривалу і ретельну підготовку. Досі немає однозначної відповіді, коли краще садити саджанці. Осіння посадка має переваги і недоліки. Враховуючи їх, ви можете визначитися, коли краще садити ті чи інші культури. Ризик втратити саджанці, коли ви висаджуєте їх у промерзлу землю, пов'язаний з відсутністю необхідного харчування і зв'язку кореневої системи з ґрунтом. В осінній час ріст рослин загальмовується. Їх стан готується до зимового спокою. Тому саджанці краще зберігаються при транспортуванні навіть на великі відстані. Це стосується як рослин з відкритою, так і закритою кореневою системою. Саджанці з відкритим корінням поміщаються в ґрунт або у поліетиленовий пакет під час продажу, а рослини з закритими органами реалізуються в контейнерах або з упакованим ґрунтом. Останній вид саджанців можна зберігати в зимовий період. Осіння посадка починається з середини вересня і триває до настання морозів. Якщо ви пропустили строки осінньої посадки, то це не страшно. Вибирайте один із способів зберігання:

 • помістіть їх в холодне вологе місце, наприклад, у підвал. Поливайте саджанці хоча б 1 раз на 10 днів;
 • прикопайте саджанці в землю. Для цього викопайте траншею і помістіть рослини під ухилом. Засипте землею і продумайте засоби захисту від гризунів;
 • снігування – помістіть саджанці в упаковку і покладіть під шар снігу. Він не допустить зниження температури до небезпечного для саджанців рівня.

Підготовка саджанців

Ошмигування - необхідний процес у підготовці до висадки саджанців. Так садівники називають видалення листя з пагонів. Завдяки ошмигуванню саджанець втрачає мінімум вологи і не сушить пагони. Ці заходи сприяють кращій приживлюваності рослин. При посадці саджанців восени необхідно стежити за зволоженістю коренів. Щоб зберегти достатній рівень вологи, потрібно обернути кореневу систему вологою тканиною і не знімати її до самої висадки. Також саджанці можна помістити на кілька годин у воду, але зберігати їх в цих умовах суворо забороняється.

Посадка саджанців

Висадка посадкового матеріалу проводиться в кілька етапів.

 • Викопування ями.Для яблунь і груш глибина становить 70-80 см, діаметр – до 1 м. Для кісточкових культур – на 10 см менше. Ягідні чагарники краще висаджувати у ямки глибиною 30-40 см, і діаметром 50-60 см. Верхній шар землі потрібно кидати з одного боку, нижній – з іншого.
 • Підготовка ґрунту для заповнення поглиблень.Спочатку необхідно поліпшити ґрунт, додавши в нього перепрілу органіку, розкислений торф, мінеральні добрива (на основі фосфатів і калію).
 • Заповнення ями (до половини) підготовленим ґрунтом.
 • Полив водою до рівня трохи вище насипаної землі. Ґрунт повинен перетворитися в пластичну масу. В цей же час помістіть в центр поглиблення тримач. За нього буде прив'язане деревце, щоб його не зруйнував вітер. Чагарники не прив'язують.
 • Поміщення саджанця в яму з грудкою землі.
 • Присипання рослини рештою землі з додаванням води. У результаті повинна вийти «болотяна» суміш.
 • Мульчування поверхні навколо посадженого саджанця. Для цього можна застосовувати стару тирсу.
 • Полив при дуже сухій погоді.
 • Укриття рослин на зиму після невеликих, але регулярних заморозків. Можна приступати до цього етапу трохи раніше, до моменту переходу температури нижче нуля.

Переваги посадки саджанців восени

Основні з них такі:

 • Економічна вигода. У цей час реалізується різноманітний посадковий матеріал. Звідси помірна ціна і можливість оцінити якість рослини. Продаються саджанці з останніми свіжими листям і корінням.
 • Простота. Для осінньої посадки достатньо одного поливу. Дощова осіння погода забезпечить саджанцям необхідну вологість. Рослина продовжує рости, поки температура не опуститься нижче 4 градусів. Своєчасно посаджені культури встигають наростити маленькі корінчики, які після настання тепла підуть у ріст раніше, ніж у рослин, посаджених навесні.
 • Невеликі тимчасові витрати. Осіння посадка звільнить час садівника на весняні клопоти, яких досить багато.
 • Найбільш сприятлива посадка саджанців у цей період у південних регіонах. Ґрунт не промерзає на глибину залягання кореневої системи, і рослинам не загрожує охолодження і замерзання.

Недоліки посадки саджанців восени

Їх не так багато, але все ж вони є:

 • Шкідники. У холодну пору активізуються гризуни. Щоб попередити їх витівки, потрібно встановити пастки або застосувати інші засоби захисту.
 • Несприятливі погодні умови. Сильний вітер, ожеледь, рясний мокрий сніг, низькі температури можуть негативно позначитися на зимівлі рослин.

При посадці саджанців важливо пам'ятати, що головне - не час, а умови, які отримують рослини. І, звичайно, робіть покупки в перевірених інтернет-магазинах. Фахівці з інтернет-магазину "Яскрава клумба" мають 15-річний досвід роботи, власний розплідник, лабораторії та фасувальні лінії. Тут для вас продають тільки кращі матеріали!

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж