Barbie Sale
0

Клематиси: осінній догляд, правильна підготовка до зими

Осінній догляд за садовими клематисами важливий для шикарного цвітіння наступного сезону, як робити посадку саджанців восени, як укрити рослини від морозів. Підготуйте ваші клематиси до зими, дотримуйтесь наших порад – лише кілька простих кроків.

Клематис осенний уход в саду: посадка, обрезка, укрытие

Клематиси – квітучі ліани, які чудово підходять для вертикального озеленення наших садів. Вони мають, здавалося б, непоєднувані властивості – невибагливість, витривалість і таке розкішне цвітіння, тому користуються незмінною популярністю у садівників. Плюс до цього, селекціонери постійно радують нас новими забарвленнями квіток, і ви зможете доповнювати й оновлювати ваші композиції з клематисів. Уже зараз ми можемо запропонувати вам більш як 50 найкрасивіших сортів. Різні види та сорти клематисів мають свої особливості посадки й догляду. Осінній догляд за рослинами важливо провести вчасно та правильно. Для різних груп він відрізняється обрізкою, і ми розповімо що потрібно робити з клематисами восени.

Осіння посадка саджанців клематисів

Восени також роблять посадку саджанців клематиса. Для цього можна купити саджанці або розділити дорослі кущі, які добре розрослися. Якщо є необхідність, в цей самий час кущі можна пересадити. Рослини здатні рости на одному місці, без втрати декоративності до 30 років. Тому до місця посадки потрібно поставитися уважно.

Основні правила вибору місця посадки клематисів у відкритий ґрунт:

  1. У південних та теплих регіонах – не робіть посадку саджанців на сонці. Не можна робити посадку недалеко від металевих та інших огорож, які можуть сильно нагріватися. Обирайте таку ділянку де у спекотний полудень клематиси будуть в легкій напівтіні.
  2. Неприпустимо, щоб на рослини стікала вода з огорож або даху будівель.
  3. Постійні протяги й сильні вітри будуть пошкоджувати великі квіти, заважати ліані чіплятися листовими черешками за опори, пошкоджувати молоді пагони.
  4. Клематиси добре ростуть на будь-яких садових ґрунтах, але рекомендований рН 6,5, застій води, поганий дренаж, високі підземні води – потрібно повністю виключити.

Клематис посадка саджанців восени: фото і правила

Коли краще висаджувати та пересаджувати клематиси восени:

  • Кращий час для того, щоб посадити саджанці клематису або пересадити на інше місце, розсадити садові кущі – вересень та жовтень.
  • Висаджувати саджанці після покупки, якщо вони не в контейнерах, не варто раніше кінця вересня, щоб вони не пішли в ріст. Це може погано вплинути на їх зимівлю.
  • Якщо ви купили саджанці тоді, коли вже почалися морози, то буде розумно зберегти їх до весни в погребі чи холодильнику. Але якщо до стабільних морозів ще є 2-4 тижні, то можливе й інше рішення. Заздалегідь добре полийте й укрийте місце посадки листям, щоб земля й надалі не промерзала. Внесіть пару відер землі в тепле приміщення, щоб нею засипати саджанці. Після посадки саджанців – добре укрийте рослини мульчею і агроволокном. Це допоможе рослинам укоренитися і нормально перезимувати навіть при дуже пізній посадці.

Коли робити посадку клематисів восени

Лунки для клематисів підготуйте від 60 см глибиною, але не широкі, до 40 см. На дно додайте пісок або інший матеріал для поліпшення дренажу. На важких ґрунтах садову землю змішайте з піском та торфом і цією сумішшю присипте саджанці після посадки. Компост і перегній краще не додавати при посадці восени. Ними краще замульчувати рослини на зиму, не раніше часу початку стабільних морозів. Можна внести золу або суперфосфат. Азотні добрива при посадці – виключені.

Важливо: саджанець потрібно правильно заглибити. Нижче рівня ґрунту має бути не тільки коренева шийка, але і перша пара бруньок на пагонах. Детальніше про нюанси посадки та догляду за клематисами – в нашій спеціалізованій статті.

Осінній догляд за клематисами: підживлення, обприскування, обрізка, поливи

Підживлення клематисів восени

З початку вересня навіть під кущі, які ще квітнуть, перестають вносити азотні добрива. Восени, в період з кінця серпня і до кінця жовтня – при підживленні клематисів віддайте перевагу калійно-фосфорним добривам. Рекомендуємо готовий універсальний збалансований комплекс добрива – Золота Осінь від Зелений Гай. Восени підживити клематиси можна і звичайним суперфосфатом. Можна внести деревну золу, близько 100 г на кущ. Краще змішати її навпіл з піском, щоб не обпалити коріння.

Обробки та обприскування клематисів восени

Щоб клематиси навесні прокинулися здоровими й красивими, потрібно перед настанням морозів, ще при стабільно плюсовій температурі зробити профілактичне обприскування рослин фунгіцидами. Клематиси майже не хворіють, якщо робити попереджувальні обробки. Детальніше про терміни і препарати - читайте в нашому матеріалі про хвороби клематисів.

Осіння обрізка та підготовка клематисів до зими

Обрізка клематисів восени

Більшість видів клематисів восени можна не обрізати, залишити цей процес до весни. Тільки рослини групи В, її ще називають 2 група – потрібно обрізати на висоті від 40 см до 100 см, вони зазвичай в першу хвилю цвітуть на пагонах другого року. Решту груп можна, у крайньому разі, обрізати й навесні.

Обрізка клематисів восени: схема, фото

Проте, якщо у нас є час для осінньої обрізки клематисів, то врахуйте кілька основних моментів:

  • Група А (1). Проводять тільки санітарну обрізку, видаляючи поламані й хворі пагони, злегка проріджують кущі.
  • Група В (2). Молоді рослини вкорочують на 40-50 см від землі, дорослі – до 100 см.
  • Група С (3). Восени роблять обрізку на 10-15 см від землі. Вони цвітуть на молодих пагонах і швидко нарощують пагони.

Зимове укриття клематисів

Саджанці осінньої посадки бажано вкрити на зиму мульчою, торфом, ялиновим гіллям і агроволокном. Дорослі рослини, крім 2 групи  – прекрасно зимують без укриття і про них можна не турбуватися. Рослини 2 групи потрібно зняти з опори, згорнути кільцем і накрити агроволокном та опалим листям. Якщо у вас зовсім немає часу, то хоча б просто скиньте ліану з опори на землю. Коли земля суха – робіть поливи, щоб морози не лягали на пересохлий ґрунт.

Осінній догляд за клематисами зовсім не складний. Сучасні сорти й гібриди відрізняються хорошою силою росту. надійним здоров'ям та рясним розкішним цвітінням.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Субстрат Royal Mix квіти 5 л
3
Субстрат Royal Mix квіти 5 л
45248
закінчується
1
109.90грн. 98.91грн.
2 річний Клематис Proteus контейнер 0.5 л Клематис Proteus контейнер 0.5 л
Клематис Proteus контейнер 0.5 л
22377
закінчується
1
209.90грн.
2 річний Клематис Patricia Ann Fretwell контейнер 0.5 л Клематис Patricia Ann Fretwell контейнер 0.5 л
Клематис Patricia Ann Fretwell контейнер 0.5 л
33497
немає в наявності
1
159.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити