123123
0

Верба Матсуди: ажурна крона, звивисті гілки, висока декоративність, правила посадки та догляду

Декоративна звивиста верба Мастуди – справжня знахідка для декоративної частини саду. Росте швидко, прекрасно формується, її кручені пагони – незвичайні та витончені. Японська Матсудана – улюблениця садових дизайнерів.

Верби Матсуди, посадка та догляд

Верба Матсуди (лат. Salix matsudana) – один з найкрасивіших видів декоративних дерев. Ви можете зустріти й інші назви: японська матсудана, козяча верба, звивиста верба. Популярність її величезна, гілки химерної форми, згорнуті в нерегулярні спіралі, сріблясто-зелені згорнуті листочки – виглядають так незвично та декоративно, що очей не відірвати. Це природний стан верби, а не результат складних агротехнічних прийомів. Її природна витонченість та вишуканість. Генетична особливість цього виду верби – нерівномірний ріст і потовщення деревини та кори в міру розвитку стовбурів та пагонів, тому і виходять такі гарні вигини. Листя Верби Матсуди – теж незвичайне. Химерно скручені листочки протягом зміни сезонів змінюють забарвлення. Ранньою весною – листя смарагдово-зелене, влітку – сріблясто-оливкове, восени – оранжево-червоне.

За формою, верба Матсуди може виглядати як середнього розміру дерево висотою до 6-7 м або як великий багатостовбурний кущ. Це залежить від формування. У перші роки пагони саджанців верби Мастуди – ростуть дуже швидко до 100 см за сезон, більш дорослі – до 50 см. Тому якщо ви хочете отримати розвинене гарне дерево, з ажурною тінню, втілення істинно японського стилю – посадіть саме цей вид верби.

Верба Матсудана японська звивиста, вирощування, фото

Верба Матсуди дуже невибаглива, витримує сильні морози до -30°С. Їй підійдуть будь-які садові грунти, з достатнім зволоженням, і навіть з неглибоким заляганням ґрунтових вод. Дорослі верби і з посухою справляються, але молоді саджанці все-таки потрібно буде поливати перші роки. Звивиста верба відмінно переносить навіть забруднене повітря, тому її можна висаджувати з обабіч дороги або з боку, з якого ви хочете, як можна швидше прикрити вашу ділянку. Нагадаємо, росте вона швидко.

Самі декоративні види верби Матсуди для наших садів:

  • Верби Тортуоза. Один з видів верби Матсуди, який відрізняється широкою пірамідальною кроною, зі звивистими пагонами кольору зелених оливок. Формує дерево або кущ висотою близько 4-5 м. Пагони Тортуоза – висхідні, формують витончену крону.
  • Гібрид Матсуди + верба Вавилонська. Формує надзвичайно красиве дерево із спадаючими пагонами. Кора спіралеподібних пагонів жовтувато-червона, взимку вони прикрашають сад, ніби світяться на тлі снігів та заметів.

Особливості вирощування Верби Матсуди в саду

Складно знайти рослину настільки невибагливу як верба. Але щоб саджанці росли швидко, формували красиву крону і були здоровими – радимо дотримуватись наших порад із агротехніки.

Терміни посадки саджанців Верби Матсуди

Як навесні, так і восени можна робити посадку молодих саджанців верби. Але зручніше це робити восени. Навесні верба прокидається дуже рано і посадки теж бажано робити до розпускання бруньок. Правда, в професійних розплідниках саджанці зберігають в особливих умовах, щоб вони не проростали до посадки. Восени висаджувати саджанці верби найкраще після листопаду, приблизно, у жовтні.

Підготовка саджанців Верби Матсуди до посадки

Саджанці верби для найкращої приживлюваності, опустіть корінням в розчин стимулятора коренеутворення Корневін та біопрепарату Агромікс Епін Максі. Це допоможе саджанцю максимально швидко вкоренитися і зменшить стрес пересадки. Важливо: при осінній посадці – приберіть все листя з саджанця.

Посадка саджанців Верби Матсуди

Для посадки саджанця досить буде підготувати яму 50х50х50 см. Додайте в місце посадки хороший компост і мінеральні добрива. При осінній посадці – виключіть азотні добрива. Додасте їх з весняним підживленням. При щільній посадці саджанців для живоплоту – зручніше викопати траншею шириною 40 см.

Саджанці верби Матсуди японської, фото

Найбільш сприятливі умови вирощування Верби Матсуди:

  • Ґрунти: суглинки і супіски, з достатньою кількістю органічних і мінеральних добрив, постійно помірно вологі, але мириться навіть з бідними землями.
  • Освітленість: сонячні, добре освітлені місця, без сильних вітрів.

Догляд за Вербою Матсуди

У перший рік після посадки молоді саджанці Матсуди потрібно регулярно і рясно поливати, особливо в посуху. 2-3 рази протягом весняно-літнього періоду вносьте повні мінеральні добрива, мульчуйте компостом, скористайтеся добривом – Універсальне. Зелений гай. З кінця літа і восени – підживлюйте суперфосфатом або скористайтеся – Золота осінь. Зелений гай. Важливо: надлишок добрив буде шкодити декоративності рослини.

Намагайтеся прибирати з-під дерева опале осіннє листя, це позбавить вербу від захворювань. У надмірно дощове літо на листках може з'явитися білий наліт і чорні плями. Щоб повернути красу листю – обробіть його препаратами міді. Наприклад, Хлорокис міді.

Періодично робіть обрізку для формування та проріджування, сплутані та загущені гілки заважають насолоджуватися витонченими звивами гілок.

Особливості використання Верби Матсуди в садовому дизайні

Складно знайти декоративне дерево, таке просте у догляді, і при цьому настільки витончене. Верба відмінно виглядає в одиночній посадці, на газоні або галявинах. Так само красиво виглядає в групі. З неї можна формувати прекрасні живоплоти. Гілки, які видаляють при проріджуванні крони – використовують для декоративних композицій, живих та сухих букетів.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Корневін 5 гр
Корневін 5 гр
32922
немає в наявності
1
10.90грн.
3-річний Верба пурпурова Nana (контейнер 2 л) Верба пурпурова Nana (контейнер 2 л)
3
Верба пурпурова Nana (контейнер 2 л)
45793
закінчується
1
124.90грн. 112.41грн.
Зелений Гай універсальне 5 кг
Зелений Гай універсальне 5 кг
28023
закінчується
1
799.90грн.
Чистий Лист АКВА для декоративних кущів 300 г
3
Чистий Лист АКВА для декоративних кущів 300 г
37690
закінчується
1
99.90грн. 94.91грн.
Секатор садовий GR6201
1
Секатор садовий GR6201
36335
закінчується
1
294.90грн.
Cекатор для живців GR6261
1
Cекатор для живців GR6261
36338
закінчується
1
384.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити