РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
0

Гортензія не квіте – 7 кроків до пишного цвітіння

Цвітіння гортензії – гарне та пишне. Ефектні багаторічні кущі гортензій різних видів можуть прикрашати сад з червня і до пізньої осені. Розкішні великі суцвіття чудово виглядають у саду. І у букетах вони стоять довго, можна використовувати й для флористичних композицій. Садівники, які тільки починають оформляти квітники саджанцями гортензій, іноді стикаються з тим, що гортензії не цвітуть, навіть вже дорослі кущі.

Гортензія не квіте – 7 кроків до пишного цвітіння

 

Що робити для пишного цвітіння гортензій

Нагадаємо, що в сучасних садах зараз вирощують кілька різних видів гортензій – деревоподібну, дуболисту, волотисту, великолисту. Всі вони при правильному догляді чудово ростуть і цвітуть у саду. У кожного виду є свої особливості агротехніки, відмінності у догляді, період цвітіння, формі та забарвленні суцвіть. Докладніше про відмінності різних гортензій – читайте у блозі.

Важливо правильно вибрати вид та сорт гортензії для умов вашого саду. І знати, яка саме у вас рослина. Буває, складно відповісти на питання чому не цвіте гортензія, як робити обрізання гортензії після цвітіння, чи  підгодовувати, якщо не знати до якого виду вона належить. І тим складніше визначити, не знаючи сорту – час цвітіння, скільки росте кущ до перших суцвіть, що робити після цвітіння?

Основні проблеми, які призводять до того, що гортензія не цвіте – у різних видів здебільшого ідентичні, але є й відмінності. Тому розбиратимемося покроково, з урахуванням особливостей кожної групи сортів.

1. Правильне місце посадки, освітленість

Гортензію називають королевою напівтіні. Початківців садівників таке визначення часто вводить в оману. Для хорошого цвітіння всім сортам та видам потрібне гарне освітлення. Світло має бути розсіяним, але яскравим. Відомо, що гортензія не любить сильний пригрів, сухе гаряче повітря та посуху. Але, при регулярному поливі, гортензія волотиста і деревоподібна вона може добре рости і на повному сонці. Ідеальне місце для посадки – з ранковим та вечірнім сонцем, розсіяним світлом у середині дня. Якщо рослині обмаль світла, то вона буде формувати лише пару суцвіть, замість пишного цвітіння, а при серйозному дефіциті – взагалі перестане цвісти.

Важливо, щоб сусідні рослини не тіснили кущі. Тобто посадка саджанців гортензії у затіненій та зарослій частині саду – погана ідея. Якщо молоді кущі все ніяк не почнуть квітнути, а старі зімкнулися кронами з сусідами і перестали формувати суцвіття – потрібно прорідіти навколишні рослини, дайте гортензіям більше місця, світла та повітря.

2. Відповідні ґрунти

При неправильному виборі ґрунту гортензія не буде цвісти. Земля має бути досить легка, добре дренована, з додавання компосту та торфу, вологомістка. Реакція – слабокисла, багато видів краще ростуть на кислому ґрунті. Особливо це відноситься до сортів гортензії великолистої, її суцвіття набувають характерних синюватих відтінків саме на кислих ґрунтах. У одного й того ж сорту на нейтральних та слабокислих ґрунтах квітки будуть кремово-рожеві, а на кислих – блакитні. На лужних ґрунтах рослини погано розвиваються і не цвітуть.

3. Достатній полив

Для цвітіння гортензіям потрібний помірно вологий ґрунт, без тривалого застою води та без пересихання. При нестачі поливів, суцвіття або зовсім не формуються чи стають дрібними, мало декоративними. Рослини погано реагують на нестачу води у період цвітіння. Гортензії в посушливих місцях ростуть повільно, пагони формуються слабкі, тонкі, листи – дрібні, розвиток саджанців уповільнюється особливо в перші роки після посадки. Якщо попереднього сезону кущ гортензії був виснажений постійним недоліком поливу, то наступного він буде відновлюватися і погано цвісти. При вирощуванні гортензій, особливо на сонці, їх добре мульчують компостом та торфом для утримання вологи. Нагадаємо, гортензія деревоподібна і волотиста можуть чудово рости на повному сонці, але тільки за умови регулярних і достатніх поливів.

4. Підживлення гортензії

Як і більшості садових рослин, гортензіям для цвітіння потрібні регулярні підживлення. Чим підживлювати гортензію, щоб цвіла? Весною оновіть шар мульчі, підсипте новий компост та внесіть повні мінеральні добрива. Для формування потужної кореневої системи та правильної підготовки рослини до зими – з кінця льону та восени використовуйте калійно-фосфорні мікси. З весни до початку літа можна внести органічні підживлення.

Важливо: не вносьте багато азотних добрив, це може спричинити відсутність цвітіння. Надмірні підживлення провокують ріст листя і пагонів без формування суцвіть.

Любителям краще використати готові мікси добрив. Нагадаємо, гортензії стають схильними до хлорозу листя при надлишку кальцію в ґрунті. Слідкуйте, щоб вода для поливу теж була без кальцію. При хлорозі погано засвоюється азот і залізо, листя стає світлим, і гортензія не цвіте. Рекомендуємо придбати спеціальні добрива для кислих ґрунтів.

5. Обрізка гортензії різних видів

Неправильна обрізка найчастіша причина поганого цвітіння. Кожен вид гортензій вимагає своєї обрізки. І якщо зробити її неправильно, то кущ може не цвісти не лише цього року, а й наступного. Кущі у перші 2-3 роки після посадки бажано взагалі не обрізати чи мінімально.

Волотиста та деревоподібна гортензії цвітуть на тих пагонах, які виросли навесні, поточного року, тому їх можна сміливо обрізати. Залишають кілька пар нижніх бруньок на кожному сильному пагоні, що перезимував – інше обрізають гострим секатором. Весною, коли молоді зелені пагони почнуть відростати – будьте обережні, не пошкодьте їх при садових роботах. Саме на них формуватиметься суцвіття.

Гортензія великолиста вимагає робити зовсім іншу обрізку, дуже помірну, інакше квіткових бруньок на кущі не залишиться. Видаляють тільки старі та пошкоджені пагони та відцвілі суцвіття. Намагайтеся зберегти верхівкову бруньку пагонів.

У дорослих кущів усіх видів – щороку видаляйте 3-5-річні старі гілки. Кущу потрібна хороша освітленість (інсоляція), він не має затінювати себе, бути занадто густим. Тому проріджуйте крону видаляйте слабкі і ті пагони, які ростуть всередину крони – обрізайте. Квіткові бруньки матимуть доступ до світла, тоді буде більше суцвіть.

6. Правильна зимівля гортензій, вплив на цвітіння

Великолиста гортензія більше за інші види потребує укриття на зиму. Вона цвіте на зимуючих пагонах. І якщо квіткові бруньки обмерзнуть, то такі кущі гортензії не дадуть цвітіння. Для благополучної зимівлі роблять укриття агроволокном. Деякі сорти рекомендують вирощувати в горщиках і на зимовий період переміщати великолисті гортензії в підвал або теплиці з невисокою плюсовою температурою близько +4-5°C.

7. Профілактика захворювань для пишного цвітіння

Бонус при вирощуванні гортензій вони практично не хворіють. Але якщо вони ростуть на перезволожених ґрунтах або посадка занадто загущена, то рослини можуть хворіти. Найчастіше листя уражається борошнистою росою, сірою гниллю, і чорною плямистістю. В результаті кущі стають слабкими та не цвітуть. Для лікування та профілактики використовуйте якісні фунгіциди.

 

Щоб гортензії цвіли – додаткові рекомендації

Важливо: для вирощування в саду потрібно купити саджанці гортензії для посадки у відкритий ґрунт, як у нашому каталозі. Рослини, які ви купуєте навесні вже з листям та квітами, це тепличні рослини, які не призначені для посадки на вулиці, вони не адаптовані. Потрібно купувати сплячі рослини або з бруньками, що трохи розпустилися.

Не вимагайте пишного цвітіння від молодих саджанців. У них ще недостатньо розвинена коренева система. Створюйте молодим рослинам хороші умови вирощування, щоб вони зміцніли та інтенсивно розвивалися. Докладніше про те, як правильно вирощувати гортензії – читайте у блозі.

Гортензії прекрасні та прості у догляді рослини. Широкий вибір сучасних сортів дозволяє створювати ефектні садові композиції.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити