Barbie Sale
0

Гортензія черешкова – плетиста: особливості вирощування витких сортів

Черешчаста гортензія – особлива витка форма, яка має унікальні властивості. Пагони можуть плестися по опорі або стелитись по землі. Тобто саджанці плетистої гортензії можна використовувати як у вертикальному озелененні, так і як ґрунтопокривну рослину.

Черешкова гортензія або р. черещата видова – відрізняється дуже високою декоративністю, надзвичайно пишним та тривалим цвітінням. Ще одна перевага, яка відрізняє плетисту форму від інших саджанців гортензій те, що вона має високу витривалість та невибагливість. Вона здатна цвісти там, де інші форми такими пишними можуть і не розростатися.

Гортензія черешкова кучерява – плетиста форма для простих у догляді садів

Саджанці гортензії петіоларису черешкової групи (Hydrangea petiolaris) – стануть хорошим вибором не тільки для сонячних теплих ділянок, а й для північно-східних і північно-західних ділянок. Що це за рослина? Це досить великий високорослий багатостовбурний кущ, який утворює довгі плетисті пагони. У каталогах ви можете зустріти цю рослину з назвою Hydrangea anomala ssp. Petiolaris. Чому вона називається «черешкова» тому, що черешки у листочків довші, ніж в інших видів.

 • Багатостовбурний кущ, із сильно розгалуженими пагонами, висотою до 10 м і більше, в середньому 5-8 м.
 • Пагони плетисті, здатні витися по опорі за допомогою повітряних корінців у пазухах листя. Це так звана плетиста рослина, що нагадує плющ. Проте, чіпляється за опору не так активно.
 • Якщо опори немає, то чудово стелиться по землі, укорінюється, використовується як ґрунтопокривна культура.
 • Морозостійкість для України – надійна до -25°С.
 • Як швидко росте черешкова гортензія? У перші кілька років – повільно, але нехай це вас не бентежить. Як тільки саджанці укоріняться, швидкість росту різко збільшується, до метра за сезон.
 • Яка опора потрібна? Один кущ може обвивати стіну приблизно 3 м на 3 м орієнтовно за 5-6 сезонів.
 • Пагони, що одеревіли – еластичні, міцні, добре лягають на опору, шпалеру, арку, альтанку.
 • Чи може рости кущем? Так, при обрізці кущ буде стійким, заввишки до 1,5 м.
 • Листя – 8-12 см, серцеподібне, край – зубчастий. Розпускаються у квітні-травні, восени – світло-жовті, золотисті.
 • Цвітіння – пишне, суцвіття великі білі щиткоподібні. діаметром до 20-25 см. Аромат – легкий, м'який, ніжний. Хороший медонос.
 • Коли цвіте черешкова гортензія? З травня до липня. Після того, як квітки повністю розкрилися, суцвіття довго зберігають декоративність. Навіть коли повністю засохнуть до осені – залишаються красивими, блідо зеленими.
 • Цвіте навіть із північного боку будинку або в тіні великих дерев – буйно та тривало.
 • Після посадки саджанці у перший сезон можуть не цвісти, у тіні – цвітіння розпочнеться через 2-3 роки. Але ви не пошкодуєте про те, що виявили терпіння.

Ця приголомшлива рослина, у неї стільки переваг, що не дивно – її дуже люблять професійні ландшафтні дизайнери. Хоча багато аматорів захоплюються іншими видами гортензії, просто не знають про черешкову.

Кращі сорти черешкової гортензії

У цій групі досить багато різних сортів. Є ряболисті варієгатні форми, з рожевим, жовтуватим відтінком листа і облямівкою. Деякі сорти – компактні до 2 м заввишки, які підійдуть для невеликих садів та вирощування у великих горщиках.

 • Petiolaris – улюблениця дизайнерів. Один з найбільш швидкорослих та морозостійких сортів. На гіллястих пагонах утворюється безліч повітряних коренів, які дозволяють рослині підніматися вгору на 10+ м, дорослі кущі – до 15-20 м. Петіоларис – найпотужніша і найвища ліана з групи черешкових гортензій. Якщо немає високої шпалери або стіни, то кущ може спиратися на звичайний паркан і сформувати кущ заввишки до 150-200 см. Пагони дуже красиво і густо розгалужуються, переплітаються витонченими вигинами, утворюють виразний рельєф. Листя – блискуче, темно-зелене. Суцвіття – щиткові, кремово-білі, діаметром близько 20 см, з м'яким легким ароматом. Цвіте з кінця липня до початку вересня. Краще росте в напівтіні, або в місцях, що знаходяться в розсіяній тіні у літню спеку. Чудова морозостійкість по всій Україні.
 • Miranda – саджанці компактнішої ліани, ніж попередній сорт. Висота дорослої рослини досягає 6-8 м. Цвітіння – раніше, з червня до початку серпня. Суцвіття – білі, щиткові, великі, 17-20 см. Аромат дуже ніжний та тонкий. Особливість гортензії Мірінда – незвичайне забарвлення листя. Варієгатне листя, нерегулярні білі штрихи та розчерки по зеленій листовій пластині. Залежно від сезону, відтінки можуть змінюватися від кремово-білих до золотистих. Цвітіння не таке пишне, як у попереднього сорту, але незвичайне листя додає Miranda декоративності.

Гортензія черешкова – посадка та догляд

 • Місце посадки

Ідеально рослина для напівтіні, північно-східної та північно-західної сторони ділянки, будов, огорожі. альтанки та ін. Головне, захистити саджанці від пекучого полуденного сонця. Посадка біля південного фасаду будівлі – погана ідея. Вологолюбна гортензія добре росте поблизу водойми. Ідеальним буде місце, де нижня частина куща знаходиться в півтіні чи тіні, а пагони – на сонці.

Важливо: у повній тіні або при сильному затіненні саджанці все-таки висаджувати не варто. Рослина виживе, але цвітіння буде дуже скромним.

 • Ґрунт для вирощування

Бонус! Так, ще один. Цьому виду гортензії не потрібен обов'язково кислий ґрунт. Ні, його теж можна використовувати, такий, як субстрат для рододендронів, наприклад. Але зачекає і звичайний, універсальний з біогумусом та ін. Головне, щоб ґрунт був, рихлим, легким, багатим на елементи живлення, гумусними речовинами, вологоємким.

Важливо: занадто щільні, лужні, вапняні ґрунти – непридатні для вирощування.

 • Як посадити саджанці?

Основні правила агротехніки – такі ж, як і інші види гортензій. При перевалюванні саджанців з контейнера – не заглиблюйте кореневу шийку, нехай вона залишиться на тому ж рівні, як росла в горщику. При посадці саджанців з відкритим коренем можна лише зовсім трохи заглибити її, буквально на пару сантиметрів. Весняну посадку роблять після настання стабільного тепла, восени – не пізніше ніж за 3-4 тижні до морозів. Відстань між саджанцями – від 1,5 м. Нехай вас не бентежить, що саджанці маленькі, за кілька сезонів вони виростуть і здивують вас своїми розмірами та силою росту.

Важливо: якщо ви купили саджанці у контейнерах, то навесні не поспішайте їх висаджувати. Дочекайтеся тепла, дайте рослині адаптуватися, виносьте її вулицю на кілька годин, залишайте побути в напівтіні. Попередньо загартуйте її.

 • Опори для черешкової виткої кучерявої гортензії.

Нагадаємо, це витка рослина. Її можна формувати і кущем, висотою до 120-150 см, без опори або з легкою підв'язкою. Але, для плетистої форми опора потрібна надійна, яка витримає вагу ліани – стіна будинку, огорожа, пергола, альтанка та ін.

 • Як поливати і підгодовувати витку гортензію?

Поливи та підживлення такої гортензії потрібні постійні. У перші роки молоді рослини потрібно вчасно поливати, не допускати пересихання. Якщо ділянка жарка і суха, використовуйте мульчу, щоб максимально зберегти вологу. Дорослі рослини нарощують потужну кореневу систему і полив їм потрібен такий самий, як будь-яким деревоподібним кущам.

Намагайтеся, щоб під час поливу вода не потрапляла на листя, щоб не було сонячних опіків. Ви можете посадити «в ноги» гортензії однорічні квіти, іпомею, аліссум, запашний горошок, низькорослу космею. Вони будуть притіняти пристовбурне коло.

Як підживлення та мульчу одночасно – можна використовувати садовий компост, торф або навесні зрілий перегній. Використовуйте сезонні мінеральні мікси, навесні – універсальні, наприклад із вмістом азоту, восени – калійно-фосфорні.

 • Зимове укриття

Черешкова гортензія – морозостійка. Тому укриття їй не потрібне. Якщо ви посадили саджанці восени, але у першу зиму замульчуйте пристовбурне коло, пагони можна накрити агроволокном для страховки. Надалі – вкривати рослини не потрібно, вони добре зимують на опорі.

 • Обрізка виткої гортензії

Обрізку роблять навесні. Якщо ви вирощуєте рослину, як кущ заввишки до 150 м, то вкорочуйте пагони. Якщо як плетисту форму на опорі, то обрізка тільки санітарна або якщо пагони лізуть не туди, куди вам потрібно. Якщо ви бачите, що кущ розгалужується недостатньо, то трохи вкоротіть верхівки пагонів, це стимулює формування бічних гілок. Ще одну обрізку можна зробити після закінчення цвітіння, у липні.

 • Шкідники та хвороби

Це стійкі рослини, які хворіють рідко. Якщо ви помітили на листі хлороз, це може бути ознакою того, що кислотність ґрунту – невідповідна. Замульчуйте кислим торфом або використовуйте добрива для азалій та рододендронів. Якщо з'явилися білі плями, що найчастіше буває при вирощуванні черешкової гортензії як ґрунтопокривної рослини – це ознаки грибкового захворювання, борошнистої роси, тоді застосовуйте фунгіциди.

Витка гортензія в дизайні саду

Хорошими компаньйонами будуть клематиси, невеликі плетисті троянди. Альтанки, перголи, стіни будівля ця гортензія чудово прикрасить. Як опора підійде і старе засохле дерево. Дорослий кущ може добре утримувати невеликі ухили.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити