Barbie Sale
0

Гліцинія: чарівна ліана, види і сорти для дизайну саду

Садова гліцинія (вістерія) – під час цвітіння, виглядає ніби дощ з довгих до 40-50 см ніжних суцвіть. У травні-червні, коли квітки відцвітають – ажурні великі листи прикрашають ці багаторічні ліани.

гліциния види та сорти, фото

Гліцинія велика ліана сімейства Бобових. Якщо ви ніколи не бачили цю квітучу ліану – уявіть собі чарівні квітки квасолі, які зібрані у напівметрові спадаючі суцвіття з сотень бутонів. У сезон саджанці гліцинії – одні з найбільш затребуваних. Тому рекомендуємо підбирати саджанці у професіоналів, щоб даремно не витрачати час і кошти на неякісні та нерайоновані для України саджанці. Міфи про те, що гліцинію нібито складно вирощувати – пов'язані з тим, що види і сорти були неправильно підібрані. Всі сорти нашого каталогу добре витримують наші зими при легкому укритті, а деякі – обходяться і зовсім без укриття, тільки з підгортанням. Види і сорти гліцинії можуть відрізнятися не тільки морозостійкістю. Суцвіття можуть бути різного забарвлення – від білого, рожевого, блідо бузкового до пурпурового, лілового та блакитної гліцинії. Довжина ліан різних видів досягає 20 м, деякі – ростуть помірно до 10-12 м, вони підійдуть для невеликих садів і з них формують штамбові форми гліцинії-деревця. Одні сорти підходять для того, щоб обвити велику будівлю, масивну огорожу. Інші – для альтанок і пергол, формування штамбових форм. Як правильно підібрати сорти, які види підходять для вирощування в саду?

Садова гліцинія: види та сорти для відкритого ґрунту

Класифікація гліцинії і характеристики, які допоможуть вам зробити вибір ґрунтуються на характеристиках: морозостійкість, довжина пагонів, забарвлення і довжина суцвіть, терміни цвітіння. Детальний опис кожного сорту і фото – ви знайдете в каталозі саджанців гліцинії. Прекрасні морозостійкі види і сорти для садового дизайну в умовах клімату України:

  • Китайська гліцинія (W. chinensis). Сорти цього виду найбільші та швидкорослі. Дорослі рослини здатні нарощувати 20 м завдовжки. У рослин великі гарні листи, які густо покривають батоги-ліани. Суцвіття великі, довжиною до 30 см. Саджанці володіють достатньою морозостійкістю і витримую зими до -20°C. Чарівні суцвіття у різних сортів мають забарвлення від білих, ніжно-лілових до бузкових. Найбільш красиві сорти китайської гліцинії: Prolific (Проліфік), Amethyst (Аметист) та ін.

зимостійка гліцинія зимує, фото

  • Гліцинія флорибунда (W. Floribunda). Ці ліани не такі високі і великі як попередній вид. Вони більш доречні в невеликих садах, довжина ліани до 8-12 м. Цей вид найпопулярніший тому, що у цих рослин дуже довгі пониклі суцвіття до пів метра довжиною. Але самі бутончики менші, ніж у китайської. Листя теж дуже велика до 80 см, ажурна, красива. Цей вид найбільш декоративний. Часто його помилково називають «японська гліцинія». Гліцинія флорибунда має гарну зимостійкість до -25°C, дорослі здеревілі пагони рідко обмерзають. Забарвлення суцвіть у садових форм: від біло-рожевих до бордово-лілових. Зверніть увагу на ефектні сорти Alba (Альба), Kuchi-Beni (Куші Бені) та ін.
  • Великокитецева гліцинія (W. macrostachys). Самий зимостійкі види, і не менш гарний, ніж інші. Цей вид дав садівникам сорт, який став всесвітньо популярним – Blue Moon (Блакитний Місяць). Він витримує навіть суворі зими і зниження температури до -40°C.

Вирощувати гліцинію досить просто, але є деякі особливості. Важливо з самого початку вибрати гарне місце для посадки, доросла рослину пересадити буде складно. Ліані потрібен достатній простір для росту і міцна опора. Пам'ятайте, що між стіною і опорою для гліцинії має бути не менше 50 см. Наші експерти в статті – детально розкажуть про посадку саджанців і правила догляду за гліцинією.

Гліцинія в дизайні саду

Приголомшливе цвітіння ліани – незмінно привертає загальну увагу. Навіть якщо посадити гліцинію у віддаленому кінці саду, її буде складно не помітити. Це потужна ліана, яка в молодому віці росте досить повільно, але в міру дорослішання здатна нарощувати до метра за сезон. Ліанами завивають альтанки і перголи, стіни будівель і огорож. У міру росту – направляйте пагони по опорах, укладайте їх, завивати так, як вам потрібно по дизайну.

Морозостійка гліцинія, фото

Зауважте, невисокі сорти можна вирощувати в діжках, і обрізкою формувати їх порівняно невеликими рослинами і деревами-штамба. Гліцинія – самодостатня в дизайні і не потребує рослин-компаньйонів, хоча добре комбінується з іншими багаторічниками.

Найбільш ефектно в ландшафтному дизайні гліцинію використовують в знаменитих садах Японії. Нагадаємо, японці цінують красу цієї квітучої ліани так само, як сакральної сакури. В Садах Каваті Фудзі ліани розташовують на величезних перголах і довгих ґратчастих тунелях. Довгі суцвіття, які вертикально звисають крізь латування – виглядають ніби казковий квітковий дощ. Знаменитий Тунель Гліциній в період цвітіння відвідують мільйони людей зі всього світу. Тут ви можете побачити гліцинії більш, ніж 20 видів та сортів.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити