Barbie Sale
0

Чим підживлювати півонії навесні: від магазинних засобів до народних способів

Півонії мають славу квітів, які відповідають за атмосферу романтики в саду та є символом по-справжньому теплого періоду року. Бувають трав'янисті, деревоподібні, іто-півонії, про особливості яких ми говорили раніше. Всі вони по-своєму гарні, і кожна із них гідна бути зіркою клумби. Під час вирощування цієї декоративної культури у вас напевно виникало або (якщо ви новачок у садівництві) виникатиме питання: чим підгодувати навесні півонії у відкритому ґрунті, щоб вони були шедеврально красивими? Саме про це наша стаття! Оскільки багато любителів рослин запитують, чим підгодувати півонії ранньою весною і пізніше, коли починається період цвітіння, ми вирішили присвятити цій темі окремий матеріал. Після його прочитання ви дізнаєтеся, чим краще підгодувати півонії навесні: коли, як і для чого. Відразу переходимо до конкретики.

Чим підживлювати півонії навесні

Як правильно підживити півонії навесні?

Якщо ви знайомі із загальною агротехнікою вирощування півоній, то знаєте, що ця культура - одна з найменш вибагливих. Її представники можуть роками, без жодних проблем рости на одному місці, красиво цвісти і радувати погляд. Але! Якщо використовувати добрива, то півонії можуть бути ще більш ефектними. Адже так чи інакше вони мають підвищену потребу в поживних речовинах, концентрація яких у ґрунті за час вирощування трохи зменшується. Тут варто думати не лише про те, чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння, а й як правильно це зробити. Весь процес внесення добрив можна схематично розділити на 3 основні етапи. Перший випадає на період, коли тільки-но зійшов сніг і стабілізувалася «плюсова» температура. Настає час ушляхетнювати саду і можна внести перші підживлення на основі азоту. На середньостатистичний кущ півонії потрібно приблизно 15 г азоту. Далі думаємо, чим підгодувати півонії навесні у квітні та травні, тобто на початку активної бутонізації. Потрібно використовувати той самий азот + калій + фосфор приблизно в рівних кількостях.

Третє підживлення випадає вже на старт цвітіння. Застосовувати можна лише фосфорні та калійні склади. Без азоту, який у надмірній концентрації на пізній стадії вегетаційного періоду може дати не зовсім бажаний ефект.

Який ефект гарантують комплексні мінеральні добрива?

Півонії довго можуть живитися речовинами, які додавалися в посадкову яму. Перші 2-3 роки свого життя вони нормально живуть користуючись початковою поживністю ґрунту. Але з кожним роком питання про те, чим підгодувати півонії навесні, щоб цвіли, стає все більш актуальним. І, звичайно ж, садівники звертають увагу на магазинні добрива. Найбільш потрібні універсальні варіанти для декоративних рослин. Найчастіше вони містять необхідний комплекс корисних мінералів. Відзначити можна універсальний Зелений Гай, в якому приблизно рівне співвідношення азоту, фосфору та калію. Це те, чим підгодувати півонії навесні на стадії бутонізації можна без сумнівів у ефективності процедури.

А ось чим підгодувати півонії навесні після зими, на старті сезону? Чистий лист - гарний вибір! У цьому та інших добривах такого роду переважає азот, який стимулює розвиток рослини та допомагає півонії відновитися після зимового періоду. Тобто азот переважно впливає на набір зеленої маси. А вже калій та фосфор відповідають за декоративну складову. Вони привносять необхідний баланс і дозволяють рослині поступово розвиватися, формувати здорові бутони і вчасно та пишно цвісти. Заряду вистачає на цілий сезон! Думаючи про те, яким добривом підгодувати півонії навесні, садівники вибирають між рідкими та гранульованими добривами, але у будь-якому випадку стежать за концентрацією азоту.

Чи дає результат позакореневе підживлення півонії?

Навіть найрозкішніші півонії з ТОП-6 від Яскрава Клумба не зможуть на всі 100% розкрити свій потенціал, якщо їх хоча б періодично не підживлювати. Звичайно, особняком завжди стоять кореневі підживлення, але багато любителів рослин цілком вітають і позакореневі. Часто вони проводяться паралельно та посилюють загальний ефект. Основна вимога для виконання позакореневого підживлення півоній - безвітряна погода, оскільки процедура проводиться із застосуванням обприскувача, тобто добриво наноситься на надземну частину рослини шляхом дрібнодисперсного розпилення. Альтернативний варіант (якщо немає обприскувача чи хоча б звичайної насадки) - пропускати через сито. Відразу після зими в основному застосовують розчин карбаміду, який є висококонцентрованим азотним добривом. Тому на відро води потрібно дуже небагато – приблизно 50 грамів. Те саме стосується Гетероауксину, який вважається «гормоном росту» для рослин.

Чим підгодувати півонії навесні, щоб цвіли максимально красиво? Підійдуть мінеральні препарати, призначені для розчинення у питній воді. Це ті ж калій і фосфор, тільки у вигляді розпилення. Чи можна підгодувати півонії сечовиною навесні? Так, це відмінний азотний заряд на початку сезону: можна вдаватися до кореневого та позакореневого способу. Якщо вибираєте обприскування, то треба орієнтуватися на співвідношення - 5 г сечовини/1 л води. Зазвичай підживлення такого роду супроводжується щедрим поливом. До речі, якщо застосовуєте сечовину, то краще відмовитися навіть від мінімального використання золи, яку шанують у народі.

Які народні підживлення півонії можна взяти до уваги?

У кожного садівника свої секрети вирощування півонії. Отже, й способи внесення добрив відрізняються. Наприклад, ви не знаєте, чим підгодувати деревоподібні півонії навесні. А вони позаяк чудово реагують на деревну золу, про яку ми згадували у попередньому блоці. Річ у тому, що зола є цінним джерелом калію, фосфору, кальцію, магнію та інших корисних мікроелементів. До того ж вона забезпечує дезінфікувальну дію, тобто виконує не лише функцію підживлення, а й сприяє підвищенню імунітету рослини та захищає від хвороб. Пропорції приблизно такі: 1-літрова банка золи на відро води. Її розчиняють і потроху вносять кожні 2-3 тижні на початку весни. Виходить сильна і декоративна півонія!

Ще чим підгодувати навесні для гарного цвітіння? Органіка в помірних кількостях також цілком вітається. Безпосередньо беруть коров'ячий гній чи послід птахів. Їх також розводять у воді за співвідношенням приблизно 1:10. Додатково можна використовувати суперфосфат. Він лише посилює дію. Дуже несподіваний, але, як стверджують деякі садівники, ефективний варіант - підживлення дріжджами. У цьому продукті також багато корисних складових, але концентрація не повинна бути надто високою (не більше 100-150 г дріжджів на стандартне відро води). Для приготування розчину бажано брати трохи підігріту воду + можна додати небагато золи. Вносити добриво допустимо прямо зі звичайної лійки, чергуючи цей процес з поливом (раз на 2-3 тижні). Як бачите, варіантів підживлення дуже багато. А ви вже обирайте: експериментальні народні методи чи перевірені магазинні засоби для декоративних кущів. Яскравих та ароматних вам півоній!

Василь Василашко

Спеціально для вас

Півонія ІТО Border Charm Півонія ІТО Border Charm
3
Півонія ІТО Border Charm
39948
в наявності
1
798.90грн. 719.01грн.
Півонія трав'яниста Karl Rosenfield Півонія трав'яниста Karl Rosenfield
4
Півонія трав'яниста Karl Rosenfield
36935
закінчується
1
259.90грн. 233.91грн.
Півонія трав'яниста Bowl of Beauty Півонія трав'яниста Bowl of Beauty
2
Півонія трав'яниста Bowl of Beauty
24614
закінчується
1
349.90грн. 244.93грн.
гігантська квітка Півонія трав'яниста Many Happy Returns Півонія трав'яниста Many Happy Returns
4
Півонія трав'яниста Many Happy Returns
39946
закінчується
1
299.90грн. 269.91грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити