Barbie Sale
0

А це цікаво! Розповідаємо, як виростити кизильник, який багато років не втрачає декоративності

Кизильник ніколи не претендував на статус мега популярного куща, але характеристики екстравагантної рок-зірки зі світу рослин йому завжди були і є притаманні. Він справді є нетривіальним способом прикрасити дворик або перевтілити сад. Його можна застосовувати у соло-версії або комбінувати з іншими кущами. А ще з нього виходять чудові живоплоти!

У блозі Яскрава Клумба ми детально розберемо, що ж це за рослина кизильник: фото та описи сортів, особливості догляду за культурою, нюанси використання в ландшафтному дизайні та багато-багато цікавої інформації. Починаємо прямо зараз!

Як виглядає кизильник: опис та особливості

Залежно від вибраного виду, кизильник може бути вічнозеленим або листопадним. Перший варіант має більше переваг з естетичної та практичної точок зору. Здебільшого представники цієї культури відрізняються гарною гіллястістю та щільним зеленим масивом. З приходом осінньої пори листя може набувати теплих тонів.

Цвітіння кизильнику не дуже виразне: квіточки маленькі, бувають білі або злегка рожеві. Плоди крихітні, червоного чи чорного кольору. Візуально нагадують мініатюрні яблучка. До речі, не плутайте кизильник із кизилом. Попри схожі назви, це дві абсолютно різні культури. На відміну від кизилу, плоди кизильнику неїстівні.

На одному місці за сприятливих для себе умов кизильник може рости до півстоліття. Розвивається він дуже повільно, що добре в тому випадку, якщо ви на багато років уперед хочете запланувати візуальну картину саду чи присадибної території. Універсальність - те, чим відрізняється кизильник: види та сорти, фото яких є в інтернеті дають зрозуміти, що рослина дуже популярна. Всього відомо близько 40 видів, але найпопулярніші в ландшафтному дизайні: кизильник горизонтальний, кизильник низькорослий, кизильник ґрунтопокривний.

Як виростити кизильник: посадка та догляд

Щоб виростити кизильник вічнозелений, сорти якого розривають інтернет, або не менш цікавий листопадний кизильник, необхідно докласти не так багато зусиль. Головне - дотримуватися основних рекомендацій.

Як, де і коли садити?

Вдало підібрати час для посадки допомагає природа: якщо навесні земля вже повністю відтанула, але на деревах все ще не повністю розкрилися бруньки, то це ідеальний період для посадкових робіт. Чи можна садити восени? Так, такий варіант теж допустимий, особливо, якщо йдеться про кизильник чорноплідний або блискучий. Оптимальним вважається час зі старту масового листопада і до "мінусових" температур вночі.

Тіньовитривалість - одна з переваг культури, тому особливо морочитися з вибором місця не доводиться. Але якщо ви хочете, щоб кизильник для живоплоту (сорт, який ви оберете) розкрився на 100% своєї декоративності, то бажано висаджувати хоча б на частково сонячній ділянці.

Враховуючи досить потужне коріння кизильнику, то розмір ями при посадці повинен бути хоча б 50 см на 50 см. На дні обов'язково слід зробити дренажний шар: для цієї мети підійдуть частинки битої цегли. Яма засипається сумішшю на основі торфу з додаванням піску та перегною. Інтервали між саджанцями вибираються з розрахунку того, який підсумковий результат хоче побачити садівник. Також враховуються особливості сорту: активність росту, форма крони тощо. Важливий момент: коренева шийка після закапування має бути на рівні верхнього шару землі.

Як доглядати за кизильником?

Відразу про найголовніше - про полив. Кизильник не переносить надлишку води в ґрунті, від чого страждає коренева система, а потім і вся рослина. Тому поливати рослину потрібно тільки в посушливий період. Наприклад, якщо у розпал літа протягом кількох тижнів не було дощів, то можна і навіть потрібно вилити під рослину одне/півтора відра води. Але не більше цієї норми і не частіше, ніж раз на два тижні.

Звичайно, до різних видів рослин - різні підходи. Наприклад, кизильник блискучий: як його вирощувати? Він демонструє високий рівень посухостійкості, тому можна взагалі не поливати, але рекомендуємо періодично зрошувати його зі шланга. Особливо, якщо це жива огорожа, яка виходить на задимлену вулицю. А ось кизильник лежачий або кизильник горизонтальний, сорти якого стають все більш популярними, такої процедури потребує набагато менше. Його влаштує лише легке зволоження землі. Різноманітність товарів для поливу спрощує садівницькі будні.

Підживлення безперечно вітаються. На старті сезону це мінерали, що ґрунтуються на азоті. Можна брати сечовину у низькій концентрації (близько 20-30 г на відро води). На етапі бутонізації вже можна підключати калій та суперфосфат. У період плодоношення повторюємо калійно-фосфорне підживлення. Усього за сезон має бути від 2 до 4 сеансів внесення підживлення - середньостатистична норма для дорослої рослини.

Обрізка має як санітарний, так і формувальний характер. У першому випадку йдеться про видалення пошкоджених, старих або хворих пагонів, які заважають розвитку рослини та можуть сприяти її хворобливості. У другому випадку ми говоримо про надання кизильнику красивої форми. Тут вже чого фантазія забажає і навички дозволять. Ще проводять омолоджувальне обрізання (для дорослих екземплярів). У будь-якому випадку знадобляться якісні інструменти для комфортної роботи.

Як захистити кизильник від хвороб, шкідників та холоду?

Будь-який кизильник для живоплоту (сорт у цьому випадку не важливий) схильний до хвороб. Ні, рослина не надто хвороблива і може похвалитися досить сильним імунітетом, але часом уражається фузаріозом. У такому разі необхідно негайно видалити пошкоджені частини куща та провести загальну обробку профільним фунгіцидом.

Зі шкідників найбільш небезпечною є яблунева попелиця, яка може перекочовувати з найближчого фруктового саду на посадки кизильника. Вона вражає насамперед листові пластини. Павутинний кліщ і щитівка теж у списку потенційних шкідників. Під час зустрічі з ними будьте готові застосувати спеціальні засоби.

Що стосується захисту від холоду, то з переносимістю низьких температур кизильник взагалі не має проблем. Восени проводиться процедура торф'яного мульчування і на цьому найчастіше підготовка до зими закінчується. Якщо ви вибрали чутливий до морозу сорт і побоюєтеся, що він замерзне, то можете додатково зробити укриття з лапника.

Кизильник: сорти, фото та опис куща для ландшафтного дизайну

З кожним роком кизильник у ландшафтному дизайні стає все популярнішим, оскільки він є чудовим полем для експериментів. Хтось вибирає такий варіант, як виростити кизильник на штамбі. Хтось хоче спеціально купити кизильник для живоплоту. Сорт у будь-якому разі слід підбирати відповідний.

Трендом є топіарні форми: із рослини роблять кулі, куби тощо. Багато любителів рослин віддають перевагу кизильнику, що стелиться, сорти якого дозволяють створити своєрідний кизильниковий газон. Це чудове рішення для тих зон у саду, де є проблеми із проростанням справжнього газону.

Цікаво виглядає кизильник блискучий, опис якого завжди викликає приємні емоції. Професійні дизайнери відзначають його чудову сумісність із хвойниками. Низькорослі екземпляри ідеально підходять для різних альпінаріїв. При виборі сортів зверніть увагу на найкращі з них:

Популярні сорти кизильнику з фото

Queen of Carpets

Оригінальний лежачий сорт, що ідеально вписується в дизайнерську картину класичної кам'янистої гірки. Може бути прекрасним тлом для більш яскравих декоративних рослин.

 • висота: 20-30 см;
 • ширина: 60-80 см;
 • ріст: повільний;
 • пагони: горизонтальні;
 • листки: темно-зелені, густі, красиво блищать;
 • квіти: крихітні, блідо-рожеві;
 • цвітіння: з останніх днів травня до середини червня;
 • плоди: яскраві ягоди червоного кольору.

Streib's Findling

Вічнозелений красень, що на 100% виконує роль щільного грунтопокровника. Підходить для оформлення кам'янистого саду та прикраси рокарію. Надає неординарності присадибній території.

 • висота: 10-20 см;
 • ширина: 60-80 см;
 • приріст: буквально 4-5 см на рік;
 • пагони: горизонтальні;
 • листя: темно-зелене, блискуче;
 • квіти: рожеві, що приємно пахнуть;
 • цвітіння: кінець травня/початок червня;
 • плоди: яскраво-червоні, декоративні ягоди.

 

Coral Beauty

Високодекоративний кизильник з дуже довгими пагонами, які наче зелені змійки розповзаються в різні боки і формують щільний масив з листя. Родзинка сорту - симпатичні коралові кульки у вигляді плодів.

 • висота: 40-50 см;
 • ширина: 150 см;
 • ріст: швидкий;
 • пагони: горизонтальні;
 • листки: маленькі, зелені, еліптичні форми;
 • квіти: ароматні, білі;
 • цвітіння: кінець квітня - травень;
 • плоди: коралово-червоні крихітні кульки.

 

Stockholm

Популярний вічнозелений сорт, який зберігає естетичні переваги протягом усього сезону. Він ідеально підходить для формування масивної огорожі. Гарно виглядає на альпійській гірці.

 • висота: до 100 см;
 • ширина: 150 см;
 • ріст: швидкий;
 • пагони: стелиться, дугоподібні;
 • листки: темно-зелені еліпси, до 2-3 см у діаметрі;
 • квіти: крихітні, білі;
 • цвітіння: протягом травня, на початку червня;
 • плоди: дрібні кулясті ягоди червоного кольору.

 

Василь Василашко

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити