Barbie Sale
0

Бордюри та низькорослі живоплоти: як вибрати найкращі рослини

Низькорослий живопліт або бордюр у дизайні саду відіграє візуально-декоративну роль. На відміну від високих або стрижених живоплотів, які зазвичай виконують функціонально-огороджувальну функцію, основне завдання компактних огорож та бордюрів – підкреслити лінії доріжок та квітників, міксбордерів, особливості садового дизайну. Зазвичай, це лінійна або криволінійна щільна моно-посадка. Тобто саджанці однієї рослини – висаджують у низькорослі огорожі так густо, щоб крони дорослих рослин повністю зімкнулися та сформували щільну посадку.

Для формування низькорослої огорожі, традиційно підбирають компактні гіллясті кущі, які добре піддаються обрізці. Але сучасні дизайнери дотримуються ширших поглядів, і для створення низькорослих огорож і бордюрів – використовують і трав'янисті багаторічники, такі як лаванда, і однорічні квітучі рослини, і навіть плодові кущі, смородину та ін., які функції виконують у саду невисокі огорожі та бордюри.

Низькорослий живопліт і бордюри в саду:

 • Виглядають органічно та природно, не вимагають додаткових витрат на штучні матеріали.
 • Навіть звичайні бруковані або ґрунтові садові та під'їзні доріжки – прикрашаються, коли їх обрамляє бордюрна посадка рослин декоративними кущами або квітучими багаторічниками.
 • Газони та садові галявинки чудові в обрамленні бордюрами.
 • Невисокі живоплоти візуально відокремлюють квітники від галявин, городню частину саду від декоративної. Оформлення стає завіреним та цілісним.
 • Низькорослі огорожі можуть бути багаторівневими, широкими, вузькими, прямими, вигнутими – є широкий потенціал для вашої творчості.

Основні рекомендації та правила посадки низькорослого живоплоту в саду

Які рослини можна використовувати як живоплоту? Які кущі вибрати для живоплоту? Які з них швидко зростають?

Головне, вибирайте ті рослини, які вирішуватимуть ті дизайнерські завдання, які ви хочете втілити у саду. Що робити?

 • Подивіться які ділянки ви хочете підкреслити компактним живоплотом або бордюром. Визначте їх довжину та обриси.
   
 • Нагадаємо, бордюр завжди має чітку лінію та щільну густу посадку рослин. Заздалегідь зробіть розмітку у саду та висаджуйте саджанці кущів чітко по ній.
   
 • Якщо ви вирішили вибрати саджанці карликових хвойних, таких як кипарисовик Nana або компактна бруслина Silver Queen – чіткі лінії бордюрів підтримують регулярною обрізкою.
   
 • Протягом сезону чудово виглядають невисокі бордюри з трав'янистих багаторічників, наприклад, саджанців хости. У вигляді бордюру навколо витонченої клумби буде чудово виглядати ряд карликової хости Rainbow's End. Для того, щоб обрамити подвір'я або під'їзну доріжку, можна створити так званий багаторівневий бордюр. Наприклад, на задньому плані – невисока бирючина, на другому скомбінувати хосту Patriot та Capitain Kirk з різним забарвленням листя.
   
 • Можна використовувати для оформлення країв газонів і однорічники, такі як, великоквіткові низькорослі чорнобривці або багаторічний перстач вздовж клумби з декоративними злаками.
   
 • Найбільш невибагливими низькорослим живоплотом вважаються посадки самшиту. Він вічнозелений, росте порівняно повільно, не потребує частої обрізки.
   
 • Враховуйте умови вирощування та вибирайте для низькорослої огорожі такі кущі, яким буде добре саме на цьому місці. Тіневитривалі для затінених ділянок, світлолюбні – для відкритих ділянок.
   
 • Коли підбиратимете рослини, враховуйте розмір крони дорослого куща та швидкість росту. Наприклад, самшит або низькорослі хвойні – ростуть порівняно повільно. Тому посадку саджанців роблять досить близько один від одного і щоб сформувати огорожу – їх потрібно купити більше. Швидкорослі кущі для огорожі – висаджують на відстані від 1,5 діаметрів крони дорослої рослини. Щоб щільна огорожа сформувалася швидше – рекомендуємо купити та висаджувати саджанці у контейнерах.
   
 • Ярусний або багаторівневий бордюр – модний спосіб створити дизайнерський живопліт. Кущі висаджують відразу кількома рядами, як правило, 2-4. На задньому плані вищі та великі.

 

Декоративні кущі для живоплоту

 1. Бересклет – відрізняється густим листям, яке вкриває кущі настільки щільно, що зазвичай і гілочок не видно. Низькорослий червонолистий Компактус – восени «одягається» в багряне листя. Зверніть увагу, на сорти бруслини Форчуна. Широкий бордюр вийде з компактних сортів – Blondy, Golden Harlequin та ін.
 2. Спірея – незамінна для квітучих живоплотів. Невисокі сорти Golden Carpet, Goldflame та ін. цвітуть із червня по вересень і добре формуються обрізкою.
   
 3. Перстач – невисокий квітучий напівздерев'янілий кущ, цвіте рясно усе літо та у вересні, чудово підійде для бордюрів. Росте швидко і формують густі низькі огорожі.
   
 4. Верес – вічнозелені невисокі кущики вересу до осені покриваються витонченими суцвіттями. Важко знайти таку ж невибагливу та красиву рослину для низьких квітучих огорож та пишних бордюрів.
   
 5. Бирючина – кущ досить великий, але може скласти конкуренцію самшиту. Вона росте швидко, і ви отримаєте невисоку огорожу вже за пару сезонів. При цьому бирючина добре переносити обрізку, і ви зможете регулювати її висоту так, як потрібно. З урахуванням того, що вона відмінно росте навіть у тіні та напівтіні, то саджанці бирючини – гарний вибір для стриженої огорожі.
   
 6. Барбарис – має середню швидкість росту. Але його листя настільки гарне, що саджанці мають постійний попит. Найбільш компактні та низькорослі сорти барбарису Оттавського.
   
 7. Бузок теж підійде для виразних бордюрів. Найбільш компактні – сорти Флауерфест Пінк, Флауерфест Перпл та ін.

 

 

Хвойні рослини для компактного живоплоту

Саджанці хвойних рослин у сучасному ландшафтному дизайні використовують найчастіше. Вічнозелена хвоя прикрашає сад весь рік. Ароматна хвоя наповнює сад особливою чарівністю. Вони ростуть порівняно швидко і можуть добре тримати бордюр або невисоку огорожу.

 • Ялина – у нашому каталозі представлена декількома низькорослими сортами, з яких можна зробити невисоку огорожу: Alberta Globe, Blue Ball та ін.
 • Туя сучасних сортів теж може бути не величезними деревами, а витонченими пишними невисокими кущами – смарагдово зелений Teddy, дрібногіляста Danica та ін.

Зверніть увагу і на інші хвойні – невисоку ялицю Oberon, модрину японську Blue Dwarf, карликову сосну Jezek та ін.

Сучасні концепції дизайну саду широко трактують низькорослі огорожі та бордюри. Ви можете вибрати рослини на ваш смак, не тільки декоративні, але і плодові чагарники можуть виглядати в саду дуже гарно.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити