123123
0

Агротехніка вирощування чорниці (лохини): посадка у відкритий ґрунт та догляд

Садова чорниця любить багато світла і багато простору, захищене від холодних вітрів місце. Якщо ви не зможете забезпечити рослинам постійний полив, то прямих сонячних променів протягом усього дня краще уникати, тобто тоді доречніше буде півтінь. Найкращими ґрунтами для висадки саджанців садової чорниці будуть досить зволожені, підкислені (рН 4-5) родючі легкі ґрунти, бажано чорноземні. На повністю відкритих сонцю місцях, схильних до пересихання ґрунту, кращим виходом буде крапельний полив або додавання в яму гідрогелю з розрахунку 10 г сухого гелю на одну рослину. Ґрунтові води маяють бути не ближче ніж 80 см від поверхні. Чорниця не виносить як пересихання, так і застою води. 

Терміни висадки саджанців чорниці у відкритий ґрунт

Саджанці садової високорослої чорниці краще висаджувати восени, з кінця серпня до кінця жовтня. Весняну висадку роблять коли мине загроза заморозків, з кінця квітня - початку травня.

Підготовка саджанців чорниці до посадки

Особливої підготовки саджанці високорослої чорниці не вимагають. Перед висадкою ми радимо кілька годин витримати саджанці у воді з додаванням препарату Укорінювач. Це допоможе рослинам краще і швидше вкоренитися. До складу препарату входять мікроелементи, амінокислоти і фітогормони, які допоможуть саджанцю добре вкоренитися. Цим же розчином ви можете полити рослину після висадки.

Висадка саджанців чорниці

Готуємо посадочні ями, приблизно 45 см на 45 см, глибиною 60 см. Відстань між рослинами залишаємо не менше 1 м. При висадці рослин в ряд, між рядами залишають не менше 2 м. У посадочні ями додаємо кислий торф, садовий компост, перепрілу тирсу хвойних порід деревини. Посадка лохини. Догляд за лохиною.

Кислий торф - зазвичай рудуватого  кольору, а не чорного, як перепрілий. На важких суглинках на дно ями додаємо гравій або пісок для поліпшення дренування. Залийте ями підкисленою водою, з додаванням лимонної кислоти - 1 столова ложка на 1 відро води, чи розчину біогумусу з pH 4 і менше. Увага! в жодному разі не можна додавати оцет! він вщент вбиває мікрофлору ґрунту, бо є хімічною зброєю уксуснокислих бактерій, і рослини гинуть від втрати мікоризи. Опускаємо саджанець в посадкову яму, акуратно розправляємо коріння і заповнюємо яму садовою землею змішаною з торфом. Коренева шийка, місце де пагони переходять в корені, має бути на одному рівні з ґрунтом, її не можна заглиблювати. Рясно поливаємо. Мульчуємо сосновими стружками або глицею (хвоєю) товстим шаром до 3 см. Пам'ятайте - ґрунт має бути весь час помірно вологим. Технологія посадки і догляд за лохиною високорослою.

Догляд за чорницею

Чорниця потребує прополювання, мульчування, регулярних поливів та правильних підживлень. При обробці рослин будьте обережні, не пошкодьте коріння. Роблячи легку обрізку, яку рослина добре переносить, ви можете істотно підвищити врожайність, видаливши старі та пошкоджені гілки. Садова високоросла чорниця - рослина стійка, але для профілактики захворювань - використовуйте препарат Доктор Фолі від хвороб та грибків

Поливи чорниці

Будьте дуже уважні до поливу. Грунт має бути постійно помірно зволоженим. Пам'ятайте, чорниця не виносить як пересихання, так і застою води. Ви можете організувати крапельне зрошення вашої чорничної плантації або раз на три роки вносити в ґрунт гідрогель, який буде накопичувати вологу і віддавати її рослині у міру необхідності.

Укриття чорниці на зиму

Сучасні сорти садової чорниці в зимового укриття не потребують. Садова лохина восени.

Підживлення чорниці

До підживлення садової високорослої чорниці варто бути особливо уважними. Нічого складного, але є нюанси. Абсолютно виключіть органічні підживлення гноєм, курячим послідом та іншої органікою. Виняток становить мульчування торфом, ґрунтом з хвойного лісу, глицею (хвоєю), сосновою корою або тирсою. Найкращий варіант підживлення - полив розчинними мінеральними добривами та позакореневе підживлення - обприскування розчином добрива по листу. Двічі за місяць робимо полив розчинним мінеральним добривом і позакореневе підживлення. До комплексу мінеральних добрив додаємо розчин колоїдної сірки, так як підживлення, а особливо азотні, знижують рівень кислотності субстрату. Позакореневі підживлення робляться розчином мікроелементів із додаванням тієї ж колоїдної сірки для захисту від павутинного кліща. Обприскуємо ввечері, коли спадає спека і краплі не діють на листочки подібно лінзам, вони не висихають так швидко, а навпаки - з допомогою вечірньої роси поступово проникають у рослину.

В першу третину вегетації - вносимо добрива з високим вміст азоту, не забуваємо додавати колоїдну сірку. Рекомендуємо комплексний препарат - Гілея Вегетація. У другу третину - комплексні добрива, з підвищеним вмістом калію. Рекомендуємо комплексне добриво з переважанням фосфору і калію - Зелений гай золота осінь.

Особливості властивості чорниці (лохини), корисна та цікава інформація

Чорниця - цілюща рослина. Її ягоди і листя - широко використовуються в народній медицині та фіто-терапевтами. Листя чорниці мають практично такими ж корисними властивостями, як і сама ягода. Їх відвари мають в’яжучу, антисептичну і тонізуючу дію. З листочків виходить ніжний і приємний на смак чай. Для отримання настою з листя чорниці заваріть дві ложки в чашці окропу. І за півгодини можете насолоджуватися приємним ніжним смаком, а разом з тим - використовувати його для лікування шкірних захворювань, зволоження шкіри, полоскання волосся.

ФОТО: Depositphotos

Лавришина Наталия Сергеевна

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити