123123
0

Ромашка багаторічна садова – завжди сучасна, затишна класика та м'який сільський стиль в дизайні саду!

Кореневища ромашка багаторічна махрова Sunny Side Up, Санні Сайд Ап, фото

Садові ромашки – одні з найбільш і популярних і чарівних багаторічних квітів. Вони поєднують невибагливість і простоту у догляді, справжню витонченість і універсальність стилю.

Садові багаторічні ромашки, чудові рослини, що майже не потребують догляду. Вони цвітуть до півтора місяців, не вимогливі до умов вирощування і вражають різноманітністю сортів.

Варто зауважити, що «ромашками» в побуті називаються дуже багато квітів. Найчастіше, вони належать до того ж сімейства Айстрових, що і ромашки. Всі вони прекрасні, але варто все-таки знати їх правильні назви, щоб висаджувати в саду саме ті квіти, які ви запланували. Давайте розбиратися разом:

  • «Жовта ромашка».

Правильна назва – Дронікум (лат. Doronicum). Це багаторічна рослина дійсно схожа на жовту ромашку. Цвіте рано з травня по початок червня. Навіть календулу з махровими і простими квітками називають жовтою ромашкою. А насіння жовтої однорічної ромашки ви можете купити у нас.

  • «Ромашка блакитна».

Найчастіше так називають багаторічні айстри. Цвітуть вони в другій половині літа. А деякі види прикрашають сад до глибокої осені. Можна купити кореневища багаторічної айстри або виростити таку айстру з насіння.

  • «Різнокольорові ромашки».

У цю групу садівники-початківці часто відносять і однорічну різнокольорову яскраву газанію, яку вирощують з насіння, і китайські айстри, і невибагливу діморфотеку, і навіть ажурну космею.
З багаторічних квітів, кольоровими ромашками називають ехінацею, яку можна купити як кореневищами, так і виростити з насіння. І навіть хризантеми і гайлардії.

Ромашка багаторічна махрова Old Court, Олд Корт, фото

А тепер розкриємо вам секрет – багаторічні садові ромашки, про які піде мова далі, належать роду Нівяник, того ж сімейства Айстрові.

Строго кажучи, безпосередньо до роду Ромашкових – відноситься Матрікарія (лат. Matricaria), Деревій (або Ахіллея), і звичайно аптечна ромашка лікарська.

Ось така цікава ботаніка! Отже, садові багаторічні ромашки – це Нівяник, але для зручності викладу, будемо продовжувати називати їх «ромашками». А посадка та догляд і за нівяником і за ромашками – аналогічний.

Садові ромашки, нівяник (лат. Leucanthemum) – багаторічні трав'янисті рослини. Висота розетки листя може варіюватися від 15 см до 50 см. А висота міцних прямих квітконосів може досягати 120 см - 150 см, в залежності від сорту і умов вирощування. Відрізнити ромашку від інших рослин можна по стеблу, він злегка гранований.

Розетка листя – прикоренева на довгих черешках. А на квітконосі під самим бутоном, розташовуються 2 невеликих листочки – це теж відрізняє рослину від інших квітів схожих на ромашку.

Квіти ромашки – опуклі напівсферичні кошики, які складаються з яскраво жовтих квіток, дуже маленьких, з щільно зібраною серединкою. А навколо – набагато більші білі, рідше жовті, пелюстки. Квіти відмінно стоять в зрізці, їх часто вирощують для букетів.                      

В інтернет-магазині Яскрава клумба Ви можете купити кореневища ромашки садової різних сортів по оптимальній ціні від виробника.

Сучасні сорти ромашки представлені карликовими нанус і великими рослинами, простими і махровими квітками і навіть зовсім незвичайними сортами:

Ромашка Фіона Fiona Goghill, фотоСорт Nanus Dwarf Snow Lady (Нанус Дварф Сноу Леді)

Головним в описі цього сорту буде його мініатюрність. Висота рослини – до 35 см. Росте дуже швидко і вже в червні починає цвісти. Продовжує радувати квітами до 50 днів.

Сорт Old Court (Олд Корт)

Цей сорт ромашки можна описати як дуже оригінальний і химерний. Пелюстки розташовуються двома рядами, вони скручені навколо своєї осі, зігнуті і перехрещуються з іншими, утворюючи пишну квітку діаметром до 12 см.

Сорт Alaska (Аляска)

Цей сорт можна назвати класичним. Рослина крупна, висотою до 90 см, а квіти до 12 см діаметром. Цвіте в липні-серпні.

Сорт Sunny Side Up (Санні Сайд Ап)

Цей сорт теж можна було б назвати класичним. Але у нього примітна пишна серединка квітки. Два ряди білих пелюсток, дещо відігнутих вниз, підкреслюють яскраво жовтий махровий центр квітки.

Сорт Fiona Goghill (Фіона Гогхілл)

Найбільш незвичайний сорт нашої колекції – густомахровий. У напіврозпуску розетка плоска, а в повному – стає помпонною, опуклою, діаметром до 10 см. Квітконоси міцні, високі до 90 см.

Кореневища багаторічних ромашок ми професійно спакуємо і доставимо Вам поштою в будь-який куточок України. На наш посадковий матеріал ми даємо повну Гарантію якості.

Багаторічні садові ромашки - рослини зовсім прості в догляді, але є кілька моментів, які неодмінно варто врахувати.

Ромашка багаторічна у дизайні саду,фотоОсобливості вирощування садової ромашки

Терміни висадки у відкритий ґрунт

Висаджувати кореневища ромашок можна навесні і восени, в звичайні для більшості рослин терміни.

Підготовка кореневищ до посадки

Ніякої спеціальної підготовки не потрібно. У нас відмінний посадковий матеріал. Але якщо вам трапилося занадто довго протримати рослини вдома до посадки або ви хочете посилити швидкість росту і вкорінення, то перед посадкою занурте кореневища рослини на 2-3 години в розчин біо-стимулятора, такого як Агромікс Епін Максі або Корневін, стимулятора коренеутворення.

Посадка багаторічної ромашки

Вам знадобиться підготувати зовсім невеликі посадочні лунки 30 см на 30 см. Глибиною до 25 см. Кореневу шийку злегка заглибте, на 3 см - 4 см. Рясно полийте. Звичайно, перед посадкою – розправте коріння, а в лунці намагайтеся розташувати їх рівномірно. Відстань між рослинами від 25 см до 40 см, в залежності від сорту.

Вирощування ромашки із насіння

Ромашки можна посіяти і насінням в березні, на розсаду або прямо у відкритий ґрунт в квітні-травні. Посів ромашки – справа проста, розташуйте насіння в борозенках, глибиною близько 1 см і присипте землею, полийте. Можете прикрити посів темною плівкою, ромашки краще сходять в захищених від яскравого світла місцях. Над 3-4 справжнім листком розсаду ромашок можна прищипнуть для кращого кущіння. Насіння ромашки можна купити у нас. Але зауважте, більшість сортів почнуть цвісти на другий рік після посіву, за винятком однорічних сортів.

Найбільш сприятливі умови: ґрунти, вимоги до освітленості

  • Ромашкам потрібна добре удобрена, окультурена земля, помірно волога, але без застою води.

  • Ділянку обирайте сонячну, але уникайте посушливих жарких місць.

Ромашки садові у ландшафтному дизайні. фото

Догляд за багаторічними ромашками

Догляд за квітами не завдасть вам ніяких турбот. Це рослини, що потребують дуже мало догляду. Молоді рослини та ті, що нещодавно перенесли пересадку, потрібно поливати досить часто. Але дорослі рослини потребують поливу тільки в посушливі періоди.

Кущі вирощені з кореневища розростаються швидко і можуть давати до декількох десятків квітконосів за період цвітіння з липня по серпень.

За 2-3 роки, можете сміливо ділити і розсаджувати великі кущі. І це навіть необхідно, тому що рослина стане гірше цвісти через загущеність. Зробити це ви можете в кінці вересня - початку жовтня. Якщо ви посадили ромашки в правильному місці, то вони не хворіють і майже не уражуються шкідниками, хіба що тля нападе. У холодне надто вологе літо можуть захворіти на борошнисту росу. Щоб цього уникнути, їх досить буде раз-два за сезон обробити Фундазолом або Хлорокисом міді. Після закінчення цвітіння, обріжте квітконоси.

Підживлення ромашки

Ця рослина прекрасно реагує на підживлення. Навесні скористайтеся добривом з високим вмістом азоту, наприклад, Гілея Вегетація. В період формування бутонів і цвітіння, підживіть їх комплексним добривом Зелений Гай Яскравий квітник. Нагородою за своєчасні внесення підживлень – будуть дуже великі квіти і високі стебла.

Підготовка ромашки багаторічної до зими

Ромашки рослини морозостійкі і зимове укриття їм не потрібне. Восени у ромашки можете видалити стебла, що залишились, і розетка листя піде під сніг. Надземна трав'яниста частина відмирає. А навесні знову почне швидко відростати.

Особливості використання багаторічних ромашок у садовому дизайні

Важко знайти рослину, яка так гармонійно вписується в дизайн саду різних стилів і поєднується з іншими рослинами. Ромашки відмінно виглядають при посадці групами. Вони добре комбінуються з іншими багаторічними і однорічними рослинами, такими як: гайлардія, всі види багаторічних айстр, петунія, колеус, диморфотека, гейхера, садові герані, різні сорти деревію. Карликові ромашки нанус чудово підійдуть для бордюрів, рабаток, альпійських гірок. Високі сорти будуть служити другим і третім планом у групових посадках. Ці рослини створять затишок і красу при посадці біля будинку, альтанки, зони відпочинку, дитячих майданчиків. Дуже стильно вони виглядатимуть в посадці з модними зараз злаковими рослинами, наприклад міскантусами, пампасними травами.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити