123123
0

Ранункулюс або Жовтець - квіти із шармом та витонченістю: посадка та догляд

Ранункулюс (Жовтець) - квітка настільки дивовижна і вишукана, декоративна і невибаглива, що вирощувати її - саме задоволення. Квітка ранункулюса - пишна, немов зійшла з пасторальних полотен майстрів епохи Бароко - прекрасна як для посадки у відкритому ґрунті, так і для вирощування в домашніх умовах.

Лютики ранункулюсы, посадка и уход, фото

Ранункулюс або Жовтець (лат. Ranunculus) - рід рослин, зазвичай, багаторічних, які належать сімейству Жовтецеві. Ця група рослин дуже різноманітна, в неї входять: водний жовтець, садовий жовтець, жовтець їдкий, жовтець отруйний, жовтець польовий. Жовтець Азіатський (лат. Ranunculus asiaticus) - найулюбленіший квітникарями і флористами вид ранункулюса, який став основним в селекції сучасних сортів. Ранункулюс садовий - рослина багаторічна, невисока 30 см - 50 см. Стебло просте або злегка розгалужене. Листя трійчасте, сильно опушене. Квітки ранункулюса з'являються на квітконосах невеликими суцвіттями або поодиноко. Діаметр квіток ранункулюса від 3 см до 10 см у деяких сортів. Забарвлення квіток - широка палітра відтінків, від сніжно-білого до темно-червоного. Є сорти з монохромним забарвленням, біколори, з облямівкою. Квітки ранункулюса сучасних сортів - махрові або напівмахрові, формують красиві бутони зі злегка загнутими пелюстками.

Кореневища ранункулюса

Кореневища ранункулюса виглядають дуже цікаво і незвично. Вони схожі на долоню із зімкнутими кінчиками пальців або на крихітні кореневища жоржини.

У відкритому ґрунті ранункулюс цвіте, починаючи з травня до початку осені. При вирощуванні в горщиках, початок цвітіння можна отримати і раніше. Ранункулюс почне цвісти за 2 - 3 місяці після посадки. Бутони з'являються послідовно, тому рослина безперервно квітне майже все літо. Детальніше про те, як виростити жовтець в домашніх умовах читайте в нашій статті - Ранункулюс або Жовтець - посадка і догляд в домашніх умовах, вирощування з насіння.  

У відкритому ґрунті цибулини ранункулюса рідко добре переносять зиму. Але ці квіти настільки гарні, а купити бульби ранункулюса в інтернет-магазині Яскрава клумба можна так недорого, що їх можна купувати щороку нових сортів і гібридів. Посадка і догляд за ранункулюсами дуже прості, основне - правильний ґрунт і посадка. В іншому, жовтеці у вирощуванні невибагливі.

Особливості вирощування ранункулюса або жовтеця

Терміни висадки кореневищ ранункулюса. Коли садити бульби ранункулюса у відкритий ґрунт - визначають за глибиною прогріву ґрунту навесні. Коли температура ґрунту не менша +10ºС, і немає загрози зворотних заморозків - можна висаджувати бульби жовтеця.

Підготовка бульб ранункулюса до посадки:

 • Перед посадкою, підсохлі за час зимового зберігання бульби потрібно наситити вологою.
 • Рекомендуємо витримати бульби ранункулюса в розчині Агромікс Епін Максі. Це природний біостимулятор, який допоможе ранункулюсу швидко вкоренитися і прискорить проростання.
 • Розташуйте кореневище на вологій тканині, губці або на вологому моху. Краще не заливати їх шаром води.
 • Додайте в воду препарат для профілактики захворювань, наприклад: Фундазол.
 • Через 8 - 10 годин бульби стануть помітно більш потовщеними, це означає - вони живі і готові до проростання.
 • Кореневища, які не змінили свій вигляд після замочування - на жаль, зіпсовані і їх не варто висаджувати.
 • Будьте обережними і дбайливими з бульбами ранункулюса, вони досить крихкі.

Посадка кореневищ ранункулюса у відкритий ґрунт. Кореневища ранункулюса висаджують в легкий волого та повітро- проникний ґрунт з гарним дренажем. Жовтець висаджують так, щоб коренева шийка була на 3 см - 5 см нижче рівня ґрунту. Підготуйте посадкову лунку, на глибину 15 см - 20 см, розташуйте дренажний шар, для виключення застою води, підійде пісок або дрібний гравій. Висаджуйте бульби ранункулюса на глибину 7 см - 8 см, «пальчиками»-бульбами вниз. Відстань між рослинами - 10 см - 15 см. Якщо за прогнозом очікується значне похолодання - накрийте посадки агроволокном.

Полив ранункулюса. Правильні поливи - важливий елемент догляду за ранункулюсом. Коренева система рослини - чутлива до вологості ґрунту. Як пересихання, так і перезволоження із застоєм води - небажані. Як правильно поливати ранункулюс:

 • полив має бути регулярним і помірним;
 • використовуйте м'яку воду, водопровідну - відстоюйте добу;
 • вода має бути не холодною, інакше рослина може захворіти, поливайте рослини водою кімнатної температури.

Найбільш сприятливі умови вирощування ранункулюса: ґрунти, вимоги до освітленості

Для ранункулюса підходить легкий пухкий, вологоємний і повітропроникний нейтральний ґрунт. Важкі суглинки - не підходять, перед посадкою додавайте пісок, садовий компост і дренажний шар на дно посадкової ями, робіть підняті грядки. Перед посадкою, для профілактики хвороб - пролийте ґрунт розчином фунгіциду, ми рекомендуємо препарат Фундазол. Для того, щоб ранункулюс рясно цвів і закладав все нові і нові бутони, вносьте комплексні добрива, радимо Зелений Гай яскравий квітник. Ідеальне місце для посадки ранункулюса - добре освітлені ділянки, в зоні легкої півтіні. Рослини добре себе почувають і на відкритому сонячному місці, але вам потрібно буде уважніше стежити за вологістю ґрунту, не допускаючи пересихання.

Догляд за ранункулюсом у відкритому ґрунті

Основні елементи догляду за ранункулюсом. Прополювання і розпушування, полив, підживлення. Регулярно зрізуйте відцвілі квіти, це буде стимулювати утворення нових бутонів. Після сильних дощів - рихлить ґрунт, щоб бульби дихали і не загнивали від перезволоження. Важливо: ранункулюс погано переносить пересадку. Тому висаджуйте рослини відразу на постійне місце. Якщо ви не визначилися з місцем посадки - вирощуйте ранункулюс в контейнері або вазонах. Пізніше, ви зможете перевалити рослину у відкритий ґрунт, не потривоживши коріння. 

Підживлення ранункулюса у відкритому ґрунті. Підживлення важливі для здоров'я і пишного цвітіння ранункулюса. Підживлюйте рослини повним мінеральним добривом з мікроелементами раз на два-три тижні, застосовуйте добриво Зелений Гай Яскравий квітник. Важливі для жовтцю й підживлення органікою, але помірні, не допускайте надлишку. Чергуйте органічні і мінеральні добрива. Використовуйте добриво ФЕРТІмікс біогумус для садових квітів.

Підготовка ранункулюса до зими. У відкритому ґрунті ранункулюс зимує не завжди. Найбільш низька температура, яку може витримати жовтець - не більше -7 ⁰С. На зиму бульби ранункулюса потрібно викопувати й зберігати в паперових пакетах, вологій тирсі або піску, до весни при температурі близько + 5 ⁰С. Коли викопувати ранункулюс:

 • бульби викопують восени до настання холодів;
 • якщо верхня частина рослини зів'яла і підсохла, то бульби можна викопувати, не чекаючи осіннього похолодання.

Верхню частину рослини, що залишилася - зрізують, акуратно підсушують бульбоцибулини і закладають їх на зберігання, попередньо обробивши препаратом Доктор Фолі від хвороб та грибків. Купити ранункулюси можна настільки дешево, що зберіганням маленьких і схильних до пересихання бульб жовтеця, займаються тільки професіонали та ентузіасти.

Особливості використання ранункулюса, корисна та цікава інформація

Ранункулюс або жовтець садовий - рослина дуже декоративна. Його можна висаджувати на перший план мікбордеров і рабаток. З ранункулюса можна сформувати пишні ефектні бордюри. Групові посадки жовтеця виглядають ефектно і виразно. Ви можете підібрати рослині за колірною гамою, наприклад: від світлих барв до темних, або висадити веселий строкатий мікс. Добрими компаньйонами для ранункулюса будуть анемонилюпинагератум.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити