РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Полум'яне цвітіння літа: флокс мітлистий

Полум'яне цвітіння літа: флокс мітлистийФлокс (лат. Phlox) - рід рясно квітучих рослин сімейства Синюхових (лат. Polemoniaceae). Рід флоксів включає 70 видів, але в популярній садовій культурі використовуються лише кілька:

  • флокс Друммонда (лат. Phlox drummondii) - єдиний однорічний флокс, що вирощується з насіння;
  • низькорослі багаторічні види, що цвітуть навесні - шиловидний флокс (лат. Phlox subulata), флокс Дугласа (лат. Phlox douglasii) і флокс розчепірений (лат. Phlox divaricata);
  • і, звичайно, багаторічний флокс метлистий (лат. Phlox paniculata).

Саме флокс метлистий має найбільшу кількість яскравих сортів. Метлистий флокс - рослина висотою від 30 см до 150 см. Пік цвітіння припадає на середину літа: ранні сорти зацвітають в кінці червня, пізні - продовжують цвісти до самих холодів. Пишні суцвіття метлистих флоксів можуть складатися з 90 окремих квіток, діаметром від 2 см до 5 см. Квітки розпускаються послідовно, кожна квітка може зберігати декоративність до двох тижнів. Форма суцвіть: куляста, пірамідальна, конічна.

У переклад з грецької Phlox - полум'я. Але сучасні сорти мають не тільки полум'яні кольори, а найширшу палітру забарвлень: від сліпуче білих до темно-фіолетових, майже чорних, немає тільки жовтих квітів. У метлистого флокса - прямі стебла, коренева система потужна, мичкувата. Щоосені надземна частина рослини відмирає і відновлює зростання з настанням весни. Наш інтернет-магазин зібрав у своєму розпліднику колекцію сучасних і модних сортів флоксів:

Особливості вирощування флоксів: посадка та догляд

Найбільш сприятливі умови вирощування флоксів

Метлистим флоксам потрібні багаті органікою ґрунти: окультурені легкі суглинки, супіски, чорноземи. Флокс - рослина, яка може рости як на сонячних ділянках, так і в півтіні.

Терміни висадки кореневищ флоксів у відкритий ґрунт

У відкритий ґрунт флокси висаджують навесні, коли земля достатньо розмерзнеться, в квітні-травні. Розсаджувати і пересаджувати флокси можна до і після цвітіння, аж до кінця вересня. Орієнтуйтеся по погоді, з урахуванням того, що для вкорінення флоксам потрібно не менше місяця.

Підготовка кореневища флоксів до висадки

Придбані у професійних компаній кореневища флоксів - зберігалися в оптимальних умовах і, зазвичай, підготовки не потребують. Якщо кореневище флокса підсохло, потримайте його кілька годин перед посадкою в глиняній бовтанці, в яку можна додати трохи повних мінеральних добрив.

Флокс мітлистий у міскбордеріПосадка кореневищ флоксів

Перед посадкою флоксів підготуйте посадкову яму, наповнену поживним субстратом, приблизно 50 см на 50 см на 40 см. Коренева система у флокса розвивається швидше вшир, ніж углиб, тому яма має бути досить широка. Сформуйте в ямі земляний горбик, викладіть кореневище, розправте коріння і присипте землею. Коренева шийка має бути на рівні поверхні грунту. Відстань між рослинами при посадці - від 50 см.

Догляд за метлистими флоксами

Флокси потребують прополки, поливів і підживлень. Потужна коренева система флокса, розташовується в поверхневому шарі грунту на глибині від 4 см до 40 см. Роблячи прополки, намагайтеся не пошкодити поверхневі корені. Регулярно поливайте рослини, у міру підсихання верхнього шару. Нові бруньки у флокса утворюються на кореневище біля основи стебла, які дадуть приріст наступного сезону. У цьому ж місці утворюється молоде коріння. Тому метлисті флокси схильні як би вилазити на поверхню. Тому щорічно підсипайте поживний грунт навколо кущів, закриваючи молоді корені, тоді флокси будуть краще рости і цвісти.

Восени надземна частина флоксів відмирає, і її обрізають, залишаючи 10 см стебел. У зимового укриття флокси не потребують. На випадок малосніжною і холодної зими можете вкрити рослини опалим листям.

Флокси цвітуть тривало, але для продовження цвітіння - обрізайте суцвіття, що відцвіли, і з пазух листя з'являться нові, хоча й більш дрібні суцвіття - проте флокси будуть продовжувати цвісти до самих холодів. Найпростіший спосіб розмноження флоксів - поділ куща. Його можна робити навесні і восени. Викопайте кущ флокса, акуратно розділіть його на частини, зробіть коріння вполовину коротшим. Залиште у поділці 2-5 стебела. При осінній пересадці - обріжте верхню частину вдвічі. І висаджуйте рослини в підготовлені посадкові ями.

Підживлення флоксів

Флокси підживлюють кілька разів за сезон. Перші підживлення проводять навесні на початку росту рослини. Вибирайте добриво з перевагою азоту. Підійде добриво Зелений гай для квітучих рослин

З часу формування бутонів і після закінчення цвітіння в серпні-вересні, внесіть добрива з переважанням калію і фосфору. Скористайтеся комплексним добривом Гілея цвітіння-плодоносіння.

Підготовка флоксів до зими

Флокси - рослини зимостійкі. Напередодні настання холодів зріжте надземну частину до 10 см. І укрийте рослини опалим листям.

Особливості використання флокса метлистого у ландшафтному дизайні

У садових композиціях флокси виглядають дуже органічно. Вони поєднують в собі простоту і розкіш одночасно. Різноманіття сортів самих різних забарвлень дозволяють формувати як контрастні композиції, так і складати квітники в м'яких пастельних тонах. Метлисті флокси можна висаджувати в міксбордерах, формувати бордюри, використовувати для альпійських гірок та рокаріїв.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Флокс Snowflake (контейнер 0.5 л)
Флокс Snowflake (контейнер 0.5 л)
43271
закінчується
1
59.90грн.
Флокс Early Spring Lavender (контейнер 0.5 л)
Флокс Early Spring Lavender (контейнер 0.5 л)
43267
закінчується
1
59.90грн.
Флокс Amazing Grace (контейнер 0.5 л)
Флокс Amazing Grace (контейнер 0.5 л)
43276
закінчується
1
59.90грн.
Флокс Maischnee (контейнер 0.5 л)
Флокс Maischnee (контейнер 0.5 л)
43256
закінчується
1
59.90грн.
висота до 50 см Флокс Miss Mary Флокс Miss Mary
3
Флокс Miss Mary
40036
закінчується
1
64.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж