РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Міскантус китайський – декоративні злаки в саду: посадка та догляд, вирощування

Сад декоративних трав – ультрамодний напрямок у створенні регулярних та вільних злакових композицій. Вирощування китайського міскантусу – по силам навіть початківцям, але кілька особливостей догляду все ж є.

Міскантус, посадка кореневища та вирощування, догляд, фото

Китайський міскантус – стає все більш популярним. Сучасний ландшафтний дизайн трактує декоративні злаки більш широко. Тепер Miscanthus sinensis висаджують не тільки в композиціях з іншими злаками, а й у міксбордерах, посадці групою, формують високі бордюри. При вирощуванні в саду, міскантуси можуть досягати значних розмірів куща і виглядають монументально.

3 принципи успішної посадки китайського міскантусу

1. Оптимальні терміни висадки кореневищ міскантуса.

Посадку міскантуса кореневищами можна робити весною. Поділ куща краще робити у той самий час. При осінній посадці, може погано зимувати. А вже підрослі рослини мають дуже добру зимостійкість.

2. Підготовка кореневищ міскантуса до посадки.

Перед посадкою бажано витримати кореневища китайського міскантусу в розчині біоенергетичного препарату Агромікс Епін Максі. Цей природний біостимулятор допоможе рослині швидко вкоренитися і долати стресові умови зростання.

3. Посадка кореневищ міскантусу.

Кореневища китайського міскантусу висаджують у поживний легкий ґрунт. Для посадки підходять місця помірно вологі і навіть злегка заболочені. Саджанці висаджують так, щоб коренева шийка перебувала на 3 см - 5 см нижче рівня ґрунту. Важливо: при висадці розправте коріння рослини, щоб вони не були пучком. Для посадки саджанців підготуйте посадкову яму, 25 см глибиною до 30 см діаметром. Коренева система у рослини розростається більше в ширину, ніж в глибину. Відстань між рослинами від 30 см. Доросла рослина міскантусу може досягати ширини від 80 см. Враховуйте це при формуванні міксбордеру.

Особливості вирощування китайського міскантуса та догляду в саду

Найбільш сприятливі умови вирощування міскантусу: ґрунти, вимоги до освітленості:

 • Ґрунти: найкраще для посадки і вирощування міскантусу підходять ділянки з вологим поживним ґрунтом. Це досить невибагливі рослини і можуть рости на будь-яких ґрунтах, крім важких суглинків і піску. Якщо ґрунт у вашому саду дуже щільний та важкий – додайте в місця посадки пісок, садовий компост, торф.
 • Освітленість: вибирайте сонячні відкриті місця для посадки, але підійде і легка напівтінь.

Китайський міскантус в ландшафтному дизайні, фото

Догляд за міскантус у відкритому ґрунті. Догляд за рослинами нескладний: прополка, поливи та підживлення. Якщо ви висаджуєте міскантус на компактних невеликих ділянках або в міксбордерах, врахуйте деякі нюанси агротехніки:

 • кущі розростаються в ширину досить швидко;
 • щоб отримати потужний і щільний кущ в міксбордері – рослину потрібно обмежувати в рості в ширину;
 • для цього використовують пластикову обмежувальну бордюрну стрічку;
 • бордюрную стрічку заглиблюють в ґрунт на 10 см - 15 см, залишаючи над землею не менше 5 см;
 • стебла дорослих кущів через кілька років росту на одному місці, в центрі почати можуть почати відмирати, значить, кущ пора поділити, навесні.

Полив міскантусу. Рослина непогано переносить посуху. Але, щоб рослина була пишною та декоративною – поливайте міскантус у міру підсихання ґрунту.

Підживлення міскантусу у відкритому ґрунті. Для того, щоб рослини росли повноцінно і показали усі кращі властивості сорту, під час вегетації, вносите органічні та мінеральні добрива з мікроелементами: Зелений Гай яскравий квітник, кілька разів за сезон.

Навесні, на початку активного росту вносите добрива з високим вмістом азоту. Рекомендуємо комплексне добриво Гілея Вегетація. З кінця літа і восени – вносьте добриво з підвищеним вмістом калію, рекомендуємо калійно-фосфорне добриво Зелений гай золота осінь.

Підготовка міскантусу до зими. У нашій кліматичній зоні – прекрасно зимують. Без укриття вони переносять морози до -25-35⁰С. Але, якщо синоптики пророкують морозну і безсніжну зиму, восени замульчуйте кущі шаром торфу або опаду. Обрізку краще робити навесні, а не восени.

Особливості використання китайського міскантусу у дизайні саду

Міскантус – рослина дуже декоративна і її можна використовувати в ландшафтному дизайні різними способами:

 • в одиночних посадках, триметрові кущі виглядають монументально;
 • можна використовувати як в регулярних, так і в садах вільного планування і прерійних;
 • рослини можна висаджувати на берегах водойм, але не біля самої води;
 • відмінна рослина заднього плану, його щільні смарагдові зарості можуть послужити прекрасним фоном для декоративно-квітучих рослин;
 • живоплоти та бордюри з міскантусу виглядають дуже мальовничо, і на відміну від посадок з кущів не вимагають стрижки, тільки осіння або весняна обрізка сухостою.

У міксбордерах цей вид декоративних злаків добре поєднуються з такими рослинами як: деревіягайлардія, хвойними рослинами. Китайський міскантус буде відмінною фоновою рослиною для трояндлюпинівдзвіночків (платикодона), жоржин та інших багаторічників і злакових рослин.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж