РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
0

Лілійники: розкішне цвітіння і невибагливість

Лілійники в садуЛілійник (лат. Hemerocallis) - багаторічна зимостійка рослина сімейства Ксантореєві (лат. Xanthorrhoeaceae), підродини Лілійникові. До порівняно недавнього часу, ця рослина асоціювалося лише з невибагливими рослинами з квітками цегляного кольору. Але сучасні сорти та гібриди лілійника - це неймовірне розмаїття сортів, видів, колірних відтінків, змішаних забарвлень, форм пелюсток. Тому в сучасному ландшафтному дизайні саду лілійник незамінний. Таке поєднання багатства сортів, простоти догляду і помірної ціни - робить лілійник дуже популярною рослиною. На сьогодні у світі існує більше тридцяти тисяч сортів.

Форма квітки лілійника

Є чотири основних типи форм квітки лілійника:

 • махрові лілійники - тип Дабл (Double), у них не менше 9 пелюсток.
 • спайдер (Spider) - у лілійників цього типу довжина пелюстки набагато більше ширини, не менше 5:1.
 • Unusual Form - лілійники з квітками незвичайної форми.
 • усі інші - як не забавно, але до цієї групи відносяться всі інші сорти та гібриди лілійника. Так буває, коли селекція і гібридизація дає вибухове зростання кількості сортів рослин.

Зрозуміліша класифікація лілійників за забарвленням квіток. Фахівці об’єднують лілійники в групи по кольоровому забарвленню:

 • Помаранчеві. З різними варіантами кольору жовтка, абрикоса, дині.
 • Золотисті і Жовті. У нашій колекції лілійників є сорти: махровий Double River Wye, Yellow Submarine і Ever so Ruffled з гофрованим краєм пелюстки.
 • Коричневі. Поєднують темні відтінки цегели. Сорт глибокого оксамитового відтінку Pardon Me.
 • Темні відтінки або група Найт (Night). У неї входять лілійники темно-червоні і темно-пурпурні. Це дуже популярна група: Night Embers, Sammy Russel, Purplelicious, Storm Of The Century.
 • Бузкові і Лавандові - або група Лавандер (Lavender). Сорти: Alaqua, French Lingerie.
 • Білі - група Near White, тобто «Майже білі», чисто білих лілійників поки немає, завжди є хоч і ледь помітний, але відтінок. Сорти: Schnickel Fritz, з гофрованими пелюстками White Temptation.
 • Група лілійників пастельних тонів. Сорт: Strawberry Candy.
 • Рожеві або група Pink - лілійники всіх відтінків рожевого кольору. Сорти: Prince Redbird, Lacy Doily.
 • Червоні лілійники або група Ред (Red). Сорти: Moses Fire, Mid Winter Fire, Startle.

Лілійники двох і триколірні - становлять окрему дуже широку групу. Сюди входять і лілійники в різною фактурою пелюсток: гофровані, жаті, глянцеві, рельєфні. При описі кольору лілійника застосовують такі терміни, ви можете зустріти їх на упаковках від професійних виробників:

 • Throat (Горло) - зона контрастного забарвлення знаходиться в центрі квітки і відтіняє тичинки-маточки. Сорти: David Kirchhoff, Forty Second Street.
 • Еуеzоnе, еуе (Око) - термін застосовують у тому випадку, якщо серединка і край квітки одного кольору, а в середині квітки є коло або трикутник іншого кольору. Сорти: Dragon Eye, Alaqua.
 • Picotee (Пікоті) - облямівка по краю пелюстки і око - одного кольору. Сорти: Ageless Beauty, Big Smile, Canadian Border Patrol, French Lingerie.
 • Water Mark (Водяний знак) - смуга вище горлечка світліша, ніж горло і край пелюстки. Сорт: Destines to see.
 • Halo (Гало) - навколо горла проглядає легкий ободок іншого колірного відтінку, іншого ледве видного.

Виглядають такі лілійники дуже ефектно. Часто тип забарвлень називають по імені відомого сорту лілійників, наприклад:

 • Тайгер (Tiger) - за глибокий і складний колір цегляно-померанчево-червоного тону. Подивіться як він гарний - Tigger.
 • Франс (France) - за контрастне двоколірне забарвлення - Frans Hals.

Корневище лилейника

Терміни цвітіння лілійника

Цвітіння лілійників припадає на кінець червня - початок серпня. Терміни цвітіння залежать від сорту. Серед сучасних сортів лілійників переважають повторно квітучі. Після першої хвилі цвітіння вони знову викидають квіткові стрілки. Доросла рослина за сезоні послідовно викидає до 20 - 30 квітконосів, на кожному з яких розпускається до 20 квіток.

Особливості вирощування лілійників: посадка та догляд

Найбільш сприятливі умови вирощування лілійників

Лілійники - рослини невибагливі і дуже пластичні. І тим ні менш, вони мають свої вподобання. Кращі для вирощування лілійників - окультурені легкі суглинки. Піщані грунти збагатіть садовим компостом, торфом, чорноземом. Додайте при посадці жменю суперфосфату. Лілійники не виносять застою води. Свіжий гній вносити не можна. Лілійники ростуть у півтіні і на відкритих сонячних місцях. Вони досить толерантні до умов освітлення. Найкращим місцем для вирощування лілійників буде сонячна ділянка, яка в спекотні полуденні годи злегка затінене.

Терміни висадки кореневищ лілійників у відкритий грунт

У відкритий грунт кореневища лілійників висаджують навесні, коли земля достатньо розмерзнеться, в квітні-травні. Розсаджувати і пересаджувати лілійники можна до і після цвітіння, аж до кінця вересня. Постарайтеся висадити лілійник не пізніше ніж за місяць до настання холодів, на вкорінення потрібно близько місяця.

Підготовка кореневища лілійника до висадки

Придбані у професійних компаній кореневища лілійників - зберігалися в оптимальних умовах, і в спеціальної підготовки не потребують. І ви може їх відразу висаджувати. Кореневища лілійника стійкі, без субстрату лілійник може зберігатися в домашніх умовах до трьох тижнів. Якщо кореневище виглядає підсохлим, потримайте його кілька годин перед посадкою в глиняній бовтанці, в яку можна додати дрібку повних мінеральних добрив.

Посадка кореневищ лілійників

При посадці лілійників пам'ятайте, що рослини досить швидко розростаються і доросла рослина мінімально займе діляночку 50 см на 50 см. Хоча лілійник рослина невибаглива, при висадці готуйте хорошу посадкову яму з поживним субстратом, розміром 40 см на 40 см, і глибиною близько 40 см. Пишне цвітіння і швидке зростання буде вам нагородою за працю. Кореневище лілійника викладають на глибину 3 - 4 см і присипають землею. І не турбуйтеся, у лілійника потужні корені і вони швидко підуть вглиб. Пам'ятайте: основна проблема при вирощуванні - зайве заглиблення при посадці. Коренева шийка має бути майже на рівні землі.

Догляд за лілійниками

Лілійники - рослини невимогливі. Досить прополок, поливів і, зрідка, підживлень. Коли рослини розростуться то їх і прополювати не потрібно буде. Пишні розетки листя дадуть густу тінь і бур'яни рости практично не будуть. Раз на 3 - 4 роки лілійники розсаджують. Це можна робити в будь-який час, крім періоду цвітіння. Закінчувати пересадку бажано за місяць до настання холодів, щоб рослина встигла вкоренитися. Розмножують лілійники діленням куща. Викопуйте рослини до або після закінчення цвітіння, промийте коріння, щоб ви добре бачили кореневища і розділіть їх на кілька частин, залишаючи для однієї рослини 4 - 5 бульбоподібних кореневищ. Укоротіть корені і розетку листя до 10 см і висаджуйте.

Полив лілійникам майже не потрібен. Однак, у посушливий час, коли верхній шар землі сильно пересихає, полив потрібен і їм. Поливайте лілійник правильно: раз на тиждень, рясно, до глибокого промокання грунту, не шкодуйте води. Уникайте поверхневих поливів.

Підживлення лілійників

Лілійники підживлюють двічі за сезон. Перша підживлення - навесні на початку росту рослини. Вибирайте добриво з перевагою азоту. Підійде добриво Зелений гай для квітучих рослин

Друге підживлення роблять після закінчення цвітіння лілійників в серпні-вересні. Візьміть добрива з переважанням калію і фосфору. Вам буде зручно використовувати комплексне добриво Гілея цвітіння-плодоносіння.

Підготовка лілійників до зими

Лілійники - рослини зимостійкі. Восени досить буде напередодні настання холодів прикрити їх палим листям або замульчувати торфом.

Особливості використання лілійників в ландшафтному дизайні, корисна і цікава інформація

Для ландшафтного дизайну лілійник складається з одних достоїнств:

 • тривалий період цвітіння;
 • невимогливість до грунтів, можуть рости і на сонці і в півтіні;
 • гарні здорові розетки листя, які зберігають декоративність з ранньої весни до осені;
 • найширша різноманітність забарвлень квітки.

Лілійники відмінно виглядають в групових посадка, утворюють щільні куртини. Бордюри з лілійника - пишні, яскраві, ошатні. Лілійники прокидаються і починають розпускати розетки листя, як тільки зійде сніг, тобто клумби з самої ранньої весни виглядають привабливо. Групи лілійників добре виглядають в газонах, на передньому плані перед великими чагарниками. Хороші компаньйони для лілійників: іриси, хости, астильби, гортензії, флокси, очитки.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Лілійник Sixth Sense (контейнер 1 л)
Лілійник Sixth Sense (контейнер 1 л)
52914
закінчується
1
179.90грн.
Лілійник Purplelicious
9
Лілійник Purplelicious
22959
закінчується
1
164.90грн.
Лілійник Ribbonette
3
Лілійник Ribbonette
29447
закінчується
1
84.90грн.
Лілійник Beacon (контейнер 1 л)
Лілійник Beacon (контейнер 1 л)
53432
закінчується
1
123.90грн.
Лілійник Arctic Snow Лілійник Arctic Snow
Лілійник Arctic Snow
49108
закінчується
1
118.90грн.
Лілійник Macbeth
3
Лілійник Macbeth
26618
закінчується
1
164.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити