Barbie Sale
0

Класифікація жоржин. Види квітів жоржин: форма, кольори і відтінки

Жоржини - квіти, які відрізняються найбільшою різноманітністю сортів, серед всіх квіткових рослин. Дивовижними формами і забарвленнями. В основі поділу їх на групи - форма квітки, її пелюсток, висота рослини.

Відповідно до Міжнародної класифікації жоржин The International Dahlia Register (IDR) всі сорти жоржин зібрані в 12 груп. Ми розглянемо трохи спрощену класифікацію, але цього буде достатньо, щоб скласти уявлення про різноманітність і зробити правильну покупку.

В описі груп, зверніть увагу на літерні абревіатури, позначення груп - ви можете зустріти таке маркування на упаковках жоржин.

Жоржини фімбриата

Група 1. Прості жоржини (ПР) (Single-flowered Dahlias (S)).

У квіток цієї групи пелюстки розташовані в один ряд, квітки не махрові. Це невеликі жоржини, акуратні в своїй простоті. Діаметр квіток до 10 см і 70 см у висоту. Ці жоржини легко виростити з насіння, вони будуть рясно цвісти все літо і осінь до морозів. Гарні як рослини першого плану, для вирощування в горщиках, прекрасно виглядають в бордюрах.

Група 2. Анемоноподібні жоржини (АН) (Anemone-flowered Dahlias (An))

Жоржини цієї групи мають особливу будову квітки. Пелюстки розташовані в один - три ряди, а пишну серединку складають вертикально розташовані трубчасті пелюстки. Колір анемоноподібних жоржин найчастіше з контрастною серединкою. А висота буває і низькорослою - 20-30 см і високорослої до 80 см.

Група 3. Комірцеві жоржини (В) (Collerette Dahlias (Col))

Зовнішній ряд великих пелюсток, і внутрішній ряд укорочених пелюсток - обрамляють, як комірцем, опуклу виразну середину квітки. Квітки розміром до 15 см, висота рослини близько 100 см.

Група 4. Німфейні жоржини (Н) (Waterlily Dahlias (WL))

Квітки цих жоржин дуже схожі з водяною лілією або німфеєю. Квітки можуть бути від 10 см до 25 см в діаметрі. Пелюстки махрові щільні утворюють пишну квітку правильної форми. Висота рослини 90 см - 120 см.

Жоржини високорослі

Група 5. Декоративні жоржини (Д) (Decorative Dahlias (D))

Квітки жоржин цієї групи - густомахрові. Плоскі великі пелюстки квітів закруглені на кінчиках, неначе повернені до стебла. Квітки від 10 до 20 см в діаметрі, висота рослини близько 100 см - 150 см.

Група 6. Кулясті жоржини (Ш) (Ball Dahlias (B))

Форма квітки дуже схожа з кулею. Пелюстки на половину довжини згорнуті в трубочку. Діаметр квітки від 10 см до 20 см. Квітка дещо увігнута чашоподібно. У цій групі є як мініатюрні, так і гігантські сорти.

Група 7. Помпонні жоржини (П) (Pompon Dahlias (P))

Форма суцвіття прагне до досконалої кулі. Пелюстки практично однакові по довжині. Квітки невеликі близько 7см. Висота Кустод від 50 см до 120 см.

Група 8. Кактусові жоржини (К) (Cactus Dahlias (C))

Кактусові жоржини одні з самих ефектних сортів. Суцвіття пишні і яскраві. Пелюстки сильно скручені в довгі трубочки, що надає їм вигляду їжачка. При такій формі пелюсток у квітці не скупчується вода під час дощу і квітка не знічується. Що є ще однією перевагою цього виду жоржин. Квіти великі до 35 см і 120-180 см в висоті.

Група 9. Жоржини напівкактусові (ПК) (Semi-Cactus Dahlias (SC))

Напівкактусовий вид жоржин, як дитя декоративних і кактусових жоржин, увібрали в себе риси обох видів. Густомахрові, пелюстки згорнуті трубочкою, але не повністю, більш ширші. Діаметр суцвіть від мініатюрного до гігантського. Висота до 120 см.

Жоржини кактусові

Група 10 складається зі Змішаних жоржин (СМ) (Miscellaneous Dahlias (MS)).

У цю групу входять досить рідкісні сорти, які зазвичай не мають комерційного використання. Але в аматорських садах сорти цієї групи зустрічаються досить часто. Всі види цієї групи досить ефектні.

  • Орхідеєподібні жоржини (СМ.ОР) - Orchid flowered Dahlias (Orch) - мало нагадують за формою орхідеї, але від цього не менш прекрасні. Квітки складаються з одного ряду пелюсток язичкової форми навколо серцевини з трубчастих.
  • Хризантемоподібні (СМ.ХР) - Chrysanten flowered Dahlias - мають пелюстки скручені по всій довжині пелюстки, які вигинаються в різні боки.
  • Піоноподібні жоржини (СМ.ПН) - Peone flowered Dahlias (Pe), напівмахровий вид з двома і більше рядами прямих пелюсток.
  • Зірчасті (СМ.ЗВ) - Stellar Dahlias, - махровий сорт, з довгими скрученими, злегка вигнутими пелюстками.

Група 11. Бахромчасті або Мереживні жоржини (Б. fim) (Fimbriatedt Dahlias (Fim))

Кінчики пелюсток роздвоєні, або розсічені, іноді загнуті на кінцях. Тому створюється повітряний мереживний ефект. Пелюстки можуть бути підкрученими. Діаметр квітки до 25 см, висота кущів - 80-120 см.

Група 12. Ліліпути (ЛЛ) - (Lilliput Dahlias (LL)).

У цю групу зібрані сорти низькорослих жоржин до 30 см. Вони формують акуратні компактні кущі, і тому, ця група стала користуватися особливою популярністю. Вони відмінно виглядають на тлі зелених кущів, їх використовують при оформленні бордюрів і рабаток. А форма квітки може бути різною.

Про особливості догляду за різними видами жоржин - читайте наші рекомендації по Вирощуванню і догляду. Жоржини - дуже вдячні рослини, всього кілька маленьких нюансів агротехніки - і ваш сад буде натхненно красивим.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити