РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Ірис бородатий Germanika: квітуча веселка в саду

Іриси у міксбортерах, бордюрахІрис бородатий (германіка або германський, лат. Iris germanica) одна з найулюбленіших квіток у наших садах. Різноманітність забарвлень цього виду ірису – подібна до веселки. Не дарма древні греки називали веселку - «ірис». Каталоги колекціонерів бородатих ірисів можуть нараховувати сотні сортів.

Купити бородаті іриси ви можете, вибравши в нашому інтернет-магазині сорти самих різних забарвлень і форм пелюсток. Бородаті німецькі іриси - одні з найкрупніших серед розмаїття видів сімейства Ірисові. Це багаторічна коренева рослина, з мечовидним листям, потужними міцними квітконосами і великими квітками - досягає висоти до 120 см. Це дуже грациозні квіти.

У нашому кліматі іриси чудово зимують і, розростаючись, утворюють цілі зарості. У бородатих ірисів своєрідна будова квітки, у неї немає чашолистків. Окраса квітки - шість листочків оцвітини (часток оцвітини), які ми в побуті називаємо пелюстками, для зручності ми так і будемо їх називати. Пелюстки квітки ірису розташовані в два яруси. Внутрішні пелюстки - складаються вгорі на подобу купола, а зовнішні - опущені донизу, їх краї витончено відігнуті. На нижніх пелюстках розташовані «борідки» жовтого або помаранчевого кольору. Вони надають ірисам особливу чарівність і дали назву цьому виду ірисів - бородаті.

Цвітіння ірисів Германіка триває з травня по червень. Цвітіння пишне, яскраве. Квітки розпускаються на міцному квітконосі, який іноді може роздвоїтися. Один квітконос несе 3 - 5 великих квіток. Цвітіння однієї квітки триває до п'яти днів, але  квітки розпускаються послідовно, тому цвітіння ірисів, зазвичай, триває близько двадцяти днів. Багаторічне кореневище бородатого ірису складається з чітко видимих річних приростів. Особливістю ірисів в тому, що «спинка» кореневища росте, не заглиблюючись у грунт, і має залишатися неприкритим. Це природна особливість росту бородатих ірисів.

У нашій колекції ми підібрали для вас найвитонченіші сорти ірисів бородатих:

Особливості вирощування бородатих ірисів: посадка та догляд

Найбільш сприятливі умови вирощування ірисів бородатих

Для бородатих ірисів вважаються за краще вологоємні добре дреновані грунти. Тобто субстрат має бути поживним, але без застою води. Іриси добре ростуть на легких суглинних грунтах. Якщо грунти важкі - додайте пісок чи інший розпушувач, але не торф. При посадці підсипте пісок під кореневище шаром 3 - 4 см, це допоможе відвести зайву воду від рослини і попередити загнивання. Свіжий гній вносити не можна.

Терміни висадки кореневищ бородатих ірисів германка у відкритий грунт

У відкритий грунт кореневища ірисів висаджують навесні, коли земля достатньо розмерзнеться, в квітні-травні. Після закінчення цвітіння, в червні, рослини можна пересаджувати і розсаджувати, ділити бульби. Оскільки у нас довга і тепла осінь, то іриси цілком можна пересаджувати і до середини жовтня. Розсаджують іриси один раз в 3 - 4 роки.

Підготовка кореневищ ірисів бородатих до висадки

Придбані у професійних компаній кореневища ірисів - зберігалися в оптимальних умовах, і спеціальної підготовки не потребують. Ви може їх відразу висаджувати. Перед посадкою огляньте кореневища, якщо є невеликі пошкодження - обріжте їх гострим ножем і обробіть зрізи активованим вугіллям.

Якщо після цвітіння ви вирішили пересадити або розділити кущ ірисів, то це найкраще робити в червні. Кореневище викопують і ділять на частини довжиною близько 10 см. Пошкоджені частини кореневища обрізають, зріз обробляють активованим вугіллям і можна висаджувати.

Посадка кореневищ ірисів бородатих

При посадці бородатих ірисів важливо знати кілька невеликих нюансів. У попередньо наповненій поживним субстратом посадковій ямі - роблять неглибоку лунку. У неї горизонтально викладають кореневище. Притискають і злегка присипають кореневище землею. Важливо, щоб «спинка» ірису визирала з землі. Рясно поливайте іриси поки йде процес вкорінення, але уникайте застою води. Відстань між рослинами - 50 см.

Догляд за бородатими ірисами

Іриси досить невибагливі рослини. Звичайні прополка, полив та підживлення - от і все турботи по догляду за ними. Раз на 3 - 4 роки іриси розсаджують. Кореневища ірисів бородатих швидко розростаються. Але зростає кореневище в одну сторону і з часом ніби «тікає» з клумби. Після цвітіння листя ірисів вкорочують, кореневище викопують і ділять на частини довжиною до 10 см. Зріз обробляють активованим вугіллям або золою і висаджують на нове місце.

Підживлення бородатих ірисів германіка

Бородаті іриси підживлюють три рази за сезон. Перше підживлення роблять навесні на початку росту рослини. Її проводять добривом з переважанням азоту. Скористайтеся добривом Зелений гай для квітучих рослин.

Друге підживлення роблять після закінчення цвітіння в червні, третю - до кінця серпня. Використовують добрива з переважанням калію і фосфору. Для другої підгодівлі ірисів - вам буде зручно взяти добриво Гілея цвітіння-плодоносіння. Для третього осіннього підживлення - добриво Зелений Гай золота осінь.

Підготовка ірисів до зими

Взимку іриси можуть підмерзнути через особливості росту кореневища біля поверхні грунту. Незважаючи на те, що іриси досить зимостійкі, вкрийте рослини добре перепрілим компостом, опалим листям або накрийте агроволокном. Навесні укриття потрібно буде зняти. Нюанс: вкривайте іриси на зиму незадовго до настання стійких холодів. Кореневище ірисів має властивість оголятися, якщо ви вкриєте їх раніше терміну, то вони можуть «розкритися» самі, а ось «сховатися» самі вже не зможуть.

Особливості використання бородатих ірисів у ландшафтному дизайні

Іридарій або сад ірисів - це модний тренд ландшафтного дизайну. Для іридарія підбирають іриси різних видів і підбирають квіткові композиції по висоті рослин, за кольоровою гамою і термінами цвітіння. Ви можете поєднувати бородаті іриси Germanica, іриси Reatoculata та іриси Hollandica. Бородаті іриси чудово виглядають на берегах природних і штучних водойм, гарні в бордюрах, міксбордерах і групових посадках.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж