Barbie Sale
0

Шкідники кімнатних рослин: як захистити квіти від комах, найкращі препарати-інсектициди

Кімнатні рослини є майже в кожному будинку, їх цвітіння радує, створює затишок, дає відчуття комфорту та тепла. Горщикові рослини прикрашають балкони та підвіконня, тераси та зимові сади. Фіто-дизайн стає невід'ємною частиною сучасних інтер'єрів, як житлових, так і офісних. Захист від шкідників – невід'ємна частина догляду за кімнатними квітами, а хороші препарати так само важливі, як і добрива для домашніх рослин.

У форумах та садових групах в інтернеті – кімнатні квіти часто стають темою для обговорення. Початківців кімнатного квітництва турбують шкідники кімнатних рослин, що літають та живуть у землі в горщиках та вазонах. Перш, ніж купити нові кімнатні квіти, варто врахувати, звідки беруться  шкідники, як потрапляють в оселю?

Звідки беруться шкідливі комахи на кімнатних квітах вдома?

 • З новими горщиковими рослинами непрохані гості приїжджають в оселю. Тому, радимо вибрати та купити рослини з фірмових розсадників та інтернет-магазинів.
 • Із землею з саду, городу чи неякісним субстратом є ризик занести личинки та яйця шкідників.
 • На зрізаних оранжерейних квітах та польових букетах шкідники можуть потрапити до оселі. Намагайтеся не ставити покупні букети поблизу кімнатних горщикових рослин.
 • З неякісним насінням, бульбами, цибулинами та іншим посадковим матеріалом кімнатних рослин.
 • З відкритих вікон та балконів – влітку шкідники можуть потрапити і на кімнатні рослини. Навіть безкрилий павутинний кліщ здатний перелітати на павутинці.
 • На взутті та шерсті домашніх тварин шкідники теж можуть «приїхати» і оселитися на домашніх квітах.

Запобіжні заходи: боротися зі шкідниками кімнатних рослин – починаємо з профілактики

Важливо пам'ятати, що в закритому ґрунті в домашніх умовах – зараження шкідниками може поширюватися швидко, а позбутися їх досить складно. Саме не зникне. Тому, експерти Яскрава Клумба рекомендують дотримуватися елементарних заходів профілактики. Досвідчені квітникарі, звичайно, їх знають, новачкам – нагадаємо:

 1. Купуйте горщикові та контейнерні рослини для дому тільки фірмові, з розплідників та спеціалізованих інтернет-магазинів. Професіонали ретельно і грамотно дбають про те, щоб жодні шкідники не потрапляли в оранжереї, сховища, розплідники. Будьте уважні при купівлі рослин у неперевірених випадкових місцях. Зараження шкідниками та їх поширення відбувається швидко, навіщо такі ризики? Робіть покупки свідомо. Яскрава Клумба пропонує лише професійно вирощені кімнатні рослини. Якщо ви купили рослину у аматорів – обробіть її інсектицидом, ґрунт пролийте фунгіцидом.
 2. Цибулини, бульби, насіння, кореневища багаторічників для посадки вдома у горщиках та вазонах – купуйте лише у спеціалізованих інтернет-магазинах від відомих торгових марок. Вони гарантовано чисті, пройшли спеціальну обробку, вирощені в оптимальних умовах. Якщо у вас виявився посадковий матеріал, у якості якого ви не впевнені – використовуйте інсектициди.
 3. Насіння для традиційних горщикових рослин для літнього сезону, таких як – бегонія, петунія, пеларгонія, сурфінія, рекомендуємо купити від найкращих виробників. Вони мають прекрасні декоративні властивості і гарантовано вільні від шкідників. Аматорське насіння обробляйте інсектицидами та протруйниками.
 4. При пересадці, заміні ґрунту та інших маніпуляцій із землею для кімнатних рослин – рекомендуємо купити хороший субстрат. Якщо ви вирощуєте розсаду овочевих та квіткових рослин в одному приміщенні з кімнатними – рекомендуємо обов'язково використовувати спеціальний ґрунт для розсади або обробляти землю протруювачами. Зручно полити рослини після посадки або пересадки фунгіцидом Превікур, наприклад.
 5. Профілактична обробка інсектицидами та карантин. Обприскуйте нові рослини від хвороб та від шкідників спеціальними препаратами для кімнатних рослин. Зручно використовувати повністю готові до застосування розчини інсектицидів та фунгіцидів у флаконі-розпилювачі. Рекомендуємо 2-3 тижні потримати куплені кімнатні квіти окремо і поставити їх на спільне підвіконня лише після того, як ви переконаєтеся, що на них не з'явилися шкідники чи ознаки захворювань.

Правильний догляд за кімнатними рослинами, гарні умови вирощування – важливий захід профілактики. Здорові рослини менше схильні до пошкодження шкідниками.

 • Вологість повітря. Слідкуйте за тим, щоб вологість повітря не була занадто високою або занадто низькою. Дотримуйтесь рекомендацій щодо умов вирощування рослин.
 • Склад та властивості ґрунтосуміші. Слідкуйте за вологістю субстрату у горщиках. Земля має бути помірно вологою. Якщо земля сильно пересихає – це послаблює рослину, якщо верхній шар перезволожений, це може стати середовищем для розмноження шкідників. Важливо: для кожної групи рослин – потрібен свій склад ґрунтосуміші, кислотність, насиченість добривами, структура та ін. Наприклад, земля для фіалок, дуже відрізняється від субстрату для орхідей або ґрунту для суккулентних кімнатних рослин. При неправильному виборі землі для рослини, шкідники завдадуть квітам ще більшої шкоди.
 • Добрива та регулярні підживлення. Ослаблені дефіцитом основних елементів живлення рослини особливо схильні до ураження шкідниками, погано відновлюються. Рекомендуємо робити підживлення вчасно. Використовуйте добрива, які відповідають сезонним потребам кімнатних рослин. Про те, як правильно робити підживлення кімнатних рослин – читайте у блозі.
 • Профілактика хвороб та захист від шкідників. Досвідчені квітникарі знають, як важливо робити профілактичні обприскування від шкідників навіть якщо ознаки ураження незначні або непомітні. Особливо уважними варто бути до кімнатних рослин у літній період, коли відкриті вікна та взимку при підвищеній сухості повітря. За інструкцією використовуйте інсектицид у розпилювачі кімнатних рослин.

Шкідники кімнатних рослин – хто їсть листя та псує бутони домашніх квітів? Основні методи боротьби

Наші консультанти щодня відповідають на безліч запитань: Хто їсть листя домашніх квітів? Чим обробити ґрунт кімнатних рослин від шкідників? Чим труїти комах у квітах? Як прибрати комах з кімнатних рослин? Як боротися зі шкідниками кімнатних рослин, як позбутися їх надовго? Чим поливати кімнатні квіти від шкідників, чи можна поливати? Вчимося розпізнавати ворогів в обличчя (див. фото). Комахи можуть пошкоджувати листя, мошки оселитися в землі вазону та псувати коріння, листочки можуть стати липкими, пагони покритися чимось білим, квіти та бутони раптово обсипатися. Все це ознаки присутності шкідників, навіть якщо ви не бачите самих «агресорів».

 • Павутинний кліщ. Один із найнеприємніших шкідників. Є кілька видів павутинних кліщів, це невеликі до 1 мм комахи, а деякі набагато менші. Є і кореневі кліщі. Активно павутинний кліщ розвивається у спеку, коли повітря стає надмірно сухим. Розглянути комах на рослині без лупи складно. Орієнтуйтеся на пошкодження. На листі з'являється найтонша павутинка, плями. Листя поступово стає блідим, світлішає і стає сухим. Ріст пригнічується, бутони і квіти опадають, загальний стан зів'янення нещодавно ще зовсім здорової рослини. Боротися з таким шкідником як кліщ – потрібно планомірно та завзято. На допомогу прийдуть препарати від шкідників – інсектициди. І не звичайні, а спеціальні – акарициди та інсектоакарициди, Фітоверм, Вертимек, Актелік та ін. Кліщ не тільки шкодить рослинам, а й активно відкладає яйця у ґрунт горщика і навіть у щілини підвіконня. Тому потрібно все ретельно обробити. Докладніше читайте в публікації та пам'ятайте, тут домашніми засобами не обійтися. Перекис водню для квітів від кліща не врятує, відразу беріться за інсектициди.
 • Щитівка, різні види (кокциди). Ще один неприємний шкідник, з яким складно боротися. Є кілька різних видів щитівки, але всі вони належать до шкідників, що смокчуть сік. Випуклі округлі комахи, розміром 2-3 мм швидко присмоктуються до поверхні листя, черешків, міжвузлів та живляться соком рослини. Липке листя в'яне, на ньому з'являються плями, неприємний наліт. Можна обприскати рослину інсектицидом. Але в домашніх умовах це не завжди зручно. Тому можна намочити ватний тампон, паличку, тканину в розчин препарату і ретельно протерти всю рослину знизу до верху, верхню та нижню поверхню листа. Препарати, Актелік, Актара, Фітоверм, Конфідор та ін.
 • Білокрилка. Білі шкідники, схожі на маленьку міль – це і є білокрилка або алєродіди. Є кілька видів цього шкідника, які розміщуються на нижній частині листя. Зазвичай, смокчуть сік у нижній частині листа. Якщо трохи струсити гілочку, то з-під неї розлітаються дрібні білі комахи. Пошкоджене листя стає липким, покривається плямами, скручується. Все постраждале листя видаляють, а всю рослину кілька разів ретельно обробляють інсектицидами за інструкцією: Актара, Конфідор та ін. Частково можна видалити білокрилку липучкою для мух, підвісивши її на рослині. Усі рослини, які були поруч, потрібно теж профілактично обробити інсектицидами.
 • Трипсище одна група шкідників. Це невеликі комахи 1-2 мм, з видовженим тілом, які гризуть листя і смокчуть сік. На листі з'являються невеликі штрихи та плями, які потім зливаються у більші із сріблястою плівкою. Трипси ховаються під листям, і можуть жити на одній рослині, не переміщуючись. Якщо ураження невелике, можна просто ретельно змити шкідників водою і розвісити липкі пастки. При сильному ураженні та для надійного захисту – використовуйте інсектициди, в т.ч. біопрепарат Фітоверм.
 • Грибний комарик (скарициди). У кімнаті з'явилися мошки, коли ополюєте вазон, звідти вилітають дрібні комахи – це і є так званий грибний комарик. Мошкара, що літає – рослинам не шкодить, а тільки дратує їх власників. Ось личинки –  у ґрунті. Вони живляться соком рослин та молодими корінцями. Потрібно зробити пару пауз у поливі, щоб верхній шар ґрунту підсох, саме в ньому живуть личинки. У сухій землі більшість із них загине. Потім полийте ґрунт розчином Актари. Цей препарат майже без запаху, довго діє в ґрунті, і «доб'є» яйця та личинки. Повісьте липучку, щоб прибрати особин, що літають.
 • Борошнистий червець. Ці дрібні комахи майже непомітні, але їхня колонія виглядає як білий пухнастий наліт на листі та стеблах. На липкому нальоті поселяються грибки. Є коренева форма, яка живиться молодими білими корінцями. Для боротьби зі шкідниками у ґрунті та на надземній частині – краще використовувати системні препарати, наприклад, Актара. Можна попередньо помити рослини ватним тампоном простою водою. Потім полийте розчином землю і обприскайте листя та стебла.
 • Попелиця на домашніх рослинах зустрічається досить часто. Позбутися її допоможе будь-який універсальний засіб від шкідників кімнатних рослин – інсектицид широкого спектру дії.

В інтернеті та популярних журналах багато «народних засобів» від шкідників. Найчастіше, вони малоефективні та ненадійні. Якщо немає можливості купити фірмові інсектициди, то мильна вода краще, ніж нічого. Буде дуже невеликий тимчасовий ефект. Для рослин мильна вода, масляний розчин, спирт, перекис і марганцівка – додатковий стрес, вони забивають продихи і перешкоджають нормальній життєдіяльності листа, створюють плівку, погіршують фотосинтез, обпікають листову пластину. І без того пошкоджена рослина відчуває ще більший стрес. Рекомендуємо використовувати спеціалізовані засоби від шкідників. А ще краще – дотримуйтесь запобіжних заходів, купуйте здорові рослини у професіоналів, проводьте профілактичні обробки.

Нехай ваші кімнатні рослини будуть завжди розкішні!

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити