Barbie Sale
0

У герані жовтіє і сохне листя: чому і що робити підкажуть досвідчені квітникарі

Квітуча герань (пеларгонія) — ефектна прикраса інтер'єру та літнього саду. Одні люблять культуру за суцвіття-кульки, іншим подобаються пахощі декоративного листя, треті відзначають користь рослини для знезараження повітря. Квітка дуже стійка до зовнішніх умов, відмінно розмножується живцями, а якщо щось не так, вона повідомляє про це пожовтінням зелені. У статті детально розберемо причини хлорозу (зміна забарвлення) і що потрібно зробити, щоб листя герані не жовтіло.

Чому у герані жовтіє і засихає листя — нестача поживних речовин

Рослина любить поживний субстрат, багатий на різні елементи. До пожовтіння листя найчастіше призводить неправильно підібраний чи виснажений ґрунт. Рослина навіть здатна пояснити, якої саме поживної речовини їй бракує. Придивіться уважніше.

Про нестачу якого елемента сигналізує герань:

  • жовтизна від краю до центру поширюється по старому листю — азот;
  • краї листя жовтіють і підкручуються вгору — цинк;
  • листя перефарбовується з центру до країв зеленувато-жовтий відтінок — мідь;
  • жовтіють між прожилками молоді листочки — залізо;
  • втрачають зелене забарвлення пластини між прожилками — магній;
  • нижнє листя починає жовтіти по краях, поступово повністю не змінює забарвлення — фосфор;
  • жовті крапки поступово заповнюють весь лист — марганець;
  • дрібні жовті плями покривають пластину дорослих листочків — бор;
  • пожовкла вся рослина — сірка.

Побачивши перші ознаки хлорозу, потрібно якнайшвидше вжити заходів щодо порятунку рослини.

Чим підживити герань у горщику

Перше, що рекомендується — пересадити квітку в нову землесуміш, яка багата на всі елементи. Сучасний ринок дозволяє купити готовий склад, який ідеально підходить герані. Через час почніть регулярно підгодовувати квітку комплексом мінеральних добрив. Пеларгонія випустить нову зелень, перетворившись на соковитий кущик.

Чому квітка сохне – режим поливу

Друга за частотою причина хлорозу пов'язана з неправильно підібраним режимом поливу. Культура чудово справляється з незначним пересиханням ґрунту, а от перезволоження не переносить. Надлишки вологи призводять до закисання землі, загнивання коріння, а це заважає нормальному доступу поживних речовин. В результаті наземна частина жовтіє, вся рослина повільно гине. Помітити наслідки систематичного переливу можна по неприємному запаху від ґрунту, появі в ньому дрібних мошок, що стрибають, і жовтому забарвленню зелені.

Оптимальний полив для герані

Порятунок полягає у якнайшвидшій пересадці. Рослину обережно витягають із контейнера, повністю звільняють від землі, при огляді видаляють пошкоджене гниллю коріння, а вцілілі обробляють розчином фунгіциду. Якщо коренева система постраждала на половину чи більше, то рятувати її нема сенсу, але вихід є. Зріжте пагони, що вціліли, для укорінення. Герань дуже добре розмножується живцями — так ви збережете улюблену квітку.

Важливо дотримуватися оптимальних норм поливу. Пеларгонію влітку поливають через один-два дні, в решту часу достатньо зволожувати ґрунт щотижня.

Сохне стебло та листя садової герані — сонячний опік

Герань — сонцелюбна культура. На вулиці рослина воліє знаходитися на відкритій ділянці, підставляючи соковиту зелень сонячним промінчикам. Однак, вдома ви можете помітити трохи іншу картину, коли листочки жовтіють. Якщо хлороз проявляється на листі, яке знаходиться ближче до вікна, то це опік.

Що можна зробити з геранню в домашніх умовах

Сонячний опік відбувається через ефект лінзи, коли промені проходять через шибку і в сильно концентрованому вигляді потрапляють на листову пластину. Виправити ситуацію досить просто. Перемістіть рослину під розсіяне сонячне світло або затініть вікно, біля якого тримаєте квітку. Усі пошкоджені хлорозом частини потрібно зрізати, не хвилюйтеся, герань швидко відновиться і порадує буянням зелені та рясним цвітінням.

Герань у якої сохне листя — причини у хворобах та шкідниках

Герань стійка до нападок більшості шкідників, але іноді їх поява стає причиною пожовтіння та опадання листя. Павутинний кліщ, борошнистий червець та білокрилка — шкідники, які харчуються соком стебел та зелені. Через їх ненажерливість листя недоотримує харчування і в'яне.

Серед хвороб найпоширенішими є: хлороз, коренева гниль, іржа. Перші два ми вже розглянули вище, а ось третя недуга вартує окремої уваги. Іржа листя досить часто вражає квітку. Проявляється тим, що у пластині хаотично формуються дрібні точки жовтуватого відтінку. Через деякий час цятки стають сухими й при терті пальцями тріскаються. З листя обсипається іржавий порошок, який є спорами грибка. Рослина може загинути, якщо не вжити заходів для порятунку.

Як врятувати герань від шкідників

Шкідників вдасться прибрати лише спеціальними (народними чи готовими) засобами. Успіх відновлення рослин залежить від швидкості реагування на проблему. Комах зможуть подолати інсектициди (хімічні препарати взаємодіють на яйця, личинки, дорослі особини), але застосовувати їх потрібно з обережністю, дотримуючись інструкції.

Іржу ви також зможете здолати. Для цього видаліть усі пошкоджені стебла та листя. Кущик, що залишився, обробіть фунгіцидом, дотримуючись рекомендацій виробника. Приділіть рослині трохи більше уваги у вигляді підживлення, помірних поливів і розпушування для якнайшвидшого відновлення.

Про що говорить листя пеларгонії, якщо для неї горщик став тісний

Маленький горщик не дає кореневій системі дістатися поживної землесуміші, тому може проявитися хлороз. Проблеми не виникає, якщо ви на літо висаджуєте квіти на вулиці. Культура чудово росте в теплому саду, набирається сил і прикрашає ділянку. Наприкінці сезону її повертають у горщик.

Як врятувати герань взимку у горщику

Пеларгонія може повідомити пожовтіння листя про тісний горщик у зимовий час. У такому разі пересадку краще провести, не чекаючи тепла. Горщик потрібно підібрати трохи більше за старий, заповнити його дренажем і поживною (можна купити готову) землесумішшю. Щоб не стикатися з екстремальною пересадкою, краще змінювати ємність кожні один-два роки.

Життєвий цикл — не привід хвилюватися

Рослина має свій життєвий цикл, тому з часом ви можете помітити одиночний листочок внизу стебла, який поступово жовтіший і повністю висихає. Його достатньо зняти з рослини, тут немає жодних причин хвилюватись. Його замінять нові листочки. А щоб низ стебла не тягнувся і не оголювався, достатньо прищипувати рослину над четвертим-десятим листком. Кущ розростеться вшир і природна зміна зелені проходитиме непомітно.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити