Barbie Sale
0

Орхідеї: чому не формуються бутони - як змусити зацвісти фаленопсис

Фаленопсис – одна з найефектніших і найпростіших у догляді кімнатних орхідей. Сьогодні можна купити цілу колекцію фаленопсисів різноманітних забарвлень: від порцеляново-білих до рожевих, фіолетових, бордових, у штрихах, з крапом, з контрастними серединками, яскраві біколори, модні ніжно-зелені та ін. У нашому каталозі ви підберете різні сорти для будь-якого інтер'єру та стилю фітодизайну – великі з високими до 50 см квітконосами та квітками близько 10 см, мініатюрні витончені орхідеї з квітками ніби ювелірний виріб.

Орхідея чому формує бутони, фото

Умови сучасної квартири можна пристосувати для успішного цвітіння орхідей та перетворити ваш будинок на квітучий екзотичний сад. Фаленопсис – рослина найдавніша, вона досить гнучка до умов вирощування, може пристосовуватися. Важливо спочатку знати, що це тропічні рослини, яким потрібне тепло, хороша освітленість приміщення – правильні умови посадки та вирощування. Зробити це не складно, слідуйте за нашим рекомендаціям.  Експерти розкривають секрети орхідей – чому не цвіте фаленопсис. Розберемося разом – як змусити цвісти орхідею вдома.

Умови вирощування, основні помилки новачків – чому не цвіте орхідея

Фаленопсис, як і більшість кімнатних орхідей, – епіфітні рослини. Як змусити цвісти орхідею цієї групи? Важливо: у природі у тропіках вони ростуть в особливих умовах. Рослина розташовується в розвилці основних гілок біля стовбура, в улоговині, в якій накопичуються шматочки кори, лишайник, мох, опале листя, дрібні гілочки, можуть прикріплюватися до великих складок кори великих дерев. Поживні речовини епіфіти одержують з опадів, фотосинтезу, вологу – з повітря. Фактично, на інші рослини фаленопсиси опираються суто механічно. Вони не симбіонти і не паразити, а просто закріплюються вище та ближче до тепла та сонця, якомога далі від травоїдних.

  • Правильний субстрат для посадки та активного цвітіння орхідей – зручно купити готовий, або використовувати кору для орхідей вона не має бути свіжою. Легкий, добре структурований ґрунт має забезпечувати достатній доступ повітря до коріння. Один із найбільш збалансованих субстратів – Поліський для епіфітних орхідей. Якщо ви вирощуєте наземні види орхідей – потрібно використовувати інший субстрат. Якщо у вас щільна земля, заражена патогенами, вода застоюється, то за таких умов фаленопсис не цвіте і може загинути.
  • Горщики для орхідей теж особливі. Що потрібно орхідеї, щоб зацвісти? Доступ повітря, достатнього світла для коренів. Так, не дивуйтеся, що коріння фаленопсису теж активно бере участь у фотосинтезі.
    Хороший дренаж на дні, щоб волога не застоювалася. Для того, щоб орхідеї цвіли, потрібно придбати спеціальний горщик, як вибрати правильний – читайте в нашому блозі. Зручно придбати набір, горщик та професійний субстрат.
  • Температура, вологість та освітленість. Орхідеї цвітуть і добре розвиваються за досить широкого діапазону температур —  від +15-17°C до +25-28°C. Вологість повітря – від 35-40% до 55-65%, зазвичай у домашніх умовах саме такий рівень вологості, що підходить для цвітіння. Фаленопсису потрібне хороше, але розсіяне світло. Будьте уважні, влітку обов'язково прибирайте орхідеї з прямих сонячних променів, інакше вони не цвістимуть через перегрівання та пересихання.

Для правильних підживлень, які стимулюють цвітіння та захистять орхідей від хвороб – рекомендуємо придбати набір для догляду. Переконайтеся, що фаленопсис здоровий, при необхідності – вилікуйте його перед тим, як стимулювати цвітіння. Якщо всі основні умови для орхідей – у вас відповідають рекомендованим, а фаленопсис не цвіте, зверніть увагу на інші помилки вирощування.

Секрети орхідей – як змусити фаленопсис цвісти в домашніх умовах

1. Як часто і коли цвіте орхідея фаленопсис? Чому орхідея не цвіте кілька років?

Перш ніж почати турбуватися про те, чому орхідея не цвіте, важливо визначити вік рослини. Повноцінно цвітуть здорові дорослі рослини, у яких сформувалося від 5-6 листочків. Молодшим – просто дайте підрости, і вони теж потішать вас цвітінням. Скільки цвіте орхідеї в домашніх умовах? Квітне фаленопсис щорічно, як правило, у січні-березні. Цвітіння дуже тривале, у цьому чудова особливість орхідей. Від появи квітконоса та бутонів до в'янення квіток може пройти півтора-два місяці. За добрих умов, фаленопсис може давати квітконоси до 6-7 місяців на рік, але зазвичай, для цього потрібні не просто домашні умови, а оранжерея. Але врахуйте, який великий потенціал цвітіння має фаленопсис. На відновлення та закладку нових квітконосів фаленопсису потрібно кілька місяців, тому якщо ви не знаєте періоду попереднього цвітіння, то замислюватися чому орхідея не цвіте варто лише через рік. Читайте описи ваших сортів, щоб знати звичайний характерний для рослин період цвітіння.

2.Пересадка орхідеї, як робити правильно? Чи можна пересаджувати квітучу орхідею?

Ні, квітучу орхідею краще не чіпати до повного в'янення квітконосів. Коли фаленопсис цвіте, бажано не робити жодних різких змін до умов вирощування. Пересадку роблять не частіше, ніж раз на 2-4 роки, коли коріння явно вивалюється з контейнера. Ще одна з основних помилок при пересадці – завеликий горщик. Підберіть його за розміром кореневої системи, більше діаметром буквально на 1,5-2 см не більше. Надлишок ґрунту, який не освоєний корінням, призводить до поширення патогенних мікроорганізмів. Для профілактики використовуйте фунгіциди для орхідей. При пересадці рекомендуємо використовувати стимулятор Корневін для кращого коренеутворення. Бурштинова кислота покращує ріст і цвітіння, але використовуйте чітко за інструкцією, що цей препарат найбільш ефективно працює саме в малих дозах.

Орхидеи полив, подкормка, фото

3. Як і чим поливати орхідеї, щоб цвіли регулярно? Імітація «посухи» та «періоду дощів».

У природі фаленопсис живе в режимі – рясний полив тропічним дощем, коли рослина буквально купається в теплій воді, а потім до 7-10 днів дощу немає і коріння практично повністю підсихає, субстрат залишається майже сухим. Потім знову рясні полив і т.д. Такий спосіб поливу, начебто імітація сезону дощів – стимулює цвітіння. Тому, найкращий спосіб – опустіть рослину разом з горщиком у воду трохи теплішу за кімнатну температуру на 15-30 хвилин. Дати стекти, і повернути орхідею на місце. Ще через годину злити воду з піддона. Якщо фаленопсис не цвіте, а листя зморщене, мляве – значить рослина пересушена. Якщо при звичайних поливах, орхідея залишається млявою, цвітіння немає – значить субстрат перезволожений. Влітку поливайте водою кімнатної температури, взимку – на 2-4°C вище. Вода має бути чистою, фільтрованою, відстояною, якщо вона не дуже чиста, то краще кип'яченою. За відгуками фахівців, особливо «упертим» орхідеям для стимулювання цвітіння влаштовують спочатку «дощовий сезон» – занурюють у воду 3-4 дні поспіль. А потім, роблять паузу між «купаннями» у 2-2,5-3 тижні, як імітацію сезону посухи в їхньому природному середовищі. Коріння та субстрат мають повністю висохнути та залишатися в такому стані деякий час. Потім поливи відновлюють у звичайному режимі. Важливо: «посуху» можна влаштовувати тільки дорослим і здоровим рослинам, з щільним пружним листям.

4. Підживлення. Чого не вистачає орхідеї для цвітіння?

Після пересадки, орхідея починає активно відрощувати коріння та листя. І тільки потім повітряне коріння, і квітконоси. На це може піти кілька місяців, тому не хвилюйтеся, орхідея набереться сили після пересадки та зацвіте. Просто зачекайте. Це важливий час для розвитку орхідеї, у пазухах листя формуються бруньки майбутніх квітконосів. Що потрібне для цвітіння орхідеї? Як тільки почнуть з'являтися кінчики молодого листя – починайте використовувати підживлення для орхідей. Використовуйте лише спеціальні збалансовані добрива. Чому не підходять звичайні? Через надлишок азоту. На цьому етапі вибирайте мікси калію та фосфору та мінімумом азоту. Інакше, почнеться надмірний ріст листя, на шкоду цвітінню. Категорично не можна робити підживлення свіжою органікою тощо, орхідея не тільки не цвістиме, а дуже швидко загине. У звичайному режимі, підживлення вносять приблизно раз на 10 днів.

5. Баланс денної та нічної температури – важлива умова цвітіння

Орхідеї малочутливі до сезонності зима-літо. Для них важлива різниця денної та нічної температури. Іноді, щоб змусити цвісти орхідею – потрібно забезпечити добовий перепад в 5-6°C. Взимку можна залишати мікрощілинне провітрювання на підвіконні. Тільки переконайтеся, що немає протягу і перевірте температуру на поверхні підвіконня, щоб вона була вищою за +15°C. Або вдень ставте рослину в зоні теплого повітря від батареї, а вночі прибирайте якомога далі. Дотримання температурного режиму стимулює цвітіння. Якщо попри всі «танці з бубном» ваша орхідея все одно не цвіте, то рослині влаштовують, так званий «тепловий стрес» – добовий перепад температур збільшують до 9-10°C.

6. Використання стимуляторів для цвітіння орхідей

Хорошу дію на цвітіння орхідей мають стимулятори Епін, Циркон та ін. Рослину в ранковий час обприскують водою з додаванням 1-3 крапель стимулятора на 200 мл. Іноді для цвітіння досить просто обприскувати фаленопсис вранці теплою водою. Цитокінінова паста теж використовується для стимулювання цвітіння. Для цього знайдіть у пазухах листя, зазвичай нижніх, бруньку. Це може бути як зачаток квітконоса, так і повітряного кореня. Нанесіть на верхівку бруньки трохи пасти.

Більшість орхідей чудово цвіте без жодних проблем. Їхня краса і довге цвітіння – вражає, а простота догляду робить вирощування доступним навіть новачкам.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити