Barbie Sale
0

Кімнатна пальма: топ-9 невибагливих видів для домашніх умов

Кімнатні пальми – одні з найпопулярніших та найефектніших декоративних рослин. Вирощувати пальми вдома, в оранжереях та зимових садах було модним ще у 19 та на початку 20 століття. Вважалося, що життя під пальмами приносить у сім'ю і ділові відносини достаток, добробут, щедрий успіх. У сучасних інтер'єрах пальми використовують часто. Адже це одні з найпростіших у догляді та надзвичайно виразних екзотичних рослин. Різноманітність сортів і видів дозволяє підібрати пальму для домашнього або офісного інтер'єру, вибрати велике дерево, яке заповнить велике місце холу, оранжереї, бізнес-центру або невелике витончене для квартири або невеликого офісу. Є види пальм з великим круглим листям, довгим і вузьким, перистим і гострим. Завдяки великим красивим листям, тропічному флеру, графічній кроні вони роблять інтер'єр стильним, лаконічним, завершеним.

Рослини настільки виразні, що зазвичай достатньо одного деревця, щоб інтер'єр виглядав гармонійним. Всього одна невибаглива пальма в горщику замінить цілий «розплідник» невеликих рослин на полицях та стелажах.

Де має стояти пальма у вдома? Не обов'язково ставити горщики прямо біля вікна. Більшість видів пальм досить тіньовитривалі, помірно теплолюбні, їм не потрібно створювати особливі умови, хіба що не переливати і іноді обприскувати листя водою, щоб повітря було не надто сухим. Є настільки невибагливі, що можуть зимувати не тільки в оранжереї, а навіть у заскленій лоджії.

Кімнатні пальми – види різновиду й особливості

Як дізнатися назву пальми? Які пальми можна тримати у квартирі? Які пальми найневибагливіші для дому? Як називається домашня пальмочка, яку вам представили, як «риб'ячий хвіст»? Який сорт з довгим вузьким листям? Як купити з великим і круглим листям? Нашим консультантам ставлять багато питань про кімнатні пальми та домашнє вирощування. Нумо знайомитися з різними видами, і ви самі зможете визначити домашні пальми, що сподобалося, за назвами, описами і фото.

Кімнатні пальми можуть рости як багатостовбурний великий кущ, і одностовбурним деревцем.

  • У пальм з віяловим листям всі частини складного листа сходяться в одній точці, у таких рослин як – трахікарпус, рапіс, лівістону, хамеропс та ін.
  • У рослин з перистими – листочки розташовуються по обидва боки основної жорсткої жилки – фінікова та кокосова пальма, ховея, цикас, хамедрея та ін.

Успішне вирощування пальми вдома залежить від того, наскільки правильно ви зможете вибрати рослину для своїх умов і виконуватимете рекомендації щодо умов освітленості, поливів, вологості повітря.

Кращі кімнатні пальми

Ройстоунея кубинська

 

Рідкісний вид пальми, знайомий нашим квітникарям під назвою Королівська Пальма. Цю чудову рослину можна виростити з насіння. Росте швидко. Іноді в каталогах помилкові описують цю рослину, як велике дерево заввишки майже до 20 м. У кімнатних умовах Roystonea regia формує деревце заввишки до 2 м. У горщиках рослина не формує стовбур, а утворюють тільки пишну розетку перистого листя. Цвітіння та плодоношення немає.

Догляд у домашніх умовах: для гарного росту, розмістіть вазон у добре освітленому місці, на прямому сонці або з розсіяним світлом. Не заливайте, полив тільки коли субстрат глибоко висохне. Регулярне обприскування листя водою, рослина не любить сухе повітря.

Пальма Вашингтонія

 

Невибаглива та витончена рослина, розлога з широкою кроною. Листя велике перисте, росте по різні боки стовбура. Цю пальму теж легко виростити із насіння. Треба тільки виявити терпіння. Після посіву сходи Washingtonia з'являються лише через 2-3 місяці. Молода рослина росте швидко. Доросла – дає до 7-9 листків за сезон. Може рости в лоджії та в зимовому саду, виносить короткочасні заморозки навіть до -5°С.

Догляд: Вашингтонія добре росте при розсіяному світлі. Не виносить застою води в зоні коренів.

Фінікова пальма

 

Велика рослина з синювато-зеленим перистим листям, яке спірально розташоване навколо потужного короткого стовбура, покритого черешками від старого листя. Багато хто намагається виростити Phoenix з кісточки. Це можливо, але молодий сіянець росте повільно. Тому фінікову пальму простіше купити у спеціалізованому магазині кімнатних рослин.

Догляд: що любить фінікова пальма? Пряме та яскраве сонячне світло, регулярний помірний полив влітку та мінімальний взимку, регулярні обприскування листя.


 

Хамедорея

 

Рослина, яка спокійно переносить сухе повітря, якщо ви забудете її обприскати, вона вибачить. Підійде для маленьких приміщень. Висота розетки витонченого перистого листя не перевищує 100-120 см. У цієї рослини є й інші назви: Коралова, Бамбукова, Тростинова, Витончена пальма та ін. У Chamaedorea є кілька різних видів. А ще ця рослина – квітне. Невелике суцвіття світло-жовтих квіток розпускає незалежно від пори року. Плоди – невеликі сині ягоди.

Догляд: рослині потрібно багато розсіяного світла, може рости у напівтіні. Полив у міру просихання верхнього шару субстрату.

Лівістона

 

Дуже декоративна, з великим віяловим блискучим листям. Росте порівняно повільно. Якщо у вас є світле приміщення з вологим теплим повітрям, то для Saribus rotundifolius це найкраще місце для вирощування. Висота до 200 см, крона досить широка.

Догляд: це досить вибаглива кімнатна пальма, чутлива до вологості повітря, ґрунту. Не переносить застою води та нестачі повітря біля коріння, потрібно часто акуратно розпушувати землю. Оптимальна температура +20-24 °С.

Рапис

 

Невибагливий, підійде для невеликого приміщення. Формує невисокий багатостовбурний кущ. Тонкі витончені пагони нагадують очерет. Цю рослину називають «очеретяна пальма». Листя порівняно невелике, віялове, складається з 7-10 сегментів. Черешки старого листя, залишаються на нижній частині стовбура і формуюТЬ ніби волокнистий підпушок. Є варіантні сорти з жовтими смугами, крапом та ін.

Догляд: невибаглива віялова кімнатна пальма. Рапис обійдеться без постійних обприскувань. Поливи – помірні. Краще розмістити горщик з пальмою у напівтіні, при розсіяному світлі. На прямих променях сонця листочки Rhapis можуть підгоряти. Рослина краще переносить нестачу світла, ніж надлишок. І може витримати заморозки до -8°С.

Несправжні пальми – для кімнатного вирощування

Деякі рослини, які аматори давно звикли називати кімнатними пальмами, належать до інших сімейств. Зазвичай, йдеться про набагато невибагливіші, ніж пальми, великі рослини, з великим пучком листя на верхівці, таких як, драцена, юкка, банан, цикас та ін.

Юкка

 

Невибаглива та дуже ефектна рослина, яка стане виразною прикрасою будинку та офісу. Юкку називають «джинсове дерево» тому, що з волокон робили перші джинсові тканини. Висота розетки листя до 100-120 см.

Догляд: не потребує постійних обприскування та частих поливів. Добре росте біля південного вікна, але якщо східне та західне добре освітлюється, то змириться і з таким місцем розташування. Влітку можна вирощувати на балконі. Рекомендуємо регулярні помірні поливи та періодичні обприскування листя. Не допускайте застою води у зоні коренів.

Драцена

 

Має безліч різних видів та форм. Молоді рослини слабогіллясті, з широким ланцетним довгим листям. У дорослих рослин стовбур оголюється, витягується, деревіє, а верхівку вінчає шикарний пучок листя, зеленого, строкатого іноді з поздовжніми білими, рожевими, жовтими смугами. І драцена стає схожою на пальму.

Догляд: взимку вазон розміщують ближче до вікна, влітку можна поставити в напівтінь. Зимова температура не нижче +12°С. Полив регулярний, рясний, без застою води, між поливами земля має просихати на 2-3 см. Потребує періодичного обприскування.

Цикас или саговник

 

Одна з найдавніших рослин на Землі. Дуже декоративна та дорога, підходить для будь-якого інтер'єру. Cycas або, як його називають «сагова пальма», дуже схожий на пальму, хоча вони навіть не родичі. Стовбур покритий залишками черешків відмерлого листя наче лускою. У кімнатних умовах росте порівняно невеликим, до 50-80 см заввишки. Росте повільно. Листя темно-зелене, вузьке, жорстке, глянсове.

Догляд: росте у розсіяному світлі, але у напівтіні. Температура взимку не нижче +15°С. Періодичне обприскування листя, поливи помірні. Рекомендована висока вологість повітря 70-80%.

Як виростити кімнатну пальму – основні рекомендації

Більшість рослин потребує нормальної та високої вологості повітря від 60% і вище. Літня спека та опалювальні прилади роблять повітря сухим, це шкодить не лише рослинам, а й людям. Тому часті обприскування кімнатних пальм підуть на користь усім. Для посадки та пересадки використовуйте спеціальні субстрати для пальм, вони вологоємні, повітропроникні, з нейтральним pH. Частота та період внесення підживлення – звичайна, але уважно читайте рекомендації щодо вирощування кожної групи домашніх пальм. Використовуйте добрива для пальм, можна додавати до обприскування рідкий мікс для пальм, як позакореневе підживлення.

Кімнатні пальми – виразні та високодекоративні рослини. Вирощувати їх, загалом, не складно. Більшість рослин – довговічні та можуть прикрашати інтер'єри десятиліттями.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити