Barbie Sale
0

Як змусити кактус цвісти: поради щодо вибору сорту та практичні рекомендації по догляду

Чому у мене не цвіте кактус? Перше питання, яке задають власники початківці у вирощуванні сукулентів. Відповідь може бути в тому, що вид не випускає квіти в домашніх умовах. Щоб не помилитися, рослину можна купити вже з суцвіттями, але неправильний догляд призведе до того, що нові бутони перестануть формуватися. У статті розберемо сорти квітучих видів та оптимальні умови для активного розвитку.

Види кактусів: які цвітуть і не цвітуть у домашніх умовах

Кактус неможливо сплутати з іншою рослиною. Основний асортимент (80%), представлений на нашому ринку, складає сорти цереусового підвиду – ті самі кульки та циліндри з колючками. Можна також зустріти опунцієві кактуси – рослини з дрібними соковитими листочками та колючками-глохідіями. Існують представники виду з класично розвиненим листям – перескієві.

 • Своїми барвистими квітками та невибагливістю до догляду виділяють маммілярії: подовжена цвіте білим, колюча – рожевим.
 • Астрофітут порадує ніжно-жовтим одиночним бутоном на восьмому-десятому році життя.
 • Ехінопсис буває з великими квітками рожевого/червоного/білого забарвлення.
 • Якщо кактус зацвів узимку жовтогарячими бутонами, швидше за все перед вами хатіора.
 • До незвичайних для виду сортів відносяться рипсалідопсис і зигокактус (різдвяник), які вирізняються довгими плоскими пагонами та тривалим рясним цвітінням.

У природі бутони формують усі кактуси, але в кімнатних умовах до не квітучих підвидів відносять лісові. Вони виділяються густим білим пухом та золотистими колючками. Крім цього, існує багато різновидів, у яких квіткові бруньки закладаються вже в поважному віці.

На замітку! Прості рекомендації допоможуть побачити цвітіння навіть пейота. Для цього варто знати, що "живий камінь" формує бруньки з третього-четвертого року в травні-вересні й в цей час потребує більш регулярного поливу.

Як з'являються квіти на кактусі

Розберемо найактуальніші питання пов'язані з цвітінням популярного сукулента:

 1. Як зрозуміти, що кактус зацвітає? Дуже просто. Ближче до вершини поступово формується квітконіжка або справжнісінький бутон. Зазвичай на це йде кілька тижнів.
 2. Через скільки зацвіте кактус? Нещодавно висаджені рослини порадують першими бутонами через два-три роки, але залежить від умови вирощування.
 3. Чому кактус цвіте один день? Великоквітковий ехінопсис дійсно повністю розкриває свій бутон тільки на добу і це видовище, на яке варто чекати! На формування ніжки та суцвіття рослина витрачає багато сил. Бутончики на аміляріях також розкриваються на добу, але цвітіння триває довше через постійну зміну суцвіть-зірочок.

   

Що треба зробити, щоб кактус зацвів: як пересадити та чим удобрювати

Кактус гарний сам собою, але у квітучому вигляді від нього неможливо відвести погляду. Саме тому ми так чекаємо на появу бутонів. Сукулент відрізняється від листяних культур як видом, так і характером. Причина, через яку він може не цвісти криється у звичайному (як би дивно це не звучало) егоїзмі. Якщо рослина має регулярний полив, багато поживних елементів, тепле місце та просторий горщик — вона може не формувати бутони, а жити “для себе”. Природа запрограмувала кактус на таку поведінку, яка дозволяє розмножуватися в екстремальному стані, тому зайва турбота може нашкодити, а ось створення суворіших умов, навпаки, призведе до довгоочікуваного цвітіння.

 

Як доглядати кактус і змусити зацвісти:

 • місце – добре освітлене, а ось ріпсалідопсис витримує півтінь;
 • ґрунт – підходить готова повітряна землесуміш або приготована самостійно із садової землі (знезараженої) та піску в рівних пропорціях;
 • полив – навесні й влітку землесуміш помірно зволожують кожні три дні, взимку скорочують процедуру до одного поливу у два-три тижні, а ось інтенсивне зволоження в період сплячки призведе до загнивання коріння;
 • підживлення – цей пункт викликає багато протиріч: одні фахівці вважають, що земля має залишатися бідною, інші виступають за необхідність підживлення мінералами. Удобрювати можна спеціальним складом з кінця березня до вересня (пустельним культурам добрива вносять удвічі менше, ніж тропічним видам);
 • зимовий сон – період спокою, який настає в холодну пору року, необхідний для відпочинку та закладення квіткових бруньок. Для різних видів сукулентів своя температура для сну: ескобарія та необесія воліють відпочивати при 0 °С, ребуція та астрофітум — +8-10 °С, маммілярія та ехінопсис – +12-15 °С.

Знайти прохолодне місце в теплій квартирі буває складно, але можна винести на закритий балкон або поставити на північному вікні. А ось із пробудженням і особливо в момент цвітіння рослину краще не чіпати. Горщик не можна рухати навіть на міліметр. А ось після цвітіння варто провести пересадку, використовуючи горщик всього на 1 см більше за попередній і обов'язково з дренажними отворами.

Важливо! Навіть якщо вам здається, що взимку ґрунт у кактуса став дуже сухим, не збільшуй частоту поливу. Рослина "спить" і не потребує зайвої вологи.

 

Зацвів кактус: прикмети

Правильний догляд, щоб кактус зацвів, зовсім нескладно виконувати. Особливо приємно усвідомлювати, що квітуча рослина є гарною прикметою. Якщо серед колючок з'являється ніжність та краса – це вірний знак швидкого заміжжя чи радісної події.

Прикмети, пов'язані із забарвленням квітів кактуса:

 • білі до весілля;
 • червоні до пристрасного роману;
 • жовті до поповнення в сім'ї чи рідні по жіночій лінії.

Висновок: очікування побачити кімнатний сукулент квітучим виправдається, якщо замовити правильний підвид, підтримувати оптимальні показники освітлення/вологості/температури й запастися терпінням. У вас обов'язково вийде!

Експерти Яскрава Клумба
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити