123123
0

Чому жовтіє драцена і опадає листя: знаходимо причини та пропонуємо рішення

Яскраві, ефектні зелені рослини приносять свіжість та гармонію у наші будинки. Наприклад, драцена! Це один із способів урізноманітнити інтер'єр та оживити приміщення. Однак, коли її листя починає жовтіти і опадати, це може викликати занепокоєння.

У цій статті ми детальніше досліджуємо причини, через які драцена може втрачати свою зелену привабливість. Запропонуємо вам конкретні, ефективні рішення на відновлення її здоров'я. Загалом пройдемося по всіх важливих моментах: від природи рослини до профілактики пожовтіння листя. Починаймо!

Природні причини, чому сохне листя у драцени

Не завжди стан квітки залежить від зовнішніх факторів. Буває, що чинна декоративність закладена самою природою або селекціонерами. Так от, якщо драцена опустила листя або вони пожовтіли: що робити? По-перше, не опускати руки самим. Причини можуть бути різні:

Вік рослин. З часом драцена піддається природному процесу старіння, при якому листки жовтіють. Буває, вони живуть по 2 роки, після чого опадають. Регулярна обрізка старих і хворих листків стимулює зростання нових, підтримуючи життєздатність рослини. Це один із методів омолодити драцену та продовжити їй життя у яскравому кольорі.

Вибір сорту. Для деяких сортів драцени на певному етапі розвитку часткове пожовтіння зеленої маси вважається нормою. Можна відзначити такі сорти як Маргіната чи Lemon Lime - дуже симпатична драцена. Чому сохнуть кінчики листя у такому разі і що робити? Залишається лише змиритися з особливостями сортів. При виборі драцени слід зважати на її генетичні особливості. Від природного старіння нікуди не втекти, але ви завжди можете купити сорт "під себе", щоб потім не дивуватися: чому у драцени жовтіє листя, адже воно мало бути зеленим!

Зовнішні фактори, що впливають на те, чому сохне драцена

До зовнішніх факторів ми відносимо все те, що безпосередньо впливає на рослину. Найчастіше причиною того, чому у драцени опадає листя, є неприйнятні умови утримання квітки. Наприклад:

Вологість повітря. Ця культура погано переносить низьку вологість. Якщо в приміщенні сухо - чекай на неприємності з ймовірністю 100%. До речі, в такі моменти варто задуматися, чому у драцени сохнуть кінчики листя. Можливо, варто підвищити вологість повітря? Це і для здоров'я людини важливо!

Перепади температури. Саме стрибки температури повітря часто є причиною, чому драцена опадає. Навіть коли показники термометра в приміщенні лише на короткий проміжок часу опустилися нижче за критичні +16℃. Якщо ви тримаєте квітку не в будинку чи квартирі, а на балконі (нехай навіть добре засклений), то драцена скидає листя взимку саме через холод.

Протяги. Ще одна не зовсім очевидна, але об'єктивна причина, чому драцена скидає листя - швидко та несподівано. Якщо ви волієте ставити горщик з рослиною на підвіконні або близько до вікна і час від часу провітрюєте кімнату, то готуйтеся до того, що через протяг квітка почне хворіти. Зважайте на це, переставляйте горщик в іншу кімнату на час провітрювання.

Сонячне світло. Здавалося б, що поганого у сонечку? Але при регулярному впливі ультрафіолету квітка дійсно може страждати. Деякі досвідчені садівники впевнені, що постійне перебування рослини під прямим сонячним промінням - основна причина, чому жовтіє листя у драцени в домашніх умовах.

Чому драцена скидає листя: неправильна пересадка

Часто новачки у вирощуванні рослин запитують: чому сохне листя у драцени, адже пересадка пройшла успішно? Що робити у такій ситуації? По-перше, зрозуміти, що пересадка рослини була успішною можна лише з часом. По-друге, навіть якщо вам здається, що захід провалився - ні в якому разі не панікуємо. Можливо, все ще триває адаптаційний період, і пізніше драцена відновиться.

Який термін звикання до нового ґрунту? На це виділяємо приблизно 2 тижні. Якщо минуло більше часу, а стан рослини стає лише гіршим, то треба проаналізувати, які помилки були допущені:

Перезволожений ґрунт. Попри те, що рослина віддає перевагу волозі, надмірна її кількість саме в ґрунті - несприятлива ситуація.

Занадто важкий ґрунт. Якщо ви просто взяли землю з двору/саду/поля, то є великий ризик, що вона не тільки заражена хворобами, а й чисто за своїми характеристиками є неприйнятною для вирощування подібних рослин. Чому жовтіє драцена і опадає листя в результаті? Питання риторичне…

Під час пересадки також може бути неправильно підібраний горщик. Або пошкоджено кореневу систему. У першому випадку треба купити горщик, який відповідає розмірам рослини. У другому - ситуацію допоможуть врятувати стимулятори зростання, але не гарантовано.

Чому сохне драцена і жовтіє листя: неправильний догляд

Якщо забезпечити рослині увагу і турботу, можна уникнути багатьох проблем. Не хочете задаватись питанням, чому у драцени листя пожовтіло? Тоді акцент робіть на таких помилках:

Надмірний полив. Коли ллють багато води і часто - жовтіють не тільки листки, а й загалом рослина стає слабкою і зрештою може померти. Через занадто часті та інтенсивні поливи починаються процеси гниття. У такому разі треба негайно дістати квітку з горщика, очистити кореневу систему і пересадити, забезпечивши нормальний полив.

Дефіцит поживних речовин. Так, через недостатнє внесення добрив листя може втрачати свій природний зелений колір. Чому жовтіє драцена, якщо ви її підживлюєте? Буває, що садівник неправильно вибирає мінеральний склад. Це теж момент, який треба враховувати. Щоб уникнути проблем із підживленням, краще запастися професійними добривами. Наприклад, Успіх або Містер Цвіт. У продажу є навіть спеціальні комплекси: комплект ALL INCLUSIVE для пальм та драцен.

Хвороби та шкідники. При неправильному чи неуважному догляді завжди страждає драцена. Хвороби та лікування - важливе питання, що потребує швидкості реакції. Важливо надати швидку допомогу рослині: використовувати фунгіциди. Іноді хвороби драцени, плями на листі, жовті кола виникають через нашестя шкідників. Найпоширеніші: павутинний кліщ, борошнистий червець, щитівка. Якщо ви впізнали ворога, то негайно варто купити засіб захисту, інакше ситуація лише погіршиться.

Щоб листя не жовтіло: профілактичні заходи

Зрештою ми зрозуміли, що любить драцена. Догляд у домашніх умовах, хвороби, інші проблеми - розібрали. Ми вже знаємо, через що жовтіє драцена, як проводити поливи, підживлення та лікування листя. Фото рослини ви також бачите. Чого ж не вистачає? Правильно! Профілактика завжди нам на допомогу.

Уникаємо перезволоження ґрунту. Поливаємо помірно - раз на 5-7 днів, щоб ґрунт був трохи вологим, не сухим, але й не болотистим.

Обприскуємо щодня. Якщо на вулиці стоїть спека (говоримо про літній період), обприскування водою дуже допомагає драцені. Використовуємо воду кімнатної температури, бажано не з-під крана, тобто не хлоровану.

Створюємо оптимальні умови. Йдеться і про освітленість (розсіяне світло), і про температуру повітря в приміщенні, і своєчасну заміну субстрату.

Вчасно і достатньо підгодовуємо. Інтенсивність підживлення залежить від сезону: влітку можна 1-2 рази на місяць, восени рідше, а взимку зводимо до нуля.

Періодично оглядаємо рослину. Якщо хочете додатковий захист від шкідливих бактерій, то по можливості хоча б раз на сезон обробляйте драцену розчином марганцю. Ну чи можна застосовувати щось альтернативне - якісь інші антибактеріальні розчини домашнього приготування чи куплені у магазині.

 

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити