Barbie Sale
0

Японський сад: як надати саду стиль і колорит, основні принципи, вибір рослин

Японський сад – вишуканий і красивий! Чарівність такого саду в його простоті, витонченості, природних лініях. Вважається, що такий сад обов'язково має бути мініатюрним, але це не так. Власникам скромних соток вдасться так само гармонійно втілити саму суть саду в японському стилі, як і власникам просторих ділянок. Японські сади – оазис спокою, вони створюються для відпочинку та умиротворення, а не для зайвої ​​пишності й показної демонстративності. В основі ландшафту – природність, органічність, в поєднанні з впорядкованістю і свідомістю.

Японский сад ,проектирование фото

Японський сад – поняття багатовимірне та комплексне. Сучасне трактування стилю – має на увазі не копіювання декоративних особливостей, а створення саду гармонії, простоти, скромного догляду. Справжній японський сад для життя – обов'язково передбачає красивий город.

Японський сад – виглядає простим і абсолютно гармонійним, в цьому його привабливість. Це поєднання газонів, галявин, міксбордерів, дерев і великих кущів. Це сад – простий у догляді. Покличте на допомогу все своє почуття міри й помірний стриманий смак. Японський сад – справжнє диво ландшафтного мистецтва. У сучасному трактуванні такий сад – це не формальна копія японського, а вираз його філософії та основних принципів за допомогою місцевих рослин та матеріалів. Буде помилкою копіювати у нас традиційний для Японії дизайн. Використовуйте основні принципи, прийоми, символізм, природні переваги звичних нам рослин, ландшафту, оздоблювальних матеріалів.

Основні правила пристрою японського саду

Почнемо з того, що основа філософії такого саду – він фактично є модельною частиною природного оточення. Для цього вам потрібно висловити у своєму саду образ близький природі у вашій місцевості. Дайте вашому саду – своє трактування. Нагадаємо, сучасний японський сад – це не копіювання або наслідування, це осмислення свого саду в контексті основних принципів та підходів.

  • Основа саду – символізм. Якщо всі елементи знаходяться в балансі та гармонії – навіть сама невелика деталь «заграє». Кожна рослина, форма і розмір каменів, лінії стежок та доріжок, форма водойми – має внутрішній сенс.
  • Форма вашої ділянки – не має значення. Японський стиль –  «безрозмірний». Він легко масштабується до потрібних розмірів. Багато хто вважає, що це обов'язково мініатюрний сад. Ні, тут швидше – можливість зробити сад навіть на крихітній ділянці. Але і великі, навіть палацові сади в японському стилі – не рідкість. Підійде будь-яка ділянка, видовжений, квадратний, вузький, великий, крихітний, на схилі, терасований та ін.
  • Асиметрія – основа планувального рішення. Буквально в усьому повна асиметрія і ніяких рівних ліній, і прямих кутів в плануванні саду.
  • Різноманітність – розмір і фактура елементів дизайну саду ніколи не повторюються. Ніяких абсолютно однакових елементів. Наприклад, поряд 3 камені, вони з одного матеріалу, але різної форми й розміру, тобто дуже схожі – але не однакові.
  • Мова символів – основа японського саду. Вибір матеріалів – завжди осмислений. Рослини – символізують ліси, луки. Камені, галька – скелі, гори. Великі валуни – острови. А пісок і дрібний гравій – можуть символізувати воду або море, якщо ви не хочете робити водойму, то можна обмежитися сухим струмком. Японський сад навіть у мініатюрному виконанні – створює відчуття лісу, моря, скелі, річки, цілий світ.
  • Притулок, місце умиротворення та спокою. У японському саду немає нічого хвилюючого, яскравого, вульгарного, показної розкоші. Створюйте затишні куточки для медитації та розслаблення. В Японії такі місця огороджують бамбуковими ширмами, але в наших садах більш доречними будуть живоплоти з декоративних кущів, гратчасті огорожі, шпалери з виткими рослинами – клематисами, плющем, жимолостю та ін. В таких «перегородках» залишають невеликі отвори, але так, щоб вони були ніби приховані посадженими перед ними кущами, щоб вони не впадали в очі, були напівприхованою. Біля такого отвору можна поставити ліхтарик або посадити, наприклад, червонолисту форму декоративного куща – бересклет або прикрашений плодами кизильник.
  • Порожнеча. Найважливіша частина японського саду – вільний простір. Чимало садівників настільки звикли заповнювати сад рослинами, забивати його декоративними елементами, густо засаджувати деревами, що простору «для дихання» вже не залишається. Сад в японському стилі – сповнений простору, повітря, недомовленості, витонченості. У ньому завжди є місце для його господарів, для їх думок, почуттів, їх відпочинку та дозвілля.

Основні елементи й складові сучасного японського саду

Особливо важливо в реалізації такого саду – максимально використовувати властиві даній місцевості матеріали, характерні рослини. Ніякої вимушеності. Якщо якісь елементи стилю ви не хочете використовувати масштабно – досить просто позначити їх невеликою деталлю. Наприклад, замість водойми – можна зробити сухий струмок, поставити маленький японський фонтанчик або оформити невелику ємність, просто щоб був звук води, що капає і шматочок водної гладі. Рослини, вода, каміння – знаходяться в гармонії й рівновазі. Жоден елемент – не превалює, не тяжіє над іншими. Шукайте гармонійне для вас співвідношення живої та неживої природи в саду. Ніякого прикрашення заради декору – все має сенс і призначення.

  • Вода. Обладнання водойм часто викликає в аматорів багато складнощів і питань. Навіть, якщо ви не готові запрошувати фахівців для створення повноцінної водойми, водоспаду або струмка, то можете зробити воду символічною. Замініть на сухе русло, поставте невелику ємність з водою. Це може бути просто кам'яна чаша, в якій збирається дощова вода. Важливо: в японському саду не роблять басейни й фонтани з декоративними пишними струменями. Вода має м'яко протікати, капати, ніжно струмувати, приносити в сад стан споглядального спокою. Ніяких чітких геометричних ліній прямих кутів – тільки плавні криволінійні обриси водойм. Берегову лінію допоможуть пом'якшити посадки рослин, різних видів ірисів – бородатих, сибірських, цибулинних ретікулята та голландіка, хоста, астильба та ін. Невеличкий місток, перехід через справжню або імітовану водойму в японському саду – традиційний. Це може бути витончена конструкція або просто необроблений шматок дерева.

Растения и камни в японском саду

  • Камені. Японські сади каменів – унікальні. Зробити такий класичний елемент японського ландшафтного дизайну в аматорському саду досить складно і не обов'язково. Дотримуйтесь основного принципу – символізму. Камені виконують роль високих і низьких вертикальних акцентів. Їх розміщують групами та завжди непарна кількість. Можна зробити справжній рокарій або альпінарій, сухий струмок тощо. А можна реалізувати камені, як елемент дизайну – в створенні плавно вигнутих доріжок, укладайте камені з нерегулярними проміжками, десь групами, десь з розривами. Плити мощення комбінують з гравійними частинами доріжок, двориків.
  • Рослини в японському саду – обов'язково підкреслюють зміну сезонів, доповнюють «гру» води та каменю. Такий сад – обов'язково всесезонний, радує око весь рік. Тому вічнозелені рослини грають в ньому важливу роль. Використовуйте хвойні – високі туї для створення вертикальних акцентів, розпростерті ялівці – для міксбордерів, ароматні ялини та сосни – в місцях для медитації та відпочинку. Ґрунтопокривні бадан та барвінок – будуть створювати зелені масиви навіть в снігових проталинах взимку. Зміна сезонів – має чітко відображатися в композиціях. Навесні – домінують характерні для цього періоду квітучі рослини – плодові: сливи, вишні, абрикоси та ін., декоративні – рододендрони, магнолії, форзиція, спірея Вангутта, бузок з м'яким забарвленням квіток та ін. Ранньовесняні цибулинні – природні непомітні форми тюльпанів – ботанічні, Кауфмана, Грейга, нарцисів – звичайні, мініатюрні, крокуси, проліски, мускарі, гіацінтоідеси, алліум, конвалії та ін. Пізньої весни та влітку – прекрасно виглядають півонії, бородаті іриси, лілійники, папороті, злакові, природних відтінків гортензії. Восени – хризантеми, колхікум, багаторічні айстри, верес та ін. Особливу роль в японському саду відводять акцентам яскраво забарвленого осіннього листя, зверніть увагу на барбарис Тунберга й оттавський, червонолисті клени, спіреї Фаейрлайт та ін. Невеликий город – невід'ємна частина японського саду, догляд за ним – така ж форма медитації, як будь-який час проведений в такому саду.

 Особливості планування – основні рекомендації

На етапі планування ділянки – розділіть його на кілька функціональних зон, частин неправильної форми. У кожній, вибудовують свою композицію, врівноважену, збалансовану. Переходи між зонами – реалізують плавними лініями, газонами, рослинами, оздоблювальними матеріалами й аксесуарами. У комплексі весь сад виглядає цілісним, врівноваженим, єдиним. Аналізуючи свій сад, ви можете виявити, що він вже по суті – відповідає основним принципам японського саду, і вам залишиться тільки трохи його підкоригувати.

Гамма кольорів саду – дуже м'яка, помірна, стримана, спокійна. Плавні переходи форми та кольори – на півтонах. Для любителів моно-забарвлених композицій, японський сад – просто рай. Особлива майстерність – зробити дизайн у відтінках одного основного кольору, білого, рожевого, бузкового, блакитного та ін. Але це не обов'язково. Просто обмежтеся кількома базовими приглушеними кольорами – зелений, білий, сірувато-сріблястий, кремовий, коричневий і всі їх відтінки. У кожній частині саду буде досить буквально пари яскравих акцентів, це може бути, як квітуча рослина, так і аксесуар.

І на завершення – поради та секрети

Японський сад – малодоглядний, в суті своїй. Тому ніяких складних у догляді екзотичних рослин, переважно висаджуйте місцеві, які добре ростуть у ваших умовах.

Ви можете облаштувати моно-сад або групу моно-садів. Наприклад, в одній зоні використовуйте тільки мохи, в іншій – тільки хости, в третій – тільки каміння. Або навіть обмежитися тільки однієї зоною. І найприємніше для дачників «вихідного дня». Ідеальний японський сад – такий, де кожне з рослин вимагає тільки одного серйозного «підходу» по догляду за сезон, в іншому – його можна плекати без поспіху і великих зусиль. Це сад спокою і відпочинку.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

2-річний Барбарис Red Jewel контейнер 0.5 л Барбарис Red Jewel контейнер 0.5 л
4
Барбарис Red Jewel контейнер 0.5 л
41116
немає в наявності
1
109.90грн.
Комплект саджанців хвойних рослин Лісова казка
Комплект саджанців хвойних рослин Лісова казка
52091
немає в наявності
3
338.90грн. 305.01грн.
2 річний Ялівець Blue Star контейнер 0.5 л Ялівець Blue Star контейнер 0.5 л
Ялівець Blue Star контейнер 0.5 л
41261
немає в наявності
1
99.90грн. 89.91грн.
Бадан Rotblum (Ротблюм) Бадан Rotblum (Ротблюм)
4
Бадан Rotblum (Ротблюм)
40040
немає в наявності
1
99.90грн. 74.93грн.
2 річний Ялівець Stricta (Стрікта) контейнер 0.5 л Ялівець Stricta (Стрікта) контейнер 0.5 л
2
Ялівець Stricta (Стрікта) контейнер 0.5 л
45380
в наявності
1
99.90грн. 59.94грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Notice: Undefined variable: lang in /var/www/yaskravaklumba_com_ua/catalog/view/theme/default/template/common/footer.tpl on line 687