Barbie Sale
0

Секатор для саду: як підібрати кращу модель для різних типів обрізки

Садовий секатор – інструмент першої необхідності. Без нього і саджанець правильно не посадиш, і сад за пару місяців без обрізки перетвориться в нетрі непролазні.

Секатори обираємо найкращий вид

Розібратися в видах, типах, моделях сучасних каталогів секаторів, найчастіше, не під силу навіть досвідченим садівникам. А початківці – взагалі губляться в різноманітті варіантів секаторів для саду. Як вибрати секатор кращий саме для вас? Ми вас навчимо. Розбираємося разом.

Призначення – для чого потрібен сектор, як садовий інструмент

Секатор садовий і найрізноманітніші ножиці для обрізки – відносяться до ручних механічних інструментів. Є акумуляторні та електро-секатори, але вони належать до електроінструменту. Відрізняються вони лише тим, що одні пускає в хід ваша рука, а інші – електропривод. Але, за призначенням, конструкції самих лез, області застосування – вони всі схожі. Тому, нехай тип приводу вас не бентежить. Без секатора, і навіть без набору різних секаторів – жоден квітник, розарій, плодовий сад або город нормально не виростити. Сучасні каталоги пропонують величезний вибір інструменту для обрізки дерев і чагарників, флористів, виноградарів, професійних садівників та ін.

Для чого потрібен секатор?

 • Поточна обрізка гілок і молодих пагонів, формування крони.
 • Обрізка трав'янистих і напівздеревілих гілок і пагонів багаторічних рослин, зів'ялих суцвіть, робота з зеленими паростками.
 • Створення букетів, робота флористів.
 • Щеплення – робота з підщепою і прищепою плодових дерев, троянд, декоративних кущів, штамбових і плакучих форм та ін.
 • Робота з городніми рослинами, обрізка томатів, пасинкування, проріджування, видалення листя.
 • Збір врожаю – за допомогою секатора легко відрізати колючі плодоніжки огірків, черешки кабачків та динь, зібрати грона винограду.
 • Формуюча обрізка живої огорожі, робота з топіаріями.
 • Омолоджуюча обрізка, видалення сухих гілок до 25-35 мм.

Який секатор вибрати для кожного виду робіт?

Який секатор кращий? У наших консультантів це одне з найбільш частих питань по секаторах від новачків. Ще пару абзаців статті, і ви зможете зробити вибір самостійно з повним розумінням. Як бачите, завдань у сектора в саду багато, і вони дуже відрізняються. Щоб цілий день обрізати трав'янисті пагони томатів, приводити в порядок квітучі рослини, видаляти зів'ялі квіти, листя, прищипувати хризантеми для гарного кущіння – потрібен зручний, легкий по вазі інструмент, щоб на леза не налипало зелене кришиво, зріз був чітким, а ручки секатора не ковзали. Для обрізки високих гілок вам знадобиться секатор-сукчоріз з телескопічними ручками, що подовжуються і на високій штанзі сучкоріз для формування крони. Нагадаємо, більшість сучкорізів мають схожу з секатором конструкцію ріжучої частини інструменту.

Конструкція секатора – в чому відмінності, яка різниця?

Саме різниця конструкції, ріжучих і опорних лез дозволяє одним моделям бути дуже легкими й комфортними, іншим – більш потужними, забезпечує різні способи обрізки. З яких саме частин складається секатор і навіщо вам це знати?

 • Робоче лезо секатора – це те, яке з гострою заточкою. Є різні конструктивні моделі секаторів – докладніше читайте нижче. А поки важливо знати, що заточеними можуть бути як одне, так і обидва леза. Якщо заточка є на обох – то секатори схожі на стандартні ножиці. Якщо гостре тільки одне лезо, то це опорний секатор. В описах ви можете зустріти і такі назви – упор, коваделко або опора. Моделі секаторів, де заточене верхнє лезо, а нижнє – ні, входять в групу обвідні та контактні. Дивіться фото каталогу – ви легко побачите відмінності. Ножиці та секатори з упором – значно відрізняються по робочим можливостям. Чим саме – розповімо в наступному абзаці. Важливо: робочі леза, у фірмового інструменту – виконані з хорошої сталі. На лезо – нанесене спеціальне покриття, щоб зелена крихта, тирса не налипали в процесі обрізки. І леза не доводилося постійно чистити в при роботі.
 • Болт та гайка – це деталі конструкції, які з'єднують дві основні частини інструменту. В сучасних професійних моделях – болтом регулюють прилягання лез, просто підкручують, в разі потреби, в процесі роботи.
 • Амортизатор – це два потовщених виступи з двох сторін верхньої внутрішньої частини ручок. Їх ще називають – буфер. При різанні гілки ви долонею докладаєте значне зусилля. При цьому леза – різко змикаються. Щоб пом'якшити віддачу при роботі – і роблять буфери.
 • Пружина (спіральна / плоска) або важіль (скоба) – механізм, який відкриває і стискає робочі леза. Коли ви закінчили різ – пружина знову ставить леза в робоче положення. У комплекті ви можете придбати запасні – пружинну і стрічкову спіралі або скоби, які використовують для важільних механізмів в інших типах секаторів. Час від часу – очищайте пружини від бруду, стрічкові – змащуйте.
 • Рукоятки секатора, який ви вибираєте для тривалої роботи – рекомендуємо ергономічні. Матеріали – міцний пластик, легкий алюміній, якісна сталь. Краще моделі – з заглибленнями за формою пальців, додатково амортизує і антиковзаюче покриття.
 • Замок або фіксатор утримують леза зімкнутими, секатор закритим. У різних моделей – замок-петелька, скоба, у багатьох – важільний затискач. Це дозволяє безпечно зберігати секатор, покласти його до кишені, зберігати леза чистими та гострими.

Секатори види, фото

Як вибрати секатор – види, конструкції, призначення

Тепер, коли ми розібралися і з конструкцією – стало очевидно, секатори суттєво відрізняються. Одні – чудово ріжуть зелені гілки та стебла, але сухі гілки їм не даються. Інші – справляються з великими пагонами, а при обрізці троянд «жують», зріз виходить рваний та зім'ятий. То який же секатор вам потрібен?

 • Садові ножиці – найкраще використовувати для обрізки зелених пагонів в саду, які не встигли здерев’яніти. У цих моделей – гостро заточені обидва леза і розташовані вони в одній площині. У цю ж категорію входять і незвичайні ножиці-секатор для обрізки грон винограду. Від традиційних флористичних ножиць вони відрізняються тим що леза – із звуженими та видовженими кінчиками. Таким інструментом зручно обрізати плодоніжки огірків, збирати кабачки, пасинкувати помідори. Це легкий і зручний інструмент. Але напівздеревілу гілку ним вже зрізати складно.
 • Площинний секатор – самий традиційний і затребуваний інструмент для обрізки. У каталогах такий вид ще називають – обхідний, обвідний або просто – стандартний. У такого інструменту заточка виключно на верхньому лезі. А на нижньому – немає, воно називається контрлезо або коваделко, чи – упор. Воно серповидне, при обрізці підтримує гілку, а верхнє лезо, як опускається, робить чіткий основний зріз. «Проходячи повз» один одного, леза змикаються, в чітким зі зміщенням, верхнє обводить нижнє. Ці секатори набагато могутніше ножиць. Вони не тиснуть на гілку з двох сторін однаково, а верхнє лезо гладко зрізає пагін без пошкоджень. На деяких моделях в упорі є виїмка, щоб сік рослин стікав і леза не залипали. Це цілком універсальна модель. Ріже гілки до 20-22 мм. І, звісно, вага у такого секатора більша, ніж у легких ножиць.
 • Контактний секатор традиційний має більш потужне верхнє лезо, і тільки злегка вигнуте нижнє. Гостра ріжуча частина – спирається в жолобок у нижній пластині. Ці моделі значно більш «сильні», ніж площинні. Особливості конструкції дозволяють значно збільшити тиск і зрізати гілки до 25 мм. Найчастіше контактні секатори використовують для видалення сухих гілок. Без них догляд за плодовими деревами і великими кущами не обійдеться.
 • Секатор храповий або контактний з храпом – популярна у садівників сучасна модель. Секатор з таким механізмом може обрізати гілки до 35 мм навіть жіночою рукою. Як і у попередньої моделі, верхнє ріжуче лезо – впирається в опорне нижнє. Головна особливість і відмінність – ступеневий важіль. При обрізці товстої гілки важіль дозволяє розділити необхідне зусилля на 2-3 натискання. Храповий механізм працює так: при першому стисканні ручок – лезо входить в деревину приблизно на одну третину і залишається в гілці. Ви розтискаєте руків'я, важіль перескакує на інший щабель, і ви знову стискаєте руків'я – так лезо входить ще глибше, вже на дві третини. Ще раз – і відрізана гілка відпадає. Зріз виходить чітким і рівним. Це сильний секатор для великої обрізки навіть самими ніжними руками. Сам інструмент, зазвичай виконують з легкого металу, але він досить об'ємний. Зверніть увагу, храп може бути й у площинних моделей секаторів.
 • Прищеплювальний секатор – це особлива категорія інструментів з унікальними мега-здібностями. Раніше щеплення робили тільки за допомогою спеціальних ножів. Сучасні прищепні секатори зробили цей процес набагато простішим, точним, зручним та швидким. З його допомогою готують до роботи підщепу та щепу. Успіх щеплення, в першу чергу, залежить від якості зрізів і їх максимально можливого збігу. Прищеплювальний секатор робить такі U, V зрізи – ідеальними, є секатори, які роблять омега-подібні.

На що звернути увагу при покупці

 • Для кожної моделі в описі вказана «вилка» – мінімальний-максимальний діаметр гілки, яку даний секатор здатний подужати. При роботі і виборі – орієнтуйтеся на мінімальний, так секатор послужить довше. Не чекайте від моделі більшого, ніж те, для чого на призначена виробником.
 • Рекомендуємо відразу ж придбати точилку для лез. Сучасні моделі добре і довго тримають заточку. Але вона не вічна. І чим більше секатор в роботі, чим частіше його потрібно підточувати.
 • У просунутих і професійних моделей – є запасні леза і пружини. Леза покриті гладким ковзким покриттям, яке не тільки захищає від налипання соку, але і полегшує обрізку.

Для комфортного і правильного догляду за садом фахівці рекомендують мати кілька різних видів секаторів. І кожен з них використовувати за рекомендованим призначенням. Так навіть найбюджетніші моделі прослужать довго. Мінімальний набір – це ножиці, звичайний площинний секатор, і якщо вам потрібно обрізати стару плетисту троянду та інші більш товсті гілки – то тут не обійтися без інструменту з храповим механізмом.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Секатор універсальний 872
Секатор універсальний 872
40894
немає в наявності
1
499.90грн.
Секатор професійний GR0081
1
Секатор професійний GR0081
36340
немає в наявності
1
499.90грн.
Секатор садовий GR6201
1
Секатор садовий GR6201
36335
закінчується
1
294.90грн.
Секатор садовий GR0040 LADY Секатор садовий GR0040 LADY
1
Секатор садовий GR0040 LADY
36339
закінчується
1
554.90грн.
Наколінники (пара) GR6990
1
Наколінники (пара) GR6990
36354
закінчується
1
459.90грн. 413.91грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити