123123
0

Монофосфат калію: підживлення троянд, огірків, квітів, винограду – переваги та особливості застосування

Безперечна перевага калійно-фосфорних добрив у тому, що рослина не візьме їх більше, ніж потрібно. А ось дефіцит таких підживлень послаблює їх. Рослини стають особливо схильними до хвороб, плоди стають несмачними, плодоношення – слабким, а цвітіння – невиразним.

Монофосфат калію, як і інші сучасні мінеральні добрива, допомагають реалізувати бажання кожного садівника – здоровий, урожайний та квітучий садок. Як правильно використовувати монофосфат? На якому етапі вегетації потрібно застосовувати добрива? У цій публікації ми розповімо про те, як реалізувати мрію кожного садівника – здорові рослини та врожай у саду та городі, гарні кімнатні рослини.

Традиційні суперечки прихильників «без хімії» і тих, хто вміє грамотно дотримуватись агротехніки – йдуть у минуле. Ніякі садові рослини не можуть повноцінно цвісти і плодоносити без збалансованих підживлень. І монофосфат калію – один із невід'ємних елементів здорового та красивого саду.

Про те, як користуватися сучасними мінеральними добривами – читайте в нашому блозі. А зараз розберемося з калійно-фосфорними.

Для чого потрібен монофосфат калію – переваги та особливості

Монофосфат калію – це калійно-фосфорне добриво найвищої якості. На відміну від суперфосфату – воно має чисту водорозчинну, практичну безбарвну кристалічну структуру. Тому купити монофосфат краще у спеціалізованих магазинах, щоб він був високоякісним. Ціна в нього вища, але й ефективність – висока.

Це екологічна речовина, яка практично розчиняється у ґрунтовій волозі з гуматами (природними органічними речовинами), а незначні залишки – розпадаються за участю кисню.

 • Застосування цього добрива – ефективно та безпечно.
 • Це легко та швидкорозчинний препарат, який зручно використовувати.
 • Можна застосовувати у формі позакореневого підживлення (обприскування) або полив під корінь.
 • Вартість препарату з лишком окупається покращанням врожаю, смаку ягід, якості квіток.
 • Співвідношення калію та фосфору в препараті – оптимальне для підвищення плодоношення, а головне – для того, щоб рослини були здоровими, сильними, стійкими до заморозків та інших несприятливих умов.
 • Монофосфат калію стимулює формування бічних пагонів, збільшує кількість квітів та плодів.
 • Важливо: якщо ви вирощуєте квіти на зріз для букетів, уважно читайте розділ про особливості підживлення таких рослин.
 • Висока ефективність і швидка дія досягається за рахунок того, що добрива добре розчиняється у воді. У такій формі активні речовини швидко поширюються та засвоюються всіма частинами рослини.
 • Важко перегодувати рослини цим препаратом.
 • Монофосфат калію сумісний практично з будь-якими садовими препаратами, його можна додавати у суміші з фунгіцидами та інсектицидами.
 • Достатні підживлення калію та фосфору – ефективна профілактика поширених захворювань, борошнистої роси та грибкових інфекцій.
 • Чистота добрива, відсутність домішок забезпечує відсутність побічних дій.
 • Монофосфат не впливає на кислотність ґрунту та сприятливо діє на мікрофлору.

Важливо: рослини добре реагують на підживлення лише за добре розвиненої зеленої маси, тобто за достатньої кількості азоту. Тому, навесні спочатку роблять підживлення активними азотними добривами, наприклад, карбомідом та ін., а буквально через 2-5 днів – монофосфатом калію.

Виняток – азотофіксуючі рослини, бобові – квасоля, горох, конюшина, люцерна, з домашніх рослин – узамбарські фіалки (сенполії). Їх можна удобрювати монофосфатом калію без попереднього внесення азотних добрив.

Коли вносити монофосфат? Протягом усього сезону з весни до осені, за інструкцією із застосування, докладніше – читайте у наступному розділі.

Особливості застосування монофосату калію

 • У ґрунті препарат не накопичується, тому такі підживлення потрібно вносити регулярно. Наприклад, суперфосфат не такий ефективний, але розчиняється у ґрунті довго і має пролонговану дію.
 • Зазвичай монофосфат вносять у вигляді розчину для поливу або позакореневих підживлень, обприскування по листку. У сухому вигляді – застосування малоефективне.
 • Обробку проводять по добре прополотих грядках. Монофосфат калію люблять не тільки рослини городні та садові, а й бур'яни. Ви ж не хочете, щоб бур'яни росли так само добре, як культурні рослини.
 • Зберігайте препарат у сухому місці, добре закритим. Від вологості може втратити свої якості.
 • Робочий розчин використовують відразу після приготування.
 • Монофосфат не сумісний з магнієвими та кальцієвими добривами в одній суміші.

Як застосовувати монофосфат калію на різних групах рослин

Квіти на зріз, для букетів

Препарат викликає посилене гілкування. І це не завжди перевага. Наприклад, якщо ви вирощуєте чайно-гібридні троянди, великоквіткові одноголові хризантеми та інші квіти, де вам потрібний високий рівний квітконос – монофосфат краще не використовувати. Він викликає вкорочування пагонів та квітконіжки.

Кімнатні рослини

Для рослин, які повільно ростуть, наприклад, сукуленти та кактуси, а також тих, які перебувають у стані спокою – азалії, глоксинії, цикламени, додекатеони тощо – підживлення цим активним препаратом проводити не можна.

Виноград

Виноградники потребують посиленого підживлення добривами з магнієм, такими як АКВА Виноград. Тому, як правило, сприятливі роки монофосфат калію у виноградниках використовують рідко. Можна використовувати під час осінньої підготовки виноградника до зими.

Розсада квіткових та овочевих культур

Перше підживлення роблять у фазі 2-3 справжнього листа. Дозування для поливу 5 г на 10 л води. Друга – через 10-15 днів після пікірування чи посадки розсади у відкритий ґрунт.

Садові та городні рослини у відкритому ґрунті

Перше підживлення проводять на початку плодоношення, коли починає формуватися зав'яз, бульби та ін. Дозування розчину для поливу 8-10 г на 10 л води. Друга – через 20 днів після першої.

Плодові, ягідні, декоративні кущі

Перше підживлення – після цвітіння. 10-5 г і 10 л води. Друга – через 20-25 днів. Третя – середина-кінець вересня 15 г на 10 л води.

Зверніть увагу: для позакореневого підживлення достатньо буде 5 г на 10 л води. Якщо рослина відчуває дефіцит калію, після затяжних дощів, злив, коли з ґрунту вимивається значна частина елементів живлення – проводять екстрені підживлення, позапланові. Не перевищуйте дозу, щоб не обпалити листя.

Томати

Підживлення томатів проводять не більше 2 разів за сезон розчином 15 г на 10 л води. У період початку цвітіння та через місяць. Норма витрата 10 л на 4 кущі. Екстрені підживлення після сильних дощів проводять по листку розчином 2 г на 10 л у проміжках між поливами.

Огірки

Схема підживлення та ж, що й у помідорів. Нормальний огірок, який починає дозрівати – товстіші у черешка, а до кінчика стає трохи тоншим. Якщо плоди викривляються, набувають грушоподібної форми – їм не вистачає калію. Тоді роблять позакореневе підживлення. Гіркота плодів при нормальних поливах – теж говорить про нестачу калію. Проміжки між підживленнями (поливами та обприскуваннями) – від 2 тижнів.

Картопля, цибуля та коренеплоди

Найбільш ефективне позакореневе підживлення по листку. Поливи можуть призвести до погіршення якості цибулин та коренеплодів. Обприскування – 2 рази за сезон, на початку утворення бульб та цибулин та через місяць. Розчин: 2-5 г на 10 л води.

Полуниця, плодові та ягідні рослини

Рекомендуємо проводити підживлення саме поливом. Перша – у період цвітіння, друга – через місяць, розчин – 3-5 г на 10 л води. Норма витрати – 10 літрів на 1 кв. метр ягідника. Екстрені підживлення після сильних дощів – обприскуванням, 2 г на 10 л води.

Дерева

Поливають із розрахунку 20 г на 10 л води.

Монофосфат калію для квітів

Розсаду квітучих рослин, багаторічники у клумбах та газонах – поливають у фазі 3-5 справжнього листа розчином 5 г на 10 л води, норма витрати – 3-4 л на кв. метр. Друге підживлення проводять на стадії формування бутонів. Позакореневе підживлення – 2 г на 10 л води.

Основні правила підживлення рослин монофосфатом калію

Земля у вазоні, ґрунт у саду має бути вологим. По сухій землі вносити добрива не можна категорично.

Поливайте лише під корінь культурних рослин. Обприскуйте – лише садові рослини. Попередньо зробіть ретельне прополювання. Уникайте потрапляння робочого розчину в міжряддя, інакше спровокує бурхливий ріст бур'янів.

Для позакореневої обробки бажано максимально можливе дрібне розпилення. Важливо, щоб краплі не скочувалися з листа.

Монофосфат калію – високоефективний та концентрований препарат. Ви самі бачите, як небагато потрібно для всього саду на сезон. Тому його ціна в результаті – набагато менша, ніж в інших калійно-фосфорних добрив.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити