Barbie Sale
0

Як позбутися кротів на садовій ділянці чи городі

Один земляний горбок на ділянці можна вважати випадковістю. Два - збігом обставин. Ну а три - це вже закономірність, яка витікає у певну проблему для садівника. Навала кротів справді може негативно позначитися на врожаї, не кажучи вже про порушення естетичної привабливості клумби чи грядки.

Отже, кроти на дільниці! Як позбутися їх? Це питання турбує багатьох любителів рослин, городників, дачників. Знайти відповідь можна у цій статті. Ми підкажемо вам найгуманніші та найефективніші способи. Ви дізнаєтеся, як швидко позбутися кротів на ділянці і взагалі, чи так вже необхідно це робити… Адже в народі ходить думка, що ці звірята до певної міри навіть корисні для городу. Нумо розбиратися разом!

Чим корисні кроти vs чим небезпечні кроти

Кріт у саду заручається головним адвокатом - природою, у якої завжди все збалансовано. Виходить, якщо кроти на ділянці існують, то з погляду природи вони для чогось потрібні? Три основні аргументи на їх виправдання:

  • Кріт дачний ласує личинками комах, які в глобальному сенсі можуть становити набагато більшу небезпеку для городніх культур.
  • Займається розпушуванням ґрунту, тим самим виконуючи процедуру аерації та замінюючи дію розпушувачів.
  • Коли активні кроти, то на дільниці практично гарантовано відсутні миші та інші дрібні гризуни.

Якщо подивитися під таким кутом, то кріт на присадибній ділянці - не така вже проблема і не дуже хочеться шукати варіанти, як позбутися його. Але! Є очевидні аргументи проти цього звірка:

  • Кріт риє цілу систему тунелів і пошкоджує коріння рослин, що може бути згубним для ще незміцнілих саджанців плодових дерев або для овочевих культур.
  • Утворює велику кількість естетично непривабливих земляних горбків.
  • Перемішує верхній ґрунт з бідним на поживні елементи глибинним, тим самим знижує родючість.

Можна дискутувати про користь і шкоду, але практична складова все ж таки перемагає. Зазвичай дачнику чи городнику не залишається нічого іншого, окрім як вигнати крота, щоб урятувати свій двір чи врожай.

Кроти на ділянці: як боротися?

Іноді садівники виношують у собі таку сильну злість на земляних шкідників, що вдаються до радикальних методів того, як позбутися крота на грядці. Звичайно, існують спеціальні засоби проти кротів, і вони дуже популярні, адже дозволяють гарантовано розв'язати проблему Але в цій статті ми наголошуємо на гуманних способах, які обіцяють дати не менш позитивний результат і при цьому суттєво не нашкодити “сліпому другові”. У вас все вийде, якщо досконало вивчити ворога та знати його слабкі сторони!

Чому з'являються кроти на ділянці?

Все дуже просто! Кріт живе тільки там, де йому комфортно і де є все потрібне для існування. Пухка земля набагато легше піддається копанню, а ще в ній набагато більше дощових черв'яків. І взагалі, переважна більшість шкідників зосереджується там, де живе людина. Достаток комах, жуків, личинок у ґрунті є повсякденним кормом для крота. Важливу роль грає відсутність так званих біологічних ворогів, наприклад, тих же лисиць або хоча б бродячих собак. У цьому і є причини того, чому на ділянці багато кротів.

Як захиститись від кротів на дачі?

Знаєте, який ефективний засіб від кротів? Профілактика! Якщо вони ще не уподобали вашу ділянку, то ви можете зіграти на випередження! Суть у тому, що кроти воліють жити на невеликій глибині. Дуже рідко вони риють нори глибше, ніж 0,5 м. А значить, ви можете взяти звичайні листи шиферу або інший підручний матеріал і відгородитися по периметру - потрібно зробити паркан, який розташовуватиметься прямо у землі. Коли кріт ритиме свій черговий тунель у напрямку вашого городу, він просто наштовхнеться на перешкоду, яку чисто фізично не зможе подолати. Як альтернативний варіант - можна застосовувати сітку від гризунів.

Чого бояться кроти?

Ці звірята мають відмінний слух, і будь-який гучний звук для них є серйозним подразником. Можна облаштувати ультразвуковий відлякувач кротів - взяти радіо на батарейках і в пакеті, що не пропускає воду, поставити його прямо на один із земляних горбків. Радіохвилі змусять його залишити ділянку. Існують і більш стандартні відлякувачі вертушки на звичайних дерев'яних або металевих штирях, які потрібно встромити в землю. Вертушка крутитиметься під впливом вітру, видаючи страшний для крота шум.

Як упіймати крота?

Простий і дієвий метод - ловля за допомогою відра. Так, береться звичайне відро і вставляється в розкопаний тунель денцем вгору, щоб кріт міг заповзти в місткість. Усередині відра має бути трохи пухкої землі з хробаками чи іншими ласощами. Потрібно трохи зачекати. Коли кріт почув запах їжі, то обов'язково попрямує у напрямку відра. Далі - справа техніки! Не менш популярна кротоловка-труба. Це, по суті, звичайна труба, тільки зі спеціальними клапанами на кінцях, які виступають блокуванням для кротів. Звір може зайти у трубу, але не може вийти. Попався!

Як позбутися кротів на городі народними засобами?

Якщо у вас є доступ до великого обсягу води, то можете взяти шланг, направити кінець у кротову нору та затопити її. Будьте готові до того, що доведеться лити багато води (іноді більше ніж годину за сеанс) та бажано повторити процедуру кілька разів за кілька днів. У народі також часто використовують тухлу рибу або ганчірки, що тхнуть. Їх закопують у нори і присипають землею з надією на те, що кріт просто не витримає сморід і втече. Таке часто трапляється! Можливо, для вас стане відкриттям, але існують рослини, яких кріт терпіти не може. Наприклад, квасоля, чорні боби, звичайні садові нарциси. Вони добре відлякують тваринок своїм ароматом.

Як позбутися кротів за допомогою карбіду?

Річ у тому, що карбід, коли вступає в реакцію з водою, виділяє газ, який дратує слизову. Обов'язково використовуйте засоби захисту, починаючи рукавичками, закінчуючи маскою на обличчя. Можна просто закласти трохи карбіду у нірки. А можна помістити карбід у місткості з водою, що ефективніше, оскільки відразу ж почне виділятися ацетилен. Найчастіше кріт реагує моментально: знаходить короткий вихід і залишає свої володіння. Але буває протилежна реакція: він активно риє нові тунелі і таким чином “барикадується”.

Василь Василашко

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити