123123
0

Все про гвоздику Шабо - від вибору сортів до посадки та догляду

Гвоздика Шабо – одна з найпопулярніших форм рясно квітучих рослин і найбільш поширена в садівництві. Широкий вибір насіння гвоздики Шабо, безліч різних сортів, дозволяє створити гарні клумби, композиції для горщика, прикрасити балкон або підвіконня.

Dianthus caryophyllus var. Schabaud – рослина багаторічна, але в культурі вирощується як однорічна. Чому? Тому що у нашому кліматі сортові Шабо – не зимує. Якщо ви вирощуватимете цю рослину в горщиках, то можете залишити їх у приміщенні, де температура не опускається нижче нуля. Наступного року вони будуть цвісти. Але потім кущі потрібно розділяти і омолоджувати, щоб вони зберегли рясне цвітіння.

Попри те, що гвоздика Шабо – багаторічник, із насіння її вирощують як однорічник. Особливість цього виду садових гвоздик у тому, що у них від сходів до цвітіння проходить багато часу. Їм необхідно від 3-4 місяців росту розсади у тому, щоб розпочався процес формування бутонів, а деяких сортів – до 5-6 місяців.

Зате цвіте Шабо – чудово, тривало, рясно, безперервно. Бутони формуються постійно протягом усього літа та осені. Якщо внести рослини в будинок, до похолодання та забезпечити підсвічуванням – то вони продовжуватимуть цвісти та радувати вас навіть узимку.

Висота кущів залежить від сорту, від 30 см до 60 см, у горщику – рослини нижчі, ніж ті, що ростуть у відкритому ґрунті. Пагони та квітконоси округлі, з вираженими вузлами. Листя вузьке, 4-15 см завдовжки, шириною близько 0,5 см, блакитно-зелене, щільне, з восковим нальотом. На відміну від турецької гвоздики, квіти Шабо – махрові, пишні, з широкою палітрою кольорів. Ці гвоздички виглядають так само ефектно, як і звичні тепличні квіти, які знайомі за традиційними букетами з магазинів. Тільки вони більш мініатюрні і ви можете виростити їм самі в саду чи вдома. Діаметр квіток до 7-10 см, вони запашні та довго зберігають декоративність на кущі, до 10 днів. У зрізці вони також довго стоять – понад тиждень. Тому Шабо затребувані у флористів для букетів. Пелюстки – витончено вигнуті, гофровані, складчасті, глибоко розсічені.

Ця рослина любить світло і тепло, квітки можуть витримати зниження температури до +2-3°С, листя може витримати невеликі від'ємні температури. Коренева система – невелика, розгалужена.

Гвоздика Шабо – найкращі сорти для вирощування розсади з насіння

Цвітіння починається у червні-липні і безперервно продовжується до заморозків. Старт цвітіння залежить від термінів посіву насіння на розсаду.

 • Гвоздика Шабо Червона – один із сортів, які стали класикою садових квітників. Висота кущів до 25-30 см. При вирощуванні у горщиках виростає до таких самих розмірів, приблизно. Листя – з блакитним відтінком. Квітки – глибокого насиченого червоного відтінку, як то кажуть «царський червоний», діаметр – 5-6 см.
 • Шабо Жовта – ще один сорт лінійки "Класика". Відрізняється благородним насиченим жовтим забарвленням. Цвітіння тривале, дуже пишне. Як і попередній сорт, вирощують через посів насіння на розсаду.
 • Шабо Біла – ефектний сорт, з білими пишними квітками. Кущ багатостовбурний. Дає безліч бутонів із середини літа до перших заморозків. Формує красивий кущ, висотою до 30-35 см, з блакитнуватим листям. Квітки діаметром 7-8 см.
 • Лежьєн Д'Онер – один із найкрасивіших сортів. Забарвлення квіток – благородне, бархатисто-бордове. Завдяки ідеальному вишневому відтінку пелюсток – це один із найпопулярніших для вирощування сортів.
 • Шабо суміш – не можете визначитися із вибором сортів? Спробуйте посіяти мікс попередніх сортів, на вас чекає приємний сюрприз.
 • Двоколірна суміш – мікс декількох сортів з дивовижним забарвленням пелюсток. Біколори виглядають у квітниках дивовижно, незвично, яскраво. Забарвлення пелюсток – рожеве, з бордовою каймою, кремово-бежеве з червоною каймою та ін.

Зверніть увагу, можна купити саджанці Гвоздики Шабо, вони вже готові до посадки і не потрібно поратися з розсадою. У вашому саду відразу ж почнуть цвітіння – прекрасна Лежьєн Д'Онер, яскрава Марі Шабо, ніжна Мікадо та ін.

Як виростити розсаду гвоздики Шабо із насіння?

Коли сіяти гвоздику Шабо на розсаду?

Терміни посіву залежать від того, коли ви зможете висадити рослини у відкритий ґрунт або посадити в горщики для балкона або домашнього підвіконня.

Пам'ятайте, посів роблять у січні та лютому, до цвітіння має пройти не менше 3-4 місяців, тому не відкладайте.

Як виростити розсаду гвоздики Шабо?

Починаємо сіяти насіння.

 • Для вирощування розсади необхідно взяти легкий субстрат для розсади. Або змішайте 2 частини садової землі, 2 – торфу, 2 – компосту, 1 – піску і обов'язково обробіть її фунгіцидами, наприклад, Магнікур, щоб очистити її від патогенних мікроорганізмів.
 • Підготуйте ємності, це можуть бути касети, торф'яні таблетки та ін., глибиною 5-6 см.

Як росте гвоздика Шабо із насіння?

 • Для початку розкладіть насіння по рівній поверхні субстрату на відстані від 1 см один від одного.
 • Присипте тонким шаром ґрунту 3-4 мм і зволожте з пульверизатора.
 • Накрийте прозорою плівкою чи склом.
 • Оптимальна температура проростання 15-20°С. У міру висихання верхнього шару землі – зволожуйте її пульверизатором.
 • Періодично видаляйте з плівки конденсат, не допускайте застою вологи, сходи гвоздики Шабо цього не люблять.

Коли сходить насіння?

Перші паростки з'являться вже через 4-6 днів. Зазвичай масова поява сходів проходить протягом тижня. Розмістіть розсаду на південному підвіконні, ідеально, якщо їм буде ясно і порівняно прохолодно, оптимальна температура для вирощування розсади близько +15-17°С. Забезпечте додаткове підсвічування, у січні-лютому денного світла розсаді буде недостатньо. Якщо сіянці надто витяглися – підсипте трохи землі до сім'ядольного листя.

Як пікірувати розсаду гвоздики Шабо?

Через те, що терміни вирощування розсади цього виду гвоздик – тривалі, потрібно буде зробити два пікірування.

 • Перше пікірування у фазі двох справжніх листків. Акуратно розсадіть сіянці по різних стаканчиках або комірках касети для розсади, діаметром приблизно 4-5 см.
 • Друге пікірування – у фазі 4-5 справжніх листків. Разом із земляною грудкою акуратно виймайте розсаду і пересаджуйте в ємності діаметром 10-15 см.

Під час пересадки не заглиблюйте рослини, якщо вони не витягнулися. Якщо нижня частина кущика надто довга – підсипте землю, але не більше ніж на 2 см.

Догляд за розсадою гвоздики Шабо та пікірування

Чи потрібно прищипувати розсаду гвоздики Шабо? Так. Коли у рослини сформується 5-6 пар листя – верхівку потрібно прищепити, тоді почнуть з'являтися бічні пагони, кущі будуть пишним, а потім сформується безліч квітконосів з бутонами.

Підживлення розсади. У готових субстратах та ґрунтосумішах для розсади – є необхідний запас добрив. Тому підживлення можна починати після прищипування верхівки. Можна використовувати універсальні водорозчинні добрива як для кореневої, так і листового підживлення – дотримуйтесь інструкцій.

У цей період починайте гартувати розсаду. Виносьте її на відкрите повітря та сонце спочатку на кілька хвилин, потім на годину. Збільшуйте час, який розсада проводить просто неба, щоб на час посадки у відкритий ґрунт рослини були загартованими.

Посадка розсади гвоздики у відкритий ґрунт – догляд, вирощування

Коли нічні температури вже не опускаються нижче +10°С, можна розпочинати посадку загартованої розсади у квітники і горщики для двориків патіо і балконів. Хороші саджанці можуть витримати короткочасні заморозки -1-3°С.

Ґрунт

Гвоздики добре ростуть на будь-яких окультурених родючих ґрунтах від слабокислих до слаболужних. На занадто щільних суглинках та бідних піщаних рослин розвиваються погано.

Під час підготовки місця посадки в саду – з осені внесіть під перекопування 45 г суперфосфату і пару відер компосту на квадратний метр.

Схема посадки 25 см х 25 см.

Місце посадки

І для вирощування на клумбах і в горщиках потрібно вибрати світле сонячне місце, приховане від сильних вітрів і протягів.

Основний догляд

Підтримуйте оптимальну помірну вологість ґрунту. Рослини не мають перезволожуватися, не пересихати. Вносьте підживлення, комплексними мінеральними та органічними добривами.

Важливо: свіжу органіку, гній курячий послід використовувати не можна, гвоздики загинуть.

Прополку та розпушування робіть акуратно, коренева система гвоздик неглибока, намагайтеся її не пошкодити. Краще мульчувати посадки, щоб волога зберігалася, а ґрунт не надто ущільнювався після дощів.

Після сильного вітру та дощів квітконоси можуть не утримати великі пишні квітки, тому подбайте про підв'язку кущів.

Чи потрібно робити пасинкування?

Якщо ви хочете отримати максимально великі квітки для зрізання, то всі бічні пагони та бутончики на квітконосах потрібно прибирати. Залишають лише верхній.

Видаляйте зів'ялі квіти, це буде стимулювати появу нових і нових бутонів.

Гвоздики Шабо взимку

Якщо ви хочете зберегти кущі, то восени обріжте їх і перенесіть кореневища на зиму в прохолодне приміщення, залиште в горщиках до весни, земля має бути вологою. За відгуками, м'які зими рослини можуть перезимувати і у відкритому ґрунті з укриттям.

Шкідники та хвороби

При правильному догляді гвоздики хворіють нечасто. Але у дощові періоди можуть пошкоджуватися грибковими захворюваннями. Тоді слід використовувати фунгіциди.

У домашніх умовах гвоздики Шабо чудово ростуть. Посадка та догляд – такі ж як і при вирощуванні у квітниках.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити