Barbie Sale
0

Печериці: як виростити гриби на грядці, в теплиці, в домашніх умова - покрокова інструкція

Печериці – найпопулярніші у світовій кулінарії з усіх грибів. Завдяки тому, що вони добре ростуть в штучно створених умовах, в культурних садах, городніх грядках, а масово їх вирощують в спеціальних приміщеннях – це самі екологічно чисті та повністю безпечні гриби.

Вирощування печериць, з міцелію, правила фото

Печериці можна їсти навіть сирими без термообробки, гурмани додають їх у свіжі салати. Міцелій печериць – вирощують в стерильних штучних умовах, без хвороб та ін. Тому, вирощувати цей вид грибів стало простіше як в закритому, так і у відкритому ґрунті. Вам потрібно просто купити міцелій печериць і правильно їх посадити. Ще одна перевага вирощування печериць, в порівнянні з більшістю інших грибів – вони дуже швидко ростуть. І вже через 5-10 тижнів після посадки міцелію печериць – можна збирати урожай. У нас можна вибрати міцелій різних видів та сортів печериць – темний коричневий Королівський, Серпневий, Двоспоровий, Садовий, Великоплідний, Луговий та ін. (див. фото в каталозі).

Як виростити печериці з міцелію

Процес вирощування печериць викликає масу питань. Де вирощувати печериці? Що потрібно для посадки? Як готувати субстрат для посадки? Як вирощувати на соломі? Насправді отримати урожай шампіньйонів не так вже й складно. Для цього потрібно знати та чітко дотримуватися ряду правил і все вийде.

Основні умови для вирощування печериць – субстрати, вологість, температура, освітлення:

 • Субстрат (компост) має бути легким, дренованим, дуже поживним, та правильно приготований. Його можна зробити самостійно, а можна придбати готовий.
 • Освітленість в місці вирощування печериць потрібна помірна, невелика, без прямих сонячних променів, в затіненні.
 • Температура вирощування, повітря і ґрунту - від +15°С-16°C до 25°C.
 • Вологість субстрату має постійно підтримуватися на достатньому рівні, без пересихання і перезволоження.
 • Вологість повітря для гарного росту грибів має бути від 65-90%.
 • Місце для вирощування має бути без протягів, без холодного повітря, без прямих сонячних променів, без застою вологи як в ґрунті, так і в повітрі. Але можливість провітрювання потрібно передбачити обов'язково.
 • Стабільні умови вирощування потрібно підтримувати обов'язково. В умовах закритого ґрунту, теплиці дотримання постійних параметрів середовища – дозволяє вирощувати печериці круглий рік. А в саду – в теплий сезон.

Можливі різні способи вирощування грибів шампіньйонів з готового до посадки міцелію. Отримати урожай можна прямо в тінистому саду або грядці-шампіньонниці в городі, в спеціальному приміщенні для вирощування на продаж і навіть вдома на підвіконні у квартирі або в лоджії в пластиковому мішку. Умови потрібно створювати спеціальні та для різних способів вирощування – свої. Для новачків це може здатися складним, але це тільки на перший погляд. Все вийде! За великим рахунком, печериці – гриби не вимогливі.

Нагадаємо, міцелій гриба – грибниця, схоже на тонкі білі нитки вегетативне тіло гриба. У звичних поняттях, це ніби коріння рослин. Саме міцелій печериці, вирощений на зерновій або іншій основі ви купуєте. Потім міцелій, який добре розрісся висушують так, щоб він довго зберігався. Біологічно висушений міцелій прекрасно транспортується і повністю зберігає потенціал проростання і врожайності. Те, що, ми називаємо «гриби» і з задоволенням їмо – це так зване плодове тіло. Тобто із міцелію (грибниці) виростає плодове тіло (гриб). Ці поняття нам знадобляться для розуміння фаз вирощування печериць.

Посадка міцелію, печериць, фото

Основні фази вирощування печериць:

 • На цьому етапі потрібно дати грибниці розростися, сформуватися на новому місці. Оптимальною для цього вважається температура +25°С-27°C протягом декількох днів і вологість до 85-90%. У побутових аналогіях – це як пекарські дріжджі, їх треба помістити в відповідне живильне середовище, в тепло і дати їм «прокинутися», почати активно працювати. Як виглядає міцелій печериць готовий до плодоношення? Білі нитки й «пухнастий» наліт на поверхні субстрату. Далі, при дотриманні агротехніки, почнеться ріст плодових тіл.
 • Плодові тіла активно ростуть при температурі +16°С-18°C і при більш низькій вологості 65-75%.

Посадка міцелію печериць в приміщенні, домашніх умовах, закритому ґрунті – технологія вирощування

У приміщенні або теплиці печериці вирощують у сформованих відбортованих грядках, в спеціальних високих піддонах до 30-40 см заввишки, іноді в міцних плівкових мішках зі спеціальною перфорацією – на стелажах в приміщеннях з невеликим освітленням для зручності обслуговування. Самим печерицям для росту світло практично не потрібне.

 • У мішки або ящики потрібно насипати підготовлений компост, товщина шару від 20 см. Їх розміщують на стелажах, в приміщеннях або теплицях.
 • Зволожити бажано водою трохи тепліше кімнатної температури до 25-30°C. Нагадаємо, хороший дренаж має бути обов'язково, якщо в піддоні є зайва вода – видаліть її. У бічних стінках грядки й мішках – мають бути невеликі отвори, щоб субстрат «дихав».
 • Як посадити? Міцелій печериць рівномірно розкладають по поверхні компосту з розрахунку 50 г на один квадратний метр. Злегка присипте шаром дуже пухкого компосту, буквально в пару сантиметрів. Простий спосіб вирощування печериць – брикет. Пластиковий мішок набивають компостом і формують брикет, зручної площі, висотою близько 20 см. На поверхні роблять надрізи з кроком 7-10 см. І кілька проколів з боків для аерації. У кожному надрізі розміщують міцелій, в лунки на глибину 2-3 см.
 • Температура має підтримуватися на рівні температура +27°C, вологість – 85-90%.
 • Щоб зберегти високу вологість і згладити можливі коливання температури – накрийте ящики або мішки плівкою.
 • Через 15-25 днів на поверхні й з боків ємності – з'являться білі нитки й білий наліт міцелію, який почав активно розростатися на новому місці. Приберіть плівку.
 • Акуратно присипте грибницю нейтральним торфом з додаванням крейди (гіпсу), так званим покривним ґрунтом. Понизьте температуру в приміщенні або теплиці (переставте на нижню полку стелажа, затіните). Якщо ви вирощуєте печериці на підвіконні, то приберіть «грядку» в прохолодне місце, забезпечте затінення. Рекомендована температура - +16°С-18°С. Добре провітріть, щоб вологість теж знизилася до 65-75%.
 • Через 5-10 тижнів можете починати збір печериць. Гриби збирають на стадії поки шапочка з ніжкою ще з'єднані плівкою-воланом, діаметр шляпки до 2-4 см. Зволожуйте грядки в разі потреби, використовуйте дощування, пульверизатор та ін. Не допускайте пересихання. У процесі росту температура можна бути до +24-25°C. Якщо стає занадто спекотно – розпилюйте по поверхні холодну воду. Але для високих врожаїв – бажано підтримувати стабільний температурно-вологісний режим.
 • Вибирайте готові гриби кожні 2-3 дні, щоб дати місце для росту наступних. Акуратно викручуйте їх із землі.
 • Збір урожаю триває кілька тижнів хвилями. Крім поливів – підсипайте по 2-4 см компосту по всій поверхні грядки між хвилями плодоношення.

 Вирощування міцелію печериць на дачі – у відкритому ґрунті

В умовах саду забезпечити стабільні температури та вологості умови для росту грибів. І, звичайно, промислових врожаїв печериць цілий рік чекати не варто. Але є і хороша новина – у садових умовах міцелій печериць може розростатися і розселятися по саду. А в околицях компостної купи або купи гною може взагалі «навіки оселитися». Так що ви будете з грибами все літо, якщо підберете для них правильне місце.

 • Шампіньйонам для росту потрібна тінь, помірне тепло і прохолода в спеку. Тому виберіть ділянку для посадки з північної сторони будинку, наприклад. Тобто там, де зазвичай нічого путнього не росте – у вас буде справжня шампіньйонница. Зробіть над грядкою навіс для захисту від сонця та дощу – так вам буде простіше контролювати вологість і температуру. А при необхідності – можна буде утеплити грядку плівкою або агроволокном або додатково притінювати затінюючею сіткою.
 • Саму грядку формують з бортами, опуклою або заглибленням до 30-35 см так, щоб боки були закриті, так вологість буде більш стабільна. Обов'язково забезпечте дренаж, наприклад, гравій на дні. Ширина не більш 120-150 см, щоб було зручно доглядати. Простий спосіб – поставити мішки з компостом в саду і розводити шампіньйони в них.
 • Грядку наповнюють підготовленим компостом, добре зволожують і розподіляють міцелій печериць по поверхні грядки. Приблизно 50 г на 1м2. Потім потрібно присипати грядку покривним ґрунтом шаром до 3-4 см і прикрити плівкою, щоб зберегти вологість. Перевіряйте кожні 5 днів. Нагадаємо, земля має бути теплою, вище +20°C, краще – +25-26°C. При необхідності поливайте добре теплою водою, розпилюйте гарячу воду по поверхні з пульверизатора.
 • Через 10-12-15 днів на поверхні з'явиться білий наліт нитки міцелію. Зніміть плівку з поверхні.
 • Слідкуйте за вологістю, якщо занадто жарко – розпилюйте по поверхні холодну воду. І через 4-5 тижнів можна буде збирати печериці.
 • Така грядка в саду можна плодоносити кілька років.
 • Для того, щоб розселити печериці по саду – розмістіть шматочки міцелію в місця, які підходять для вирощування. Так ви розширите свої грибні можливості.

«Рецепт» компосту для вирощування печериць: як зробити правильний субстрат самостійно

Є кілька рекомендованих способів і пропорцій хорошого компосту для печериць. Роблять його заздалегідь, і через кілька тижнів – отримують потрібний субстрат.

 1. З кінським гноєм. Ідеальний, за відгуками, субстрат роблять з соломи і кінського гною. Для цього беруть 10 кг свіжої не прілої соломи пшеничної або житньої, 30 кг кінського гною, 0,2 кг сечовини. Додають 0,8 кг гіпсу та 0,5 кг крейди для того, щоб у готового субстрату не була надто кисла реакція. Виберіть місце в саду, застеліть товстою плівкою, якщо є – використовуйте велику ємність. Замочіть у воді солому на добу. Змішайте крейду з гіпсом та сечовину з суперфосфатом. Викладайте шарами солому і гній, кожен шар пересипайте приготовленою сумішшю. Ретельно перемішайте. Полийте при необхідності, щоб маса була досить вологою. Закрийте плівкою, а ємність – кришкою. Періодично перемішуйте. Готовий компост через 20-25 днів стає коричневим і позбавляється неприємного запаху аміаку.
 2. З коров'ячим гноєм. Для вирощування в саду можна приготувати субстрат з 20 кг трави або соломи, 10 кг коров'ячого гною, 0,5 кг гіпсу або крейди, 50-70 г суперфосфату, 50-60 л води. Технологія приготування – як в попередньому рецепті.
 3. З курячим послідом. Для виробництва субстрату для печериць беруть 10 кг соломи, 15 кг курячого посліду, 8 кг алебастру або гіпсу, 0,2 кг сечовини і 0,2 кг суперфосфату. Приготовану суміш зволожують теплою водою і витримують до готовності близько 25 днів.
 4. Покривний ґрунт або покривна суміш – 3 частини торфу + 1 частина доломітового борошна.

Обов'язково спробуйте вирощувати печериці. Можливо з першого разу у вас і не вийде промисловий урожай, але зібрати свої власні смачні грибочки до домашнього столу – велике задоволення!

Ви помітили, що в природі печериці ростуть практично скрізь – і у вас теж виростуть.

Спеціалісти інтернет-магазину Яскрава Клумба знають, як виростити печериці з міцелію в саду. Ділимося своїм досвідом у відео.

 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Notice: Undefined variable: lang in /var/www/yaskravaklumba_com_ua/catalog/view/theme/default/template/common/footer.tpl on line 687