Barbie Sale
0

Пеларгонія – пишне цвітіння з весни до осені. Вирощування з насіння, поради та секрети

Пеларгонія – одна з найпопулярніших вазонних, кімнатних і садових рослин. У нас вирощується в однорічній культурі. Але шанувальників у пеларгонії багато, є цілі Клуби любителів цих чарівний квітів! Пеларгонія (лат. Pelargonium) – рід декоративно-квітучих рослин сімейства геранієвих (Geraniaceae), з особливим ароматом. Цей рід включає в себе більш ніж 250 видів.

Різні види Пеларгонії об'єднує ряд виразних переваг:

 • практично безперервне цвітіння, з весни до осені;
 • пишні суцвіття з широкою палітрою барв, є біколори;
 • декоративні у пеларгонії не тільки квіти. а й листя, яке можуть бути забарвлене як у смарагдові, так і в бордово-коричневі кольори;
 • ці рослини люблять полив, але при цьому, мають високу стійкість до посухи, що робить пеларгонії незамінними для вирощування в обмеженому обсязі ґрунту, вазонах, горщиках, контейнерах.

Є один важливий момент – відмінність Пеларгонії від іншої рослини теж сімейства, Геранієві. Звичні для нас «Калачики» - це не Пеларгонія, агротехніка хоча і схожа, але таки різна, і це варто мати на увазі вирощуванні.

У чому ж основні відмінності Пеларгонії і Герані?

Почати варто здалеку, з 19 століття. Тоді всі Геранієві називали просто «герань», без відмінностей, і Пеларгонію у тому числі, що і породило певну плутанину. Отже:

 • Деякі види Герані можуть комфортно рости і зимувати у відкритому ґрунті.Пеларгонії у нас в саду не зимують, вони теплолюбні. Мінімальна температура зимівлі не має бути нижче +10°С.
 • Квітки Герані можуть мати 5-8 пелюсток.
 • Квітки Пеларгонії більші і іншої форми: дві верхні пелюстки крупніші трьох нижніх.
 • У Герані – квітки поодинокі.
 • У Пеларгонії – пишні багатоквіткові великі суцвіття.
 • У Герані не буває червоних квіток.
 • А Пеларгонія не може бути синьою.
 • Герань, особливо садова – швидко розростається і відмінно розмножується поділом куща.
 • Пеларгонію переважно розмножують насінням.

Пеларгонія: основні популярні види, сорти та гібриди

Герань Королівська / Великоквіткова (лат. Pelargonium grandiflorum). У природі та при вирощуванні в домашніх умовах це вічнозелена пеларгонія. Висота кущів до 90 см. Листя округле розсічене, глянцеве з ворсистою поверхнею. На квітконосі по 2-3 квітки, діаметром до 3.5 см, з білим або червоним жилкуванням. Цвітіння: квітень-червень.

Пеларгонія зональна (лат. Pelargonium zonale). Ще один вічнозелений вид, високий до 1.5 м, з міцними пагонами і опушеним листям з червоними або коричневими смугами. Суцвіття з декількома, зазвичай, червоними квітками. Цвіте дуже довго, з травня по жовтень.

Пеларгонія плющелиста або ампельна (лат. Pelargonium peltatum). Ця рослина начебто створена для підвісних кашпо, спадаючих квіткових каскадів. Його пониклі пагони можуть досягати довжини до 90 см. Від пеларгонії зональної, яка росте вертикально, відрізняється красивим глянсовим листям, без опушення. Листя п'ятилопатеве, потовщене, до 6 см і може бути як з білими штрихами, так зеленим.

Пеларгонія тюльпаноподібна. Фахівці багато років дискутують, чи новий це вид, чи сорт, як результат мутації одного з видів. Тим ні менш, це дуже красива компактна кімнатна рослина. Її напіврозкриті бутони (до 1 см заввишки) нагадують за формою тюльпан. Квітки складаються з 8 пелюсток і формують кілька суцвіть, кожне з яких складене з 50 квіток. Квітуча рослина виглядає дуже ошатною. Цей сорт ліг в основу сучасної гібридизації пеларгоній.

Пеларгонія розебудна. Ще один із дивовижних різновидів, відноситься до групи зональних. Його шикарні сильно махрові квітки за формою нагадують троянду. Розебунда настільки багатопелюсткова, що квітки можуть до кінця так і не розкритися.

Тепер ми знаємо, що вирощувати ці прекрасні рослини неодмінно варто. Вони чудово прикрасять сад, тому, що за пишністю і тривалості цвітіння дадуть фору багатьом однорічникам. А ще ці рослини просто створені для домашнього вирощування в вазонах.

В інтернет-магазині Яскрава клумба ви можете купити насіння пеларгонії професійної якості за оптимальною ціною. Ви вже знаєте, що голландські гібриди пеларгонії – найсучасніші і демонструють відмінні декоративні та ростові якості.

Ці рослини компактні до 35 см, з пишним листям і рясним дуже тривалим цвітінням:

Особливості вирощування пеларгонії із насіння

Вирощувати пеларгонію з насіння – легко і приємно! Насіння досить велике, з ними зручно працювати, сходять швидко і дружно, молоді сходи ростуть швидко, кімнатні домашні умови – це саме те, що їм треба!

Терміни посіву насіння пеларгонії

Насіння можна висівати практично круглий рік. У зимовий час, звичайно, знадобиться додаткове освітлення. Рослини зацвітуть через 14-20 тижнів після посіву. Розраховуйте терміни, виходячи з цього. Переважно в домашніх умовах роблять посіви в січні-лютому.

Підготовка насіння пеларгонії до посіву

Для прискорення проростання можна замочити насіння на кілька годин в стимулятор Агромікс Епін Максі.

Посів насіння

Висівайте рослини на глибину близько 1 см, у вологий ґрунт і тримайте при температурі близько + 22°С. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт був помірно вологим.

Терміни появи сходів

Сходи з'являться протягом 5-10 днів. Наше насіння сходить дуже дружно.

Найбільш сприятливі умови вирощування пеларгонії: ґрунти, вимоги до освітеності

Для посадки вибирайте ґрунт на основі торфу з піском або вермикулітом. Кращим буде легкий, нейтральний поживний субстрат. Забезпечте хороший дренаж і уникайте застою води. Рослини люблять світло, як можна більше світла, ось їм якраз прямі сонячні промені будуть до смаку.  Лише в сильну спеку їх листя може злегка посвітлішати. Хоча на північному вікні вони теж будуть успішно рости з літній час, коли світловий день довгий. Температура +25°С - +30°С – оптимальна для вирощування в літній час. А ось взимку рослинам буде комфортно при температурі близько +15°С, тобто на підвіконні їм буде чудово!

Догляд за пеларгонією у домашніх умовах

Коли на сіянцях з'являться 4-5 справжніх листків, розсадите їх в окремі горщики діаметром близько 9 см. Цього достатньо для рослини. Якщо ви плануєте на якийсь час залишати рослини без поливу, то краще візьміть більший вазон, в якому земляний ком не буде так швидко висихати. І висаджуйте туди по кілька саджанців на відстані від 20 см. У вас вийде ціла клумба в одному горщику! Щоб зрозуміти, чи потрібно пересадити рослину в більший горщик, подивіться в дренажний отвір, якщо там з’явилися корінці, то пора – пересадіть в ємність більшу за попередню на 2см - 3 см.

Підживлення пеларгонії

Після пересадки рослин в окремі горщики, за пару тижнів починайте підживлення. Пам'ятайте, свіжої органіки вони не люблять. Тому на стадії активного росту застосовуйте комплексні мінеральні добрива з переважанням азоту, наприклад, Гілея Вегетація. В період бутонізації та цвітіння застосовуйте комплекс Зелений гай. Яскрава квітник. В якості органічних підживлень радимо Фертімікс основне живлення і ФЕРТІмікс біогумус для декоративно-квітучих.

Обрізка та формування пеларгонії

Зверніть увагу на кілька простих, але важливих правил:

 • Ніколи не відривайте листя або стебла, обрізайте тільки гострим чистим інструментом.
 • Видаляйте підсохле і зів'яле листя.
 • Раз на рік, після закінчення цвітіння зрізуйте пагони, залишайте 3-4 вузла (на стеблі є колінця-потовщення).
 • Відцвілі суцвіття – видаляйте.

Особливості використання пеларгонії, корисна та цікава інформація

Як і всі Геранієві, пеларгонія має запахом ефірних масел, які одні сприймають як цілющий бальзам, а інші – можуть скаржитися на головний біль. Частіше провітрюйте приміщення, в якому ростуть квіти, це піде на користь і вам і пеларгонії, яка не виносить застояного повітря. Рослини – універсальні. Відмінно ростуть і у відкритому ґрунті в саду, чудово підходять для рослинних композицій на терасах, патіо, верандах. А для домашнього вирощування на підвіконнях – вони просто знахідка!

 

 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити