123123
0

Чим обробити капусту: секрети ефективного захисту від шкідників

Капуста – одна з основних культурних рослин на українському городі. Наскільки вона популярна в наших краях, настільки ж активно зазнає впливу різних шкідників. Пройти сезон вирощування капусти і не зустрітися зі шкідниками - велике везіння. Але чи варто покладатися на вдачу? Якщо ви хочете отримати якісний урожай білокачанної капусти або інших видів, то повинні бути готові до негативного сценарію. У цій статті ми розглянемо, чим обробити капусту від шкідників: хімією та народними засобами. Вибирайте найзручніший і найефективніший спосіб боротьби!

Шкідники на капусті: різні види обробки

Перед городниками завжди стоїть вибір: купити якісні магазинні засоби чи спробувати вирішити проблему народними способами. Зрозуміло, перший варіант з більшою ймовірністю дасть очікуваний результат, але недооцінювати домашні засоби теж не варто. Зважмо плюси та мінуси.

Переваги покупних засобів:

  • Висока ефективність. Магазинні інсектициди та фунгіциди пропонують високий ступінь захисту від різноманітних шкідників та хвороб.

  • Зручність у застосуванні. Готові препарати легко і рівномірно розподіляються, що забезпечує якіснішу обробку рослин.

  • Надійність захисту протягом тривалого терміну. Це особливо важливо у період активного росту рослин.

Переваги домашніх засобів:

  • Екологічність та безпека. Багато народних засобів, таких як настої на основі трав, не містять хімічних компонентів, що робить їх безпечнішими для навколишнього середовища.

  • Доступність компонентів. Основні інгредієнти для приготування домашніх розчинів часто доступні в кожному будинку, що робить процес підготовки засобів доступнішим.

  • Економія коштів. Застосування домашніх засобів може значно знизити витрати на захист рослин, особливо при вирощуванні капусти у великих обсягах.

Чим обробити капусту від блішок?

Блошки - дрібні комахи, розміром з кілька міліметрів, які харчуються соками рослин. У великій кількості можуть знищити ціле поле капусти. Блошки часто з'являються через застосування зараженого насіння, ґрунту або контакту із зараженими рослинами.

Використання магазинних засобів:

Багато інсектицидів і пестицидів є ефективними у боротьбі з блішками. З універсальних засобів виділяється Рятувальник Капусти - знищує практично всіх поширених шкідників. Застосування цього чи інших якісних препаратів на рослинах ще на початку сезону може запобігти появі блішок на пізнішому етапі.

Використання народних засобів:

Настій часнику, перцю або реп'яха може бути застосований для природного відлякування блішок. Це те, чим можна обробити капусту від блішок без хімії. Регулярне обприскування рослин таким настоєм може зменшити ймовірність зараження. Цілком проблему народними методами вирішити складно, але систематичні заходи - гарна профілактика.

Регулярне очищення від бур'янів та залишків рослин мінімізує появу блішок у майбутньому. Але на 100% захистити врожай від навали цього шкідника не завжди вдається.

Чим обробити капусту від слимаків?

Слимаки - м'які молюски, що завдають ого-го якої шкоди рослинам із соковитим зеленим листям. Втім, ви, напевно, знаєте, про якого шкідника йдеться. Слимаки люблять вологі умови, тому вони активізуються після дощів або поливу. Отже, на капусті з'явилися дірочки від слимаків: чим обробити?

Використання магазинних засобів:

Оскільки проблема актуальна завжди і практично скрізь протягом сезону, то вибір ефективних препаратів досить великий. Можна спробувати Антислизень, який діє на основі метальдегіду та гарантує результат практично в день обробки. Хороша та абсолютно безпечна для людського здоров'я альтернатива - УліЦид, у якому поєднані фосфат заліза, мелений червоний перець та інші вбивчі для слимаків компоненти. Ще один популярний засіб - Моллюскоцид СлизнеСТОП. Його можете використовувати по суті для всіх культур: городніх та садових.

Використання народних засобів:

Один з експериментальних способів - застосування приманок з борошном та пивом. Вони приваблюють слимаків і сприяють подальшій розправі над шкідниками. Також допомагає розкидання золи або вапна навколо капусти. Зола з вапном відлякують цього шкідника.

Більш детально про боротьбу зі слимаками та профілактику їхньої появи ми говорили раніше в блозі Яскрава Клумба. Там ви знайдете додаткові способи, як обробити капусту від шкідників такого типу.

Чим обробити капусту від мошки?

Мошки - дрібні комахи, найчастіше білого кольору, які харчуються соками рослин. Усе досить стандартно. Мошка зазвичай з'являється сама по собі, без певної залежності з іншими процесами на городі. Але може з'являтися і через неправильний догляд, перегрівання ґрунту чи посуху.

Використання магазинних засобів:

Підійдуть практично будь-які препарати, спрямовані проти листососних шкідників. Наприклад, один з варіантів - Прованто Профі або Децис. При правильному застосуванні такі засоби створюють захисну плівку на капусті та частково вбираються. У мошки залишається мало шансів.

Використання народних засобів:

Розчин рідкого мила, нанесений на рослини, може усунути мошку та запобігти її подальшій появі. Якщо цікаво, чим обробити капусту від шкідників без хімії взагалі, то актуальним буде застосування настоїв на основі тютюну або часнику. Вони мають відлякуючі властивості і можуть допомогти в боротьбі з мошкою.

Досвідчені городники практикують так звану "біологічну зброю", тобто природних ворогів мошки. Наприклад, є спеціальні хижі комахи. Але спосіб, звісно, неоднозначний.

Чим обробити капусту від білокрилки?

Білокрилка - дрібна комаха з білими крилами, що харчується соками рослин. Знову ж таки, нічого нового! Її можна побачити та розпізнати, не маючи великого досвіду взаємин із шкідником. Білокрилка може бути принесена вітром або переноситись іншими комахами. Розмножується дуже швидко!

Використання магазинних засобів:

Постійні відвідувачі нашого сайту напевне могли помітити окрему категорію товарів для боротьби з білокрилкою та попелицею. До речі, попелиця відноситься до цієї ж касти шкідників капусти і є не менш актуальною проблемою. Вибір засобів дуже великий. Наприклад, той самий біоінсектицид Фітоверм або Турбо Престо можна цілком розглядати для покупки.

Використання народних засобів:

В цьому випадку також робимо ставку на масляні розчини з додаванням мила. В результаті такої обробки на листі капусти утворюється тонка оболонка, яка здатна уповільнити рух білокрилки та запобігти її харчуванню. Отже, життєдіяльність шкідника припиняється.

Як ще один варіант - пастки із клеєм. Вони можуть бути розміщені поблизу рослин для перехоплення білих крил. Спосіб - на любителя.

Чим можна обробити від гусениць?

Гусениці можуть бути абсолютно різні. Найчастіше на капусті - представники метеликів-п'ядунів. Гусениці можуть з'являтися через недостатнє очищення ґрунту від залишків рослин. Та й без особливих причин вони теж цілком успішно з'являються, тому питання, чим обробити капусту від білокрилки і гусениць - однаково важливий!

Використання магазинних засобів:

Останнім часом відзначаємо підвищення популярності біологічних препаратів із бактерією Bacillus thuringiensis. Вона є ефективним інгредієнтом у препаратах, здатних знищити гусениць, зберігаючи при цьому безпеку для інших комах. Серед стандартних та ефективних засобів варто звернути увагу на Конфідор, який має бути у кожного на господарстві.

Використання народних засобів:

Якщо не знаєте, чим обробляти капусту від метеликів та гусениць - завжди беріть настій на основі часнику, цибулі чи перцю. Вони містять речовини, що відлякують гусениць, і можуть бути використані для обробки капусти у будь-який час. Навіть безпосередньо перед збиранням урожаю, оскільки є абсолютно нешкідливими для людини.

Ручний збір гусениць при їх невеликій кількості також практикується. Якщо у вас маленька ділянка і є час, то регулярний огляд рослин та механічне видалення шкідника може бути ідеальним методом контролю.

Що можемо сказати у підсумку? Залежно від виду шкідника, рішення про те, чим обробити капусту, може відрізнятися. Комплексне застосування різних методів захисту дозволить зберегти здоров'я рослин та забезпечити багатий урожай. Пам'ятайте, що регулярний моніторинг та своєчасні заходи щодо обробки рослин зроблять ваш город більш стійким до шкідників, а вас – більш успішними у городній справі!

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити