Агротехніка вирощування петуній і сурфіній: забезпечуємо пишне цвітіння

Агротехніка вирощування петуній і сурфіній: забезпечуємо пишне цвітінняПетунія - популярна садова декоративна рослина, представник сімейства Пасльонових. У дикому вигляді росте як багаторічник в тропічних широтах Південної Америки. Петунія стала одним з найбільш затребуваних рослин в садівництві завдяки своєму надзвичайно розкішному цвітінню і різноманіттю відтінків. Зустрічається як і у формі компактних мініатюрних кущиків висотою 20-25 см, так і спадає довгими ампельними каскадами. Результатом селекційних робіт стала велика кількість сортів з махровими і  простими квітками, діаметр яких коливається від 2 до 10-12 см.

Ефектним представником гібридів петунії є сурфінія, яка відрізняється більш витонченими, тонкими і сильно розгалуженими стеблами. Пагони спочатку розвиваються горизонтально, а потім, осипані квітами,спадають вниз. Агротехніка вирощування петуній і сурфіній, звичайно ж, має свої особливості. Навчившись вирощувати ці квіти, ви зможете прикрасити будь-який сад, клумбу, дворик, балкон або навіть підвіконня міської квартири. Різні види петуній актуальні завжди і скрізь.

Правильний вибір насіння - запорука успіху в квітникарстві

У разі вирощування петуній і сурфіній з упевненістю можна сказати, що отриманий результат буде залежати від правильності вибору насіння. Пишне і тривале цвітіння дають тільки гібридні сорти, кращі з яких представлені в інтернет-магазині "Яскрава Клумба". У нас можна за цінами, які є  одними  з найприйнятніших на ринку, купити наступні види петуній європейської селекції (Чехія):

  • великоквіткові низькі;
  • ампельні;
  • торочкуваті;
  • махрові.

Асортимент сурфіній в інтернет-магазині представлений насінням з Голландії.

Правила висівання  насіння

Агротехніка вирощування петуній і сурфіній, до моменту висадки, однакова. Насіння цих рослин мають надзвичайно малі розміри, що й обумовлює особливості технології.

Для початку необхідно підготувати легкий і поживний ґрунт (по 2 частини листової або дернової землі, перепрілого перегною, торфу і 1 частина піску). Також можна скористатися спеціальними торф'яними таблетками, склад яких збалансований для пророщування насіння.

Для отримання раннього цвітіння, посів проводять в кінці січня - початку лютого (буде необхідне підсвічування), але можна це робити і в березні (залежить від видів і сортів). Ґрунт лише злегка ущільнюють, зволожують пульверизатором до потрібного стану, а потім розкладають на поверхні насіння. Присипати їх ґрунтом не рекомендується! Контейнер накривають плівкою або склом, поміщають в світле і тепле місце (+20-25 ˚С), уникаючи підвіконь з холодними протягами. Обприскування проводять щодня теплою відстояною водою.

Догляд за розсадою петуній і сурфіній

Після появи сходів (через 4-7 днів) необхідно вранці і ввечері провітрювати міні-тепличку, прибирати конденсат з плівки або скла, зволожувати ґрунт. Тонким і ніжним паросткам потрібне сонячне світло, але занадто яскраві промені можуть їх погубити, що слід врахувати при виборі місця. Пікірування розсади роблять після появи 2 справжніх великих листків, але деякі квітникарі рекомендують  цього не робити, а спочатку висівають насіння на значній відстані один від одного (що зробити вельми просто при використанні гібридів, яких в пачці зазвичай буває по 5-10 шт.).  Підгодівлю краще проводити спеціально розробленими для петуній і сурфіній комплексними добривами.

Висадка рослин у відкритий ґрунт і контейнери

Робити це можна тільки після того, як мине загроза заморозків. Попереднє загартовування рослин допоможе їм краще адаптуватися. Дотримання наступних правил дозволяє отримати пишне цвітіння:

  • особливу увагу необхідно приділити підготовці ґрунту. Від наявності в ньому поживних речовин буде залежати інтенсивність цвітіння. Петунії і сурфінії добре ростуть на  супіщаних і суглинистих родючих ґрунтах з внесенням перегною або компосту;
  • необхідно організувати рясний полив теплою водою (особливо якщо рослини в контейнерах), але при цьому уникати застою вологи;
  • після вкорінення розсади верхівку прищипують над 3-5 вузлом, щоб забезпечити розгалуження;
  • підгодівлю мінеральними і органічними добривами проводять 1 раз на 2 тижні;
  • видалення коробочок з насінням послужить хорошою стимуляцією для утворення нових суцвіть.

Як бачимо, головне - це правильно виростити розсаду петуній і сурфіній, а подальший догляд за цими красунями не викличе особливих труднощів. Приділивши їм лише трохи уваги, ви будете винагородженні воістину неперевершеним цвітінням, краса якого притягує і заворожує погляд. Інтернет-магазин "Яскрава Клумба" запрошує вже зараз приступити до вибору кращих сортів, які після суворої зими порадують вас своїми яскравими фарбами.