Barbie Sale
0

Агротехніка вирощування петуній і сурфіній: забезпечуємо пишне цвітіння

Петунія - популярна садова декоративна рослина, представник сімейства Пасльонових. У дикому вигляді росте як багаторічник в тропічних широтах Південної Америки. Петунія стала одним з найбільш затребуваних рослин в садівництві завдяки своєму надзвичайно розкішному цвітінню і різноманіттю відтінків. Зустрічається як і у формі компактних мініатюрних кущиків висотою 20-25 см, так і спадає довгими ампельними каскадами. Результатом селекційних робіт стала велика кількість сортів з махровими і  простими квітками, діаметр яких коливається від 2 до 10-12 см.

Ефектним представником гібридів петунії є сурфінія, яка відрізняється більш витонченими, тонкими і сильно розгалуженими стеблами. Пагони спочатку розвиваються горизонтально, а потім, осипані квітами,спадають вниз. Агротехніка вирощування петуній і сурфіній, звичайно ж, має свої особливості. Навчившись вирощувати ці квіти, ви зможете прикрасити будь-який сад, клумбу, дворик, балкон або навіть підвіконня міської квартири. Різні види петуній актуальні завжди і скрізь.

Правильний вибір насіння - запорука успіху в квітникарстві

У разі вирощування петуній і сурфіній з упевненістю можна сказати, що отриманий результат буде залежати від правильності вибору насіння. Пишне і тривале цвітіння дають тільки гібридні сорти, кращі з яких представлені в інтернет-магазині "Яскрава Клумба". У нас можна за цінами, які є  одними  з найприйнятніших на ринку, купити наступні види петуній європейської селекції (Чехія):

  • великоквіткові низькі;
  • ампельні;
  • торочкуваті;
  • махрові.

Асортимент сурфіній в інтернет-магазині представлений насінням з Голландії.

Правила висівання  насіння

Агротехніка вирощування петуній і сурфіній, до моменту висадки, однакова. Насіння цих рослин мають надзвичайно малі розміри, що й обумовлює особливості технології.

Для початку необхідно підготувати легкий і поживний ґрунт (по 2 частини листової або дернової землі, перепрілого перегною, торфу і 1 частина піску). Також можна скористатися спеціальними торф'яними таблетками, склад яких збалансований для пророщування насіння.

Для отримання раннього цвітіння, посів проводять в кінці січня - початку лютого (буде необхідне підсвічування), але можна це робити і в березні (залежить від видів і сортів). Ґрунт лише злегка ущільнюють, зволожують пульверизатором до потрібного стану, а потім розкладають на поверхні насіння. Присипати їх ґрунтом не рекомендується! Контейнер накривають плівкою або склом, поміщають в світле і тепле місце (+20-25 ˚С), уникаючи підвіконь з холодними протягами. Обприскування проводять щодня теплою відстояною водою.

Догляд за розсадою петуній і сурфіній

Після появи сходів (через 4-7 днів) необхідно вранці і ввечері провітрювати міні-тепличку, прибирати конденсат з плівки або скла, зволожувати ґрунт. Тонким і ніжним паросткам потрібне сонячне світло, але занадто яскраві промені можуть їх погубити, що слід врахувати при виборі місця. Пікірування розсади роблять після появи 2 справжніх великих листків, але деякі квітникарі рекомендують  цього не робити, а спочатку висівають насіння на значній відстані один від одного (що зробити вельми просто при використанні гібридів, яких в пачці зазвичай буває по 5-10 шт.).  Підгодівлю краще проводити спеціально розробленими для петуній і сурфіній комплексними добривами.

Висадка рослин у відкритий ґрунт і контейнери

Робити це можна тільки після того, як мине загроза заморозків. Попереднє загартовування рослин допоможе їм краще адаптуватися. Дотримання наступних правил дозволяє отримати пишне цвітіння:

  • особливу увагу необхідно приділити підготовці ґрунту. Від наявності в ньому поживних речовин буде залежати інтенсивність цвітіння. Петунії і сурфінії добре ростуть на  супіщаних і суглинистих родючих ґрунтах з внесенням перегною або компосту;
  • необхідно організувати рясний полив теплою водою (особливо якщо рослини в контейнерах), але при цьому уникати застою вологи;
  • після вкорінення розсади верхівку прищипують над 3-5 вузлом, щоб забезпечити розгалуження;
  • підгодівлю мінеральними і органічними добривами проводять 1 раз на 2 тижні;
  • видалення коробочок з насінням послужить хорошою стимуляцією для утворення нових суцвіть.

Як бачимо, головне - це правильно виростити розсаду петуній і сурфіній, а подальший догляд за цими красунями не викличе особливих труднощів. Приділивши їм лише трохи уваги, ви будете винагородженні воістину неперевершеним цвітінням, краса якого притягує і заворожує погляд. Інтернет-магазин "Яскрава Клумба" запрошує вже зараз приступити до вибору кращих сортів, які після суворої зими порадують вас своїми яскравими фарбами.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити