РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Слива – медова красуня: сорти та описи, посадка, догляд, обрізка

Слива сорта, фотоСлива серед плодових дерев вважається капризухою. Але з сучасними сортами – вирощування сливи швидше радість, ніж клопіт. Сливові дерева безмежно красиві у розквіті. І не дивно, знаменита сакура – родичка нашої сливи, а краса її цвітіння заворожує людей тисячоліттями.
Слива (лат. Prunus) – рід дерев і напівчагарників сімейства Рожеві. У природі росте понад 250 видів слив.

Види слив, які найбільш часто зустрічаються в наших садах:

  • Слива домашня (Prunus domestica) – вид який об'єднує всі види культурної сортової сливи. Найвідомішим сортом домашньої сливи є Ренклод Зелений, який дав початок цілій групі сучасних сортів.
  • Слива китайська (Prunus salicina) – красиве високе до 12 м дерево, з сіро-зеленими пагонами і красивим цвітінням. Плоди не великі, досить смачні. Іноді, сливу китайську вирощують як декоративну рослину.
  • Слива колюча або Терн (Prunus spinosa) – це вид сливи з дрібними плодами, оспіваний у відомій українській пісні «Цвіте терен, цвіте терен». За габітусом – це густий чагарник, який добре стрижеться, з нього можна утворювати живоплоти. Є декоративні форми з махровими квітками.

Сучасні сорти сливи – це досить компактні дерева висотою від 3 м до 5 м. Рости і цвісти слива буде на будь-яких типах грунту, але для рясного плодоношення потрібні не кислі окультурені  ґрунти. Коренева система сливи має стрижневий корінь, який шукає в глибину. Основна маса коренів залягає на глибині до 40 см - 50 см. Тому для успішного вирощування сливи важливий постійний полив.

Самоплідність слив – предмет дискусій агрономів і садівників. Вважається, що слива може бути і самоплідною, і самобезплідною, тобто потребувати додаткового дерева-запилювача. Один і той самий сорт сливи, що росте в тому ж самому саді, в різні роки може, як прекрасно запилюватися, так і стояти без плодів. Тому простіше і надійніше, для отримання стабільних врожаїв одночасно поруч висаджувати саджанці сливи різних сортів. Це вирішить проблему запилення напевно.

Молоді одно- дворічні саджанці сливи добре переносять пересадку. У плодоношення сливи вступають за 2-3 років після посадки, це залежить від сорту. При гарному догляді з кожного дорослого дерева можна отримувати від 10 кг до 20 кг плодів. А у рясно плодоносних сортів урожай з дерева може доходити до 40 кг.

Типи і сорти слив

Плоди різних сортів сливи можуть бути різними як за формою, так і кольором, і термінам дозрівання. Одні сливи мають круглу форму, інші – витягнуто-приплющену, у одних сортів восковий наліт дуже виражений, у інших – слабше. Сливи можуть бути жовті, сині, червоні, зелені і навіть білі.

В окрему категорію відносять саджанці сливи колоноподібні. Це рослини з дуже компактною кроною, невисокі до 2м, практично без розгалужень і скелетних гілок. Одне колоноподібне дерево сливи може дати лише кілька кілограмів плодів.

 

Слива колоновидная, фото

За термінами цвітіння і дозрівання сливи поділяють на три групи:

Літні сорти або ранні сорти сливи

Плоди сливи раннього терміну дозрівання починають зріти з середини липня до початку серпня. І навесні ці сорти слив цвітуть теж першими. Сучасні сорти мають хорошу стійкість до пізніх весняних заморозків. Ранні сорти слив, зазвичай, мають тонку шкірку, ніжну соковиту м'якоть і зберігаються зовсім недовго. Часто ранні сливи знімають ще недозрілими і роблять з нього популярний соус ткемалі.

Сливи середнього терміну дозрівання

У слив таких сортів м'якоть більш щільна і солодка, шкірка досить щільна. Дозрівають середні сорти - з середини серпня до початку вересня. Зберігаються такі сливи не довго, пару тижнів.

Сливи пізнього строку дозрівання

Найсмачніші і придатні для переробки на компоти, варення, джеми - пізні сливи. Пізні сливи дозрівають з кінця серпня до середини вересня і в нашому кліматі чудово визрівають. Сливи пізніх сортів добре зберігаються, у них щільна м'якоть і товста шкірка з густим восковим нальотом. У прохолодному сховище пізні сливи можуть зберігатися до декількох місяців.

Багато садівників цікавляться, як виростити сливу з кісточки. Нагадаємо, що Слива домашня (Prunus domestica) кісточками не розмножується. Весь існуючий досвід показує, що сливи, вирощені з кісточок – дичавіють, плоди дрібнішають і не зберігають властивостей материнської рослини, тому сортові сливи потрібно купувати в розплідниках. З кісточки ви можете виростити підщепу для подальшого щеплення сортовий сливи.

Інтернет-магазин кращого українського розплідника саджанців плодових дерев Яскрава клумба пропонує вам колекцію саджанців сливи, недорого, прямо з нашого розплідника. Ми професійно спакуємо ваші рослини і відправимо поштою по Україні.
Ранні та пізні сливи представлені у нас відмінними саджанцями таких сортів: Киргизька Чудова, Стенлей (Стенлі), Блюфрі.

Особливості вирощування сливи

Терміни висадки саджанців слив

Навесні саджанці сливи висаджують рано, як тільки земля досить прогрілася для підготовки посадкової ями. Саджанець сливи висаджують із ще сплячими бруньками. Сливи восени можна садити з початку вересня до кінця жовтня, і навіть пізніше. Орієнтуйтеся по погоді, крайній термін посадки – за місяць-півтора до настання морозів.

Підготовка саджанців сливи до посадк

Перед посадкою саджанці сливи, якщо коріння виглядають підсохлими, бажано на кілька годин опустити в розчин стимулятора Агромікс Епін Максі. Для профілактики захворювання додайте в розчин фунгіцид Фундазол. Після посадки, можна полити саджанець розчином, що залишився.

Посадка саджанців сливи у відкритий грун

Спочатку підготуйте посадкову яму, приблизно 80 см на 80 см, і глибиною близько 60 см. Внесіть компост, і перегній по одному-два відра. При весняній посадці - додайте в посадкову яму добрива із вмістом азоту, наприклад: нітроамофоску. Восени – виключіть азотні і внесіть калійно-фосфорні добрива – суперфосфат. Опустіть саджанець в посадкову яму, розправте коріння радіально. Коренева шийка має бути на 3 см вище або нижче рівня землі, не більше. Рясно полийте саджанець сливи після посадки. Сливи висаджують на відстані 3м - 5 м, в залежності від сорту і розміру крони дорослого дерева.

Полив саджанців слив

Перші два роки – обов'язково регулярно поливайте молоді деревця. Дорослі дерева сливи теж потребують постійного рясно поливу, але не виносять застою води.

Найбільш сприятливі умови вирощування сливи: грунти, вимоги до освітленості

Сливи найкраще ростуть і плодоносять на окультурених нейтральних грунтах, багатих органікою з регулярними мінеральними підживленнями. Сливи погано переносять посуху, але і застою грунтових вод не виносять. Для посадки обирайте відкриті сонячні місця. Найкраще, якщо споруди, живоплоти, паркани будуть прикривати рослини від північних вітрів. Сливи люблять тепло, хоча і мають гарну зимостійкість.

Догляд за сливами

Слива в цвету, фото

 

Основні елементи догляду за сливами:

  • прополка і розпушування землі у пристовбурних кругах;
  • регулярний полив і вчасні підживлення;
  • правильна обрізка;
  • захист від шкідників і хвороб.

Підживлення слив

Навесні додавайте підживлення з високим вмістом азоту Зелений Гай універсальне. З другої половини літа і восени, азот виключіть, і додавайте добрива з калієм і фосфором Зелений Гай Золота осінь.

Підготовка сливи до зими

Слива - рослина досить зимостійка. До зими треба побілити стовбури, це допоможе захистити молоді саджанці від морозовин. Подбайте про захист стовбурів від гризунів, обмотайте їх на висоту до 100 см агроволокном. Пристовбурні кола треба утеплите торфом, лапником або палим листом на випадок безсніжною і морозної зими.

Обрізка сливи

Багато садівники запитують, як обрізати сливу. У рік посадки сливу не обрізають. Наступної весни на саджанці залишають 5-7 скелетних гілок, який відхиляються від стовбура на 45° і більше градусів, їх укорочують на 1/3 довжини, а решту обрізають. Гілки, які ростуть нижче 50 см по штамбу – теж видаляють. На третій рік основну провідникову гілку по центру вкорочують так, щоб вона була на 6 бруньок довша скелетних. Коли слива починає плодоносити, провідник вкорочують до довжини скелетних гілок. Так само проводять звичайну санітарну обрізку: поламані, підсохлі, хворі гілки – видаляють.

Хвороби і шкідники сливи

Слива в саду може уражатися як грибковими, бактеріальними, так і іншими хворобами. Рослина може вражатися клястероспоріозом, моніліозом, іржею, паршею та іншими хворобами кісточкових. Хвороби простіше попередити, ніж лікувати. Навесні, коли бруньки набубнявіли, але ще не розкрилися, обприскайте сливи препаратами з вмістом міді - Бордоська суміш або іншими. З травня і до середини липня (за 2-3 тижні до початку дозрівання плодів) проводите обробки системними фунгіцидами, такими як Ридоміл Голд. Шкідники можуть сильно шкодити сливі, вражати молодий приріст і плоди. Відразу після закінчення цвітіння обприскайте рослини системним інсектицидом Актара або іншими подібними препаратами.

Особливості використання сливи, корисна та цікава інформація

Слива дуже красива і у розцвіті, і усипана плодами. Плоди сливи відмінного смаку і дуже корисні. Із слив роблять на зиму і компоти, і варення, і соус ткемалі, і сливове вино, сливи маринують і сушать. У ландшафтному дизайні сливи - прикраса саду. Декоративні види сливи чудово виглядають в одиночних і групових посадках. Слива добре піддається формуючій стрижці, тому живоплоти з деяких видів сливи – дуже декоративні.

 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Слива диплоїдна Фортуна
Слива диплоїдна Фортуна
49283
закінчується
1
149.90грн. 112.43грн.
Слива диплоїдна Голден Плумза Слива диплоїдна Голден Плумза
Слива диплоїдна Голден Плумза
49281
закінчується
1
149.90грн. 112.43грн.
посухостійкий Слива Волошка Слива Волошка
Слива Волошка
43114
закінчується
1
109.90грн. 82.43грн.
пізній Слива Президент
4
Слива Президент
36107
закінчується
1
119.90грн. 89.93грн.
дуже великі плоди Слива Топ Хіт Слива Топ Хіт
Слива Топ Хіт
43118
закінчується
1
119.90грн. 89.93грн.
Слива Флавор Супреме Слива Флавор Супреме
Слива Флавор Супреме
47332
закінчується
1
189.90грн. 142.43грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж