Barbie Sale
0

Садова чорниця: сорти та критерії їх вибору

Про корисні властивості чорниці знають всі, але не завжди є можливість виїжджати в ліс для її збору. А на ринку вона коштує зовсім не дешево навіть у сезон. Але ж так хочеться не тільки вдосталь поїсти цієї смачної ягоди, а й запасти її на зиму. Тому все більшим попитом в Україні користуються саджанці чорниці. Вирощувати її на ділянці досить нескладно, бо чорниця кращих сортів цілком невибаглива і стійка до хвороб. Тим не менш, догляд їй все-таки потрібен. Слід знати, що вона потребує достатнього поливу і періодичної підгодівлі. Садити чорницю краще в захищених від вітру місцях, ґрунт має бути легким і слабокислим. Два-три рази за сезон ґрунт потрібно рихлити, але тут важливо не перестаратися, щоб не підсушити коріння, так як коренева система у чорниці поверхнева,тому розпушування має бути обережним. Хороший ефект дає мульчування: шар хвойної тирси, соснової кори, торфу або дубового листя захистить коріння  від перегріву і від підмерзання, перешкоджає швидкому випаровуванню вологи з ґрунту і росту бур'янів. Садова чорниця, сорти якої відмінно пристосовані до наших кліматичних умов, добре переносить морози, і на зиму її вкривати не потрібно. Саджанці краще висаджувати у дво- трирічному віці, вони тоді легко приживаються. Для підтримки необхідної кислотності ґрунту чорницю садових сортів час від часу поливають підкисленою водою. Підходить для цих цілей слабкий розчин оцтової або лимонної кислоти.

Сорти чорниці залежно від висоти куща

На відміну від свого невисокого лісового побратима, кущі чорниці кращих садових сортів можуть досягати значних розмірів. Залежно від цього показника виділяють сорти чорниці:

високорослі - до них відносяться Патріот, Торо, Нортленд, Веймут, Нортблю;

середньовисокі - Нельсон, Айвенго, Елізабет, Джерсі, Герберт;

низькорослі - Блюкроп, Санрайс, Ковилья, Ерліблю.

Висота куща у кращих високорослих сортів чорниці може досягати двох метрів. Вони потребують періодичної обрізки. Навесні обрізають торішні розлогі пагони, залишаючи половину довжини, а також обмерзлі верхівки гілочок. Чорниця низькорослих сортів також потребує регулярної обрізки, оскільки продуктивність скелетних гілок у неї знижується досить швидко. Для кращого плодоношення потрібно часте омолодження посадок, тому що низькорослі сорти чорниці повністю обрізають один раз на два-три роки. Для прискорення росту пагони кущів удобрюють. Кращими вважаються гранульовані мінеральні підгодівлі, призначені для рослин, що віддають перевагу кислим ґрунтам. Великий вибір таких добрив представлений в асортименті ТМ «Гілея». Органічними речовинами підгодовують восени.

Терміни дозрівання і врожайність

Для того, щоб забезпечити збір ягід протягом усього літа, варто купити саджанці кращих ранньостиглих і пізньостиглих сортів. Якщо розумно підібрати сорти чорниці для висадки на ділянці, це дозволить вам збирати ягоди з кінця червня до кінця вересня. Існують також види з тривалим плодоношенням - наприклад, нещодавно виведена чорниця сорту Чандлер. Рясний урожай з її кущів можна збирати протягом шести тижнів. Ягоди у чорниці цього сорту неймовірно смачні - солодкі і соковиті. Чорниця ранніх сортів - наприклад, популярний у наших садівників  сорт Дюк - починає визрівати вже в червні, а в другій декаді липня можна знімати основний урожай, який сягає восьми кілограмів ягід з одного 

дорослого куща. Квіти у чорниці цих сортів стійкі до пізніх заморозків. Збір ягід з пізньостиглих кущів починається у вересні. Одним з кращих пізньостиглих сортів чорниці садівники Києва, Харкова та інших міст одностайно вважають Бріджі та Блю пізній. Цей високорослий кущ, який досягає двох метрів у висоту, цвіте весь червень і липень, а на початку осені дає хороший урожай міцних винно-солодких ягід.

Вивчаючи опис саджанців, які ви хотіли б замовити, звертайте увагу на зазначену врожайність. Кращі високоврожайні сорти чорниці дають 7 - 8 кг ягід з дорослого куща. До них відноситься чорниця сортів Блюголд, Блюкроп, Патріот, Елліот та інші. Вони не тільки щедро забезпечують своїх господарів  ягодами, але і служать кращою прикрасою садової ділянки. Уявіть собі кущ чорниці сорту Елліот: два метри у висоту, двометровий діаметр крони, і все це пишно усіяне великими блакитними ягодами.

Звичайно, кращої врожайності можна досягти тільки при правильному догляді, який полягає в поливі, підгодівлі, своєчасному обрізанню кущів. Велике значення має і якість придбаних саджанців. Наш інтернет-магазин недорого реалізує саджанці чорниці кращих сортів, вирощені на власних ділянках. Оскільки ми пропонуємо власну продукцію, на її вартість не впливають інтереси посередників, а регулярний лабораторний контроль якості дозволяє говорити про її відповідність усім вимогам садівників.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити