Barbie Sale
0

Дерева та кущі біля будинку: що посадити, щоб не нашкодити фундаменту та мощенню

Проблеми з корінням дерев, які проростають під фундаменти будинку, огорожі, господарських будівель та зруйнують їх – нерідко турбують садівників. Коріння несподівано проростає під доріжками, мощення двориків, майданчиками для паркування, а іноді й «вриваються» у підвальні приміщення будинку.

Зазвичай коренева система дерев і кущів швидше намагається обійти такі перепони, як бетонні фундаменти. Але за певних умов коріння деяких дерев і кущів може проникати в тріщини та шви підземної частини будівель і поступово збільшувати їх, якщо знаходять там вологу.

Якщо ви бачите тріщини у відкритій частині фундаменту, віконні або дверні отвори починають перекошуватись, підлога у підвалі стала нерівною – проблеми можуть бути викликані непомірним ростом коренів під фундаментом.

Найчастіше, коріння проникає у вже наявні тріщини фундаменту. Але, якщо в саду посуха, рослини страждають від нестачі поливів, то коріння може тягнутися до фундаментів, почне активно рости під доріжками та під'їзними майданчиками тому, що там накопичується волога.

 

Часто рослини звинуватить у тому, у чому вони зовсім не винні. Фундаменти просідають через те, що закладені недостатньо глибоко і просідають при зміні вологості ґрунту. Але, якщо фундамент пошкоджений, то коріння може серйозно посилити ситуацію. Тому важливо стежити за своїми спорудами, вчасно проводити ремонт.

Які дерева не варто садити близько до будинку, щоб вони не нашкодили фундаментам

Нашим консультантам часто запитують, які дерева можуть нашкодити фундаменту? Насправді деревам непросто прорости аж по основу фундаменту і вижити там в умовах підвищеної вологості. Але є дерева, які мають активну кореневу систему і люблять надлишок вологи. Тому уникайте посадки біля будинку:

 • Великі види верби.
 • Гледичії.
 • Великі види кленів, такі як клен сріблястий.
 • В'язи та ін.

Рекомендуємо не садити біля будинку великі дерева, що швидко ростуть, ближче, ніж 5-6 м. Нагадаємо, що коренева система в діаметрі не менше, ніж крона. Краще не висаджувати близько до будівель такі дерева, як горіх, вони швидко ростуть і можуть створити деякі проблеми.

У будь-якому випадку, якщо ви помітили ушкодження, в першу чергу потрібно визначити причину. Обкопайте фундамент і подивіться, чи йде до нього велике коріння, яке могло б його пошкодити. У складних випадках коріння доведеться видалити. А у разі серйозних дерево доведеться взагалі прибрати.

 

Є дерева, які формують не тільки глибоку, а й поверхневу кореневу систему, яка може заважати ходити ґрунтовими та гравійними доріжками, піднімати плити мощення, псувати ігрові та паркувальні майданчики. Є багато забобонів, які пов'язані з тим, що нібито не можна садити біля будинку велику ялинку, сосну чи тую. Хвойні дерева дуже добре діють на якість повітря, збагачують його фітонцидами, які дуже корисні для здоров'я. Але їх коренева система часто схильна розташовуватися біля поверхні, тому краще посадити їх хоча б за п'ять метрів від будинку. Такі ж рекомендації при посадці саджанців декоративних дерев і для ялиці, модрини, тсуги, гостролистих кленів, черешчатого дуба, каштана, уникайте посадки біля будинку сумаха, тополі та ін.

Занадто високі дерева біля будинку можуть стати мішенню для блискавок, а хвойні дерева смолисті і легко спалахують. Тому їх найкращі не саджати прямо під будинком.

 

Профілактика проростання коріння в зону фундаменту

 • Поливайте сад, не допускайте серйозного пересихання ґрунту, щоб дерева не були змушені шукати вологу біля фундаментів, під доріжками, огорожами та альтанками.
 • Після посади дерев, краще вкопати між саджанцем та будинком – бар'єри, можна розмістити спеціальні гео-сітки. Так ви зможете відвести коріння від фундаментів або глибше в землю і запобігти їхньому роту у бік доріжок, огорожі, водопровідних та інших труб зливової каналізації та ін.
 • Великі дерева поблизу будинку можуть створювати проблеми не лише кореневою системою. Гілки можуть вростати в обробку, під карнизи, обривати дроти при сильному вітрі. Квітки приваблюють комах, яких доведеться ставити сітки на вікнах. Проблеми біля будинку можуть створювати не тільки дерева, а й декоративні кущі, і ліани такі, як кампсис, наприклад, з агресивною кореневою системою та масою квіток із солодким ароматом.

10 дерев та кущів безпечних для фундаменту, які можна посадити біля будинку та вздовж доріжок

Садівники-початківці часто вибирають непридатні для посадки біля будинку дерева, яким потрібно багато місця для розвитку. Вибирайте компактні дерева або кущі, яким не потрібне багато місця для зростання. Прекрасно підійдуть плодові колоноподібні дерева. Більшість сортів нашого каталогу яблунь, груш, сливи, абрикоса, персика, нектарину та ін. – щеплені на спеціальну підщепу і ростуть порівняно невисокими.

Прекрасно підійдуть рослини на високому штамбі – штамбові троянди, штамбовий аґрус, штамбову смородину, штамбову йошту та ін.

Для озеленення території, яка безпосередньо прилягає до будинку та не нашкодить фундаменту краще використовувати:

 

 • Калина – гарний кущ, росте швидко, ефектно цвіте, ще й смачними ягодами обдарує. Вибирайте плодові сорти та декоративні.
 • Бузок – має розвинену кореневу систему, але всупереч чуткам, він нездатен пошкодити фундамент.
 • Магнолії добре ростуть з південно-східного боку будинку. Фундаменту ці невеликі дерева не нашкодять, а їхній казковій красі квіти радуватимуть усю родину.
 • Рододендрони – будуть квітнути і добре розвиватимуться із західного та східного боку будинку у м'якій розсіяній тіні.
 • Сакура – прикрашатиме прибудинкову територію, ефектним цвітінням, а її коренева система анітрохи не зашкодить фундаментам.
 • Жасмин – традиційно чубушник висаджують біля будинку. Він добре формується обрізкою, стійкий до умов вирощування та пишно цвіте на початку літа.
 • Піраканта – ефектний куща з вічнозеленим листям та яскравими плодами, легко стрижеться, невибагливий та простий у догляді.
 • Декоративна шовковиця – компактні дерева, що швидко ростуть, з красивою плакучою кроною і смачними ягодами.
 • Декоративна яблуня – компактні дерева з махровими рожевими та червоними квітками, декоративним багряним листям.
 • Тамарікс – витончені кущі, що швидко ростуть, і надзвичайно красивим цвітінням.

Вибір рослин для посадки біля будинку в нашому каталозі дуже широкий. Читайте описи, вибирайте компактні дерева, які не пошкоджуватимуть фундаменти, доріжки, мощення майданчиків.

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити