Barbie Sale
0

Тюльпани весняна посадка цибулин – особливості відмінності

Цибулини тюльпанів – найпопулярніші категорії весняних цибулинних рослин. Так, відкриваємо вам комерційну таємницю. Тому питань про посадку тюльпанів у садівників-початківців завжди багато.

Коли краще садити тюльпани навесні чи восени? Восени.

Але тема весняної посадки особливо цікавить новачків у вирощуванні тюльпанів. Навесні базари, торгові майданчики – повні пропозицій із продажу цибулин. А професійні інтернет-магазини в цей час зазвичай не пропонують до продажу осінній асортимент цибулинних рослин.

Тож чи можна садити тюльпани навесні у відкритий ґрунт? Як правильно? Чи може краще посадити їх навесні в горщики на вигонку

Досвідчені квітникарі знають, що для того, щоб тюльпани зацвіли вже у квітні, цибулини висаджуються восени. За осінь-зиму цибулини вкорінюються, набираються сил і вже наступної весни зацвітуть.

Як правильно посадити цибулини восени – читайте у нашому блозі. Але, якщо ви надумали посадити тюльпани навесні, може просо не встигли посадити їх під зиму, то зробити це навесні цілком можна. Звичайно, доведеться попрацювати.

Якщо посадити тюльпани навесні вони зацвітуть? Так, і це бонус! Рослини зацвітуть пізніше, ніж при осінній посадці. І ваші на ваших клубах красуватимуться тюльпани, коли інші вже закінчать цвітіння. І ваша клумба довше прикрашатиме сад весняними квітами.

Коли саджати тюльпани весною?

Якщо вас не зупиняє те, що ваші тюльпани зацвітуть пізніше за звичайний час, тож приступимо до посадки. Термін посадки цибулини залежить від погоди. Коли прийде більш-менш стабільне тепло, і земля прогріється принаймні до +10°С на глибину 9-10 см, беріть цибулини та йдіть у сад. Зверніть увагу, що сорти з пізніми термінами цвітіння можна висаджувати до кінця травня. Вони нормально це переживуть, зацвітуть у червні, пройду період спокою теж пізніше, а наступної весни – цвітіння розпочнеться у звичайні для характеристик сорту терміни.

Які тюльпани пізній, чим відрізняються різні групи сортів – читайте у статті Класифікація тюльпанів.

Якщо цибулини зарано почали проростати – що робити?

Якщо ваші цибулини проросли і вже не можуть чекати, поки стане достатньо тепло для посадки у відкритий ґрунт – вихід є. Просто посадіть їх у горщики, контейнери, будь-які ємності з дренажними отворами, глибиною від 15-20 см. Потім просто висадіть їх у сад, разом із грудкою землі.

Важливо: якщо цибулини тюльпанів почали рости, то якось суттєво пригальмувати їхнє зростання – найчастіше не вдається. Проростання починається під впливом багатьох чинників. Наприклад, навіть якщо температура невисока, а вологість – підвищена, то тюльпани почнуть проростати, тільки холод їх не зупинить. У домашніх умовах складно створити оптимальні умови для тривалого зберігання цибулин. Тому, якщо почався ріст – краще посадити, якщо не в сад, то в контейнери.

Весняна вигонка цибулин

Це не найкращий спосіб зберегти саме цибулини. То теж варіант, якщо посадити їх на постійне місце навесні – не виходить із якихось причин. Цей спосіб використовують для отримання ранніх букетів.

Детальніше про вигонку тюльпанів та цибулинних рослин – читайте у статті, тут, буквально, двома словами.

Вигонку можна робити як у теплиці, так і просто у горщиках на домашньому підвіконні. Підготуйте ємності глибиною від 15-20 см, наповніть легким вологоємним субстратом, не забудьте забезпечити хороший дренаж. Якщо буде застій води – захворювань не уникнути.

Важливо: щойно дозволить погода – пересадіть рослини у ґрунт. Що раніше, то краще. Акуратно виймайте з грудкою землі, намагайтеся її не пошкодити.

Підготовка цибулин тюльпанів до посадки

Навесні перед посадкою цибулини потрібно додатково підготувати. Якщо ви зберігали їх у звичайних домашніх умовах, то потрібно провести гартування, щоб знизити стрес від посадки в холодний ґрунт. Для цього просто покладіть їх на 1-2 дні у холодильник, у паперовому чи тканинному пакеті. Подивіться, щоб цибулини були здоровими, без гнилей і пошкоджень. Якщо є – видаліть їх, можна спробувати обрізати пошкоджені ділянки та затерти їх активованим вугіллям, наприклад, але все одно – посадіть такі цибулини окремо від здорових.

Якщо ви купили цибулини у спеціалізованому інтернет-магазині, то додаткову обробку від хвороб не потрібно проводити. Фахівці вже все зробили за вас. Просто починайте посадку.

Якщо купили тюльпани в аматорів – так, треба робити профілактику хвороб. Навіщо вам у саду чужі хвороби? Для цього використовуйте протруйники та фунгіциди за інструкцією. Ні, такі аматорські методи, як марганцівка та перекис – використовувати не варто. Є ризик пошкодити цибулини та паростки.

Підготовка місяця посадки

Місце має бути добре освітлене, без застою води та снігу, добре прогрівається, для весняної посадки це особливо важливо. Грунт – легкий, пухкий, вологоємний, з гарним дренажем. Слідкуйте, щоб весняна тала вода та дощі – не застоювались у місці посадки. Якщо треба – додавайте пісок, робіть підняті грядки.

Як правильно саджати тюльпани навесні?

На яку глибину садити тюльпани навесні? Тут все як завжди. Цибулину заглиблюють на 3 її висоти.

Важливо: чітко дотримуватись цієї вимоги. Якщо ви посадите їх надто глибоко – їм буде холодно і зростання сповільниться, вони можуть просто згнити від холоду та перезволоження через погодні умови. Якщо надто дрібно – на весняному сонці вони вискочать надто рано і засохнуть тому, що не встигнуть добре вкоренитися.

Чи можна пересаджувати тюльпани навесні? Якщо вам з якихось причин навесні потрібно пересадити тюльпани в саду, то намагайтеся їх мінімально травмувати. Будь-які неприємності – відіб'ються на розмірі і здоров'ї цибулини, і наступному цвітінні, як мінімум. Тому попередньо полийте рослини, викопайте їх з гарною грудкою землі і зробіть акуратну перевалку в нову лунку. Добре полийте, притініть на кілька днів, якщо погода сонячна і досить спекотна.

Догляд після весняної посадки

Найважливіше – стежте за вологістю ґрунту. Весна у нас буває надто спекотна для весняної посадки. Цибулини швидше ростуть нагору, ніж розвивають кореневу систему. Це особливості посадки навесні. Тому не допускайте пересихання, регулярно помірно поливайте, щоб ґрунт був помірно вологим. Важливо, щоб вода не потрапляла на листя, щоби не було сонячних опіків. При посадці краще не захоплюватися азотними добривами. Використовуйте універсальні комплекси, підійде і Нітроаммофоска. Можете зробити підживлення і по посадці, але тільки щоб гранули не потрапляли на листя.

Ще один важливий момент. За великим рахунком. Після весняної посадки краще взагалі не давати цвісти, видалити квітконоси. Але більшість аматорів цього робити, звичайно, не будуть. Тому, як тільки ви намилуєтесь цвітінням, переконаєтеся, що ваші тюльпани зацвіли за заявленими характеристиками, зробили позначки де якісь сорти – видаліть насіннєву коробочку. Не можна допустити, щоб цибулина витрачала сила на формування насіння. Якщо, звичайно, ви хочете, щоб у наступному сезоні у вас були гарні та сильні тюльпани.

Після цвітіння – внесіть калійно-фосфорні добрива, підійдуть усі мінеральні комплекси добрив, які рекомендують для осіннього підживлення. Обов'язково продовжуйте робити прополювання, поливайте, акуратно розпушуйте. Так, тюльпани без квіток не такі красиві, їх листя поступово жовтіє і це триватиме до середини літа і пізніше. Але, дуже важливо після весняної посадки дати цибулині пройти всі цикли її природного розвитку. Не надумайте обрізати листя і стебла до того, як вони самі помруть. Так, весняна посадка тюльпанів вимагає особливої уваги до рослин. Якщо вам, звичайно, важливо мати хороші тюльпани.

Чи потрібно викопувати тюльпани восени після весняної посадки? Ні, це не обов'язково. Просто дайте їм спокій до наступного сезону.

Хвороби та шкідники

Після весняної посадки, тюльпани можуть бути особливо схильні до пошкоджень шкідниками і хворобами. Тому не чекайте, коли проблеми з'являться, займіться профілактикою. Тепер ви вже розумієте, чому осіння посадка краща за весняну? І чому професіонали не пропонують цибулини тюльпанів у весняному асортименті? Їм важливо, щоб у вас все росло і цвіло без проблем.

Які хвороби найчастіше вражають тюльпани після весняної посадки? Різні види гнили будуть підстерігати ваші цибулини, можуть з'явитися жовті плями на листі. Ви ж пам'ятаєте, що весняна посадка – особлива. Тому робіть обробку. Можна поливати під корінь препаратом Магнекур, його можна поєднувати з препаратом Актара від капустянки, личинок жуків та інших шкідників. Це системні препарати, він захистять надземну і поземну частину рослин. Вносьте калійно-фосфорні підживлення, вони зміцнюють як цибулини, і зелені частини тюльпанів.

Після весняної посадки тюльпани особливо схильні до вірусних захворювань. Чим здоровіші, доглянуті та сильніші рослини – тим менший ризик. Слідкуйте за нехарактерною зміною забарвлення квіток листя. Відразу ж видаляйте хворі рослини, за перших ознаках зараження. Віруси не лікуються і швидко поширюються.

На основні питання про вірус пістрявості тюльпанів ми відповіли в окремій статті.

Важливо: мийте та дезінфікуйте секатори, ножі, садові ножиці після кожного зрізу. Вірус переноситься із соком хворих рослин на здорові. Ще раз нагадуємо про те, що вірус розносять шкідники теж через сік. Тому регулярно обприскуйте тюльпани від шкідників весь сезон. Лілії теж хворіють на вірусні захворювання, тому уникайте посадки тюльпанів поряд з ліліями, або на ділянках відразу після лілій.

Бережіть тюльпани від гризунів.

Як захистити цибулини в ґрунті – читайте у публікації.

Дуже зручно використовувати спеціальні садові кошики для посадки. Цибулини при цьому не губляться у ґрунті, їх можна як швидко та зручно посадити, так і викопати восени. Це дуже заощаджує і сили, і час садівника.

Як красиво посадити тюльпани

Нагадаємо, що після весняної посадки тюльпани будуть цвісти пізніше за звичайні терміни. Це дає можливість створити незвичайні композиції з іншими рослинами.

Практичні поради про те, як створити клумби з цибулинних та багаторічників – ми даємо у статті з ландшафтного дизайну.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити