Barbie Sale
0

Квіти весни: все що варто знати про Півонії

Півонії - квіти весни, квітка-свято. Їх пишне цвітіння - яскрава окраса будь-якого поважного саду. Як можна не закохатися в ці приголомшливі величезні квіти до 20 см діаметром? Сучасний садовий інтернет-магазин може запропонувати вам широке розмаїття видів і сортів саджанців півоній, де ви можете купити від трав'янистих і деревовидних півоній до нових ито-гібридів. Ми допоможемо вам зорієнтуватися у всьому цьому різноманітті і вибрати рослини, які прикрасять ваш сад і будуть прості у догляді.

Півонії цвітуть у травні - червні, садівники і ландшафтні дизайнери цінують їх за ефектні квіти, пишне здорове листя і декоративні плоди у деяких видів. Півонії (лат. Paeonia) - це рід трав'янистих багаторічників і листопадних чагарників, таких як деревоподібні півонії. Єдиний рід сімейства Півонієві (Paeoniaceae). Рід Півонії включає близько 40 видів, які в природі поширені в зонах із помірним кліматом. У садовій культурі вирощують як декілька природних видів, так і сортові садові півонії.

Природні види трав'янистих півоній

Саме ці природні види півоній стали засновниками усього різноманіття нових сортів і гібридів садових півоній. природні формиподіляють на лісові та рослини, що ростуть в степах і луках.

 • Лісові види півонії володіють як декоративними, так і цілющими властивостями: півонія відхилена, Мар’їн корінь (Paeonia anomala), півонія Віттманн (Paeonia wittmanniana), півонія войлочноплідна (Paeonia tomentosa), півонія кавказька (Paeonia caucasica), півонія крупнолисна (Paeonia macrophylla) і півонія Paeonia obovata. Лісові півонії, зазвичай, високі до 80-100 см рослини, які створюють розлогі кущі з потрійним листям і простими великими квітками діаметром до 12 см.

 • Лугові і степові півонії: невисокі, півонія кримський (Paeonia daurica), півонія молочноцветковий (Paeonia lactiflora) і півонія тонколиста / вузьколиста або воронець (Paeonia tenuifolia).

Садові високорослі і низькорослі трав'янисті півонії

Саме півонії, які були отримані шляхом багаторічної селекції півонії молочноквіткової (P. lactiflora) та півонії лікарської (P. offlcinalis) – і складають величезну кількість сортів і гібридів садових півоній. Вони розрізняються висотою і будовою куща, формою махровістю і забарвленням, строками цвітіння.

Деревні (деревовидні) півонії

Ці квіти вражають красою, ароматом величезними до 25 - 30 см в діаметрі квіток та ефектними декоративними плодами. Крім цього, їх особливість в тому, що вони мають здерев'янілі стебла, що не відмирають на зиму. Складнощі в розмноженні та повільне зростання позначаються на високій ціні саджанців, але втриматися від того, щоб купити деревні півонії - неможливо.

Жодному кущу не зрівнятися із ними красою квітів, їх кількості, пишністю цвітіння, і звичайно довгожительству куща. По мірі зростання, кількість квіток на кущі збільшується щороку і досягає 100 квіток. Висота цих рясно квітучих рослин досягає 2 м, діаметр 4 м, а при хорошому догляді деревні півонії ростуть на одному місці до 100-150 років, а відомі рослини, які досягли 300 років і навіть 500 років!

В нашому інтернет-магазині – багата колекція саджанців деревних півоній: фіолетовий Kokulryunishiki, темно-рожевий Suff chojuraku, светло-рожевий Yin hong liao dui, червоний Full meikouhou, білий Feng dan bai.

Іто-півонії - найсучасніші півонії

Іто-півонії (Itoh-Hybrids або Intersectional Hybrids) - це гібрид трав'янистої і деревної півоній. Найсучасніші гібриди півоній, що володіють прекрасними властивостями росту і цвітіння. Це міжсекційні гібриди, які вперше вивів у середині 20 століття професор Тоічі Іто. Після багаторічних марних спроб Тоічі Іто успішно схрестив півонію деревну і трав'янисту молочноквіткову та отримав рослину з кращими якостями півоній деревної та перевагами півоній трав'янистої. Серед Іто-гібридів багато сортів із рідкісним для півоній жовтим забарвленням квіток. Час цвітіння і агротехніка у них схожа з трав'янистими півоніями.

Термін цвітіння у Іто-гібридів півоній більш тривалий, ніж у трав'янистих півоній. Можливо і повторне цвітіння. На початку відкриваються квітки на стеблах в центрі куща, а потім поступово розкриваються бутони на кінцях зовнішніх пагонів. У Іто-півоній дуже красиві бутони, витягнутої форми із загостреною верхівкою. Самі кущі - дуже декоративні, у них міцні стебла, які не вимагають підв'язки навіть в період цвітіння, великі квітки не никнуть. Листя, як і у деревних півоній - орнаментальне і зберігає свіжість до самих заморозків. Іто-гібриди швидко ростуть, стійкі до захворювань і морозостійкі. При першому знайомстві Іто-гібриди півоній схожі на деревні. Зазвичай їх надземна частина щоосені з настанням холодів відмирає, але може і перезимувати. Але на відміну від деревовних, Іто-півонії прекрасно цвітуть на пагонах поточного року.

Колекція нашого інтернет-магазину має для вас найкращі сорт Іто-гібридів піонів: ніжно жовтий Yellow Heaven, яскраво жовтий Yellow Crown, ніжно рожевий Pastel Splendour, лососевий Julia Rose, білий із виразною серединкою Cora Louise.

Класифікація півоній за формою квітки

В основу сучасної класифікації садових сортів і гібридів півоній покладена будова квітки. За цією ознакою півонії складають такі групи:

Півонія проста, немахрова

У квітки 1 - 2 ряди пелюсток і маса маточок і тичинок в центрі. Квітки - великі, пелюстки широкі, можуть бути гофровані. Квітки такої форми дуже вишукані, часто ароматні, серединка квітки пишна і виразна. У нашій колекції витончені прості півонії представлені такими видами та сортами:

 • висока трав’яниста півонія сортів: Sword Dance (Сворд Данс) бордового коліру;

 • деревна півонія, фіолетова Kokulryunishiki;

 • Іто-гібридна півонія: ніжно рожева Pastel Splendour.

Півонія напівмахрова

Квітки дуже великі, а пелюстки тонкі і легкі. Безліч тичинок розташовані в центрі квітки або між пелюстками. Напівмахрові півонії мають від трьох до семи рядів пелюсток. У нашій колекції витончені нарядні напівмахрові півонії представлені такими видами та сортами:

 • низькорослі трав’янисті півонії: Moscow рожева;

 • деревна півонія, темно-рожева Suff chojuraku;

 • іто-гібридна півонія, ніжно жовтий Yellow Heaven.

Півонія японська

В центрі квітки - видозмінені тичинки, у деяких сортів ці тичинки загинаються всередину квітки і утворюють красиву пишну «шапку». Пелюстки розташовуються в один або кілька рядів. Пелюстки того ж кольору, як і нижня частина тичинок, у верхній частині - золотиста окантовка. В нашій колекції японські півонії представлені такими видами та сортами:

 • висока трав’яниста півонія сорту Sword Dance (Сворд Данс) бордового кольору;

 • низькоросла трав’яниста півонія сорту Madrid;

 • деревна півонія сорту Kokulryunishiki фіолетова.

Півонія Анемоноподібна

Перехідна форма квіток півонії від групи японських до групи махрових півоній. Для анемоно подібних півоній характерні округлі широкі нижні пелюстки, розташовані в один - два ряди. В центрі квітки - пелюстки стають коротшими і більш вузькими та зібрані в невеликі куля. У нашій колекції вишукані анемоноподібні півонії представлені такими видами та сортами:

 • високі трав’янисті півонії сортів: Top Brass, Raspbery Sundae, Gay Paree;

 • низькоросла трав’яниста півонія сорту Rome.

Махрова півонія

Це пишні і помпезні півонії. Їх квітки найчастіше никнуть у вітряну і дощову погоду. У квітці від п'яти широких крайніх пелюсток, розташованих в один або кілька рядів навколо центру. У більшості сортів тичинки і маточки видозмінені в пелюстки, і ними набита середина квітки. У деяких сортів тичинки і маточки звичайні, але вони повністю закриті пелюстками. Навіть у повному розпуску квітки тичинок не видно.

Махрові півонії підрозділяються на чотири підгрупи:

 • Корончаті - густо махрові. Нижні пелюстки часто коротше центральних. Квітка - висока, опуклою округлої форми, центр квітки піднятий як корона.
 • Кулясті (напівкулясті) - повністю махрові. Нижній ярус пелюсток - широкий, середній та верхній ярус - компактно зібрані в центрі квітки півкулею.
 • Трояндоподібні - всі пелюстки широкі, великі, округлі, майже однакової довжини. Трохи дрібніші - до центру квітки. Дуже нагадують троянди.
 • У напівтрояндоподібних - в центрі квітки видно тичинки, а пелюстки розташованні не так щільно.

 У нашій колекції пишні махрові півонії представлені такими видами та сортами:

 • високі трав’янисті півонії сортів: двухцветный Sorbet, красный Red Sharme, белый Snow Supreme;
 • низькорослі трав’янисті півонії сортів: Rome та London;
 • деревні півонії: темно-рожева Suff chojuraku, світло-рожева Yin hong liao dui;
 • іто-гібриди: Yellow Crown та Julia Rose.

ФОТО: Depositphotos, Nova Photo Graphik, Visions Pictures 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Півонія ІТО Border Charm Півонія ІТО Border Charm
3
Півонія ІТО Border Charm
39948
в наявності
1
798.90грн. 719.01грн.
гігантська квітка Півонія трав'яниста Many Happy Returns Півонія трав'яниста Many Happy Returns
4
Півонія трав'яниста Many Happy Returns
39946
закінчується
1
299.90грн. 269.91грн.
Півонія трав'яниста Bowl of Beauty Півонія трав'яниста Bowl of Beauty
2
Півонія трав'яниста Bowl of Beauty
24614
закінчується
1
349.90грн. 244.93грн.
Півонія трав'яниста Karl Rosenfield Півонія трав'яниста Karl Rosenfield
4
Півонія трав'яниста Karl Rosenfield
36935
закінчується
1
259.90грн. 233.91грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити