РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Фінальний РОЗПРОДАЖ сезону ВЕСНА 2022
0

Цибулинні осіння посадка: чому цибулини зійшли ще до зими і що робити?

Посадка цибулинних квітів восени – саме задоволення! У сезон можна підібрати в нашій колекції найрізноманітніші цибулини квітів і скласти з них ефектні садові композиції. Вважається, що осінь – найкращий час для посадки цибулинних квітучих рослин.

Луковичные взошли осенью что делать, фото

У цей час більшість робіт в саду вже зроблені й можна присвятити час вибору нових сортів і формування квітників. Але, іноді у аматорів відбувається непередбачене. Цибулини, мали прорости у відкритому ґрунті лише наступної весни – раптом відрощують зелений «чубчик» завчасно, буквально через кілька тижнів після посадки. Звичайно, так не має бути. Наші експерти розкажуть: чому цибулини сходять до терміну восени і що робити, якщо так вийшло.

Чому весняні цибулини зійшли восени?

Погодні умови дуже сильно впливають на цибулинні рослини. Найчастіше несподівані паростки з'являються в результаті занадто затяжної теплої осені. Тому при такій погоді – обов'язково у жовтні та на початку листопада уважно огляньте місця посадки цибулин. І будьте готові вживати заходів, інакше рослини можуть не прокинутися після зими. В першу чергу, огляньте посадки тюльпанів, загляньте до гіацинтів, лілій, крокусів, які ви посадили цієї осені. Тепла і волога осінь вводить цибулини «в оману» і вони починають не тільки вкорінюватися після посадки, як повинні, але і сходити.

Якість зберігання цибулинних теж впливає передчасні сходи. Найчастіше сходять восени ті цибулини, які були посаджені тієї ж осені, ніж ті, які в цьому сезоні не викопувалися, наприклад, нарциси, мускарі, цибулинні іриси, алліуми (луки) та ін. Чому? Тому, що при викопуванні, все ж таки порушується річний цикл вегетації. Ті рослини, які залишилися в землі – менше чутливі до природних коливань, краще адаптуються до аномальної осені. Важливо, щоб до посадки цибулинні зберігалися в правильних температурних умовах. Краще рішення – придбати цибулини перед посадкою у профільних компаніях, де вони зберігаються в професійних сховищах.

Щоб цибулини не сходили восени, а «дрімали» до весни важливо посадити їх вчасно.

На жаль, навіть десятирічної давності рекомендовані терміни посадки восени цибулинних і вже тим більше «бабусині прикмети» – вже не актуальні. Визначальну роль тепер грає довгостроковий прогноз погоди і розуміння процесу вегетації цибулинних восени. І в різних регіонах України в один і той самий час погодні умови можуть дуже відрізнятися.

  • Оптимальні терміни посадки. Для того, щоб цибулинні добре вкоренилися, але не зійшли, потрібно приблизно 2-4 тижні до промерзання ґрунту. Тобто при більш пізній посадці вже потрібно буде спеціально готувати місця посадки.
  • Температури ґрунту і повітря будуть оптимальними, якщо середньодобова температура вже не піднімається вище + 8-10°С, а температура ґрунту – близько + 9-10°С. В таких умовах цибулини відмінно вкорінюються і потім добре зимують, але надземна частина не сходить.
  • Глибина посадки теж має значення. Якщо ви посадили цибулинні занадто дрібно, то вони потраплять у верхній шар ґрунту, який надмірно прогрівається, і можуть зійти восени. Щоб цього уникнути, висаджуйте цибулини не менше, ніж на 3 висоти. А іноді навіть глибше приблизно на 20-30% на легких прогріваються ґрунтах.

Луковичные посадка осенью, фото

  • Обробка цибулинних перед посадкою протруйниками та фунгіцидами захистить цибулини від пошкоджень шкідниками та хворобами. Найчастіше, якщо цибулини постраждали від патогенних мікроорганізмів або комах – це може провокувати передчасний ріст надземної частини, появу сходів восени. Тому застосовуйте хороші препарати, наприклад, Фундазол, Превікур, Максим та ін. Навіть якщо при посадці цибулини отримають невеликі травми – препарати захистять їх.
  • Калійно-фосфорні добрива в місці посадки сприятимуть укоріненню цибулин. Ні в якому разі не вносите в місце посадки азотні добрива, перегній та ін. Вони провокують осінні сходи у цибулин.

Дотримуйтесь усіх рекомендованих правил посадки наших експертів - див. публікації про те, як посадити цибулини тюльпанів, лілій та інших цибулинних восени.

Що робити, якщо цибулини зійшли восени?

У будь-якому випадку – без паніки. Невеликі до 1 см сходи дрібноцибулинних таких як мускарі, крокуси та ін. – їм не зашкодять. За умови, що сніговий покрив буде достатнім і вкриє їх від морозів. Вам потрібно буде додатково захистити ваші посадки та сходи:

  1. Мульчування, збільшення товщини землі над цибулинами. Якщо сходи невисокі, то вирішенням проблеми стане мульчування. Товстий шар компосту, торфу, хвойного опаду не менше 10 см – запобіжить прогріванню ґрунту, яке провокує передчасні сходи, а взимку захистить від морозів. Важливо: якщо в той самий час триває період дощів, земля надмірно волога, то з мульчуванням доведеться почекати, щоб сходи не випріли. На цьому етапі краще скористатися агроволокном.
  2. Видалення паростків доводиться робити, якщо їх довжина більш як 10 см. Акуратно і міцно візьміть паросток, поверніть його навколо вертикальної осі. Він легко відламається. Важливо: не тягніть паросток ані вгору, ані у боки, щоб не потривожити цибулини. Більшість цибулин після такої процедури добре зацвітуть наступної весни.

Підсумовуючи, не поспішайте з посадкою. Дочекайтеся стабільно прохолодної помірної погоди. Щоб цибулини до посадки не дали паростки – потримайте їх до відповідної погоди в прохолодному і сухому місці. Не висаджуйте занадто рано, щоб цибулини не зійшли ще восени. Не бійтеся створюйте свою яскраву весну разом з нами.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити