Barbie Sale
0

Секрети хости-хамелеона: що впливає на колір листя?

Чому листя хости змінює колір? Хоста-хамелеон – прекрасна декоративно-листяна садова рослина, яка цінується за красу листя. Блакитні, строкаті, смугасті, жаті, жовті, білі – їх забарвлення, найчастіше залежить від умов вирощування.

Хосты хамелеоны, выращивание фото

Хости або Функії - одні із самих невибагливих, і при цьому, найбільш декоративних рослин. Сучасна селекція подарувала нам багато дивовижних сортів, і з окантовкою, і біколорів, і в штрихах, і сонячно жовтих і блакитних, і навіть білих. Але ці красуні повністю розкриють вам свою красу тільки, якщо ви будете знати кілька простих, але важливих секретів. І ми поділимося ними з вами!

Колір листя хости-хамелеона може варіюватися від легких салатових тонів з відтінком лайма і блакитних до яскраво-жовтих і навіть білих. Сучасні колекції саджанців хости мають унікальні сорти і гібриди зі штрихами по листу, контрастною облямівкою або ніжними переходами колірних відтінків. Завдяки такому багатству забарвлень, форм і розмірів – хоста завжди знайде гідне місце у вашому саду, стане основою квіткових і декоративно-листяних композицій. При вирощуванні хости-хамелеона дуже важливо знати від чого ж залежить колір листя, коли рослина розкриє властивості сорту в повній мірі, як уникнути помилок при посадці найкрасивіших сортів.

Чому ж хости стають «хамелеонами»? Чому листя змінюють або не змінюють колір? Як домогтися від сорту максимальної відповідності кольору листя – заявленим властивостям сортів і різних видів?

Колір та інтенсивність забарвлення листя хости у великій мірі залежить від умов вирощування. Перерахуємо найбільш значущі фактори:

 1. Освітленість місця посадки..
 2. Вік рослини.
 3. Вологість ґрунту.
 4. Особливості сорту.

Освітленість: як інтенсивність забарвлення листя у хост-хамелеонів залежить від сонячного світла

 1. Строкаті хости-хамелеоны мають отримувати до 3 годин ранкового сонячного світла.
 2. Саме контрастне, з найбільш багатими забарвленнями – молоде листя в першій половині літа.
 3. Підбирайте місце для посадки. З першого разу складно оцінити, як себе покаже кожен конкретний сорт в даному місці. Якщо листя занадто бліде – пересадіть рослину в більш тінисте місце. Якщо переважає зелений колір, замість білого або жовтого – на більш сонячне.
 4. Блакитні та смарагдові хости будуть максимально красивими – в густій тіні. При надлишку світла – стануть зеленими.
 5. Зелений колір найбільш густим буде в тіні, а при більшому освітленні – більш салатовим. При надлишку сонця – бляклим.

Порада: не дивуйтеся, рідко яка хоста-хамелеон відразу «сідає» на своє місце. Кожен сад сповнений особливостей мінливого «життя світла і тіні». Абсолютно нормально спостерігати кожен сорт саме в вашому саду і підібрати йому найкраще місце.

Вік рослини: як залежить забарвлення листя від віку хости-хамелеона

Багато сортів хост-хамелеонів повністю розкривають свою красу в зрілому віці, з 3-4 року після висадки. Чим більше кущ, тим він гарніше і в більшій мірі відображає властивості сорту.

 1. Швидше за інші сорти свою красу розкриють хости з зеленим і салатовим листям. Ці рослини, практично, відразу показують себе в повній мірі.
 2. Блакитним хостам потрібно пару років, щоб їх лист набув характерний сіро-блакитний відтінок і ніжний перламутровий білуватий наліт на листках.
 3. Строкатим хостам-хамелеонам знадобиться до 4-5 років для того, щоб проявити себе. Але їхня краса – неперевершена!

Давайте розберемося з особливостями сортів хост та вибором місця посадки для них

Хости-хамелеони можуть змінювати колір листя в залежності від освітлення. Різновиди хости потребують різного ступеня освітленості. Основний критерій – колір листя.

 • Зеленолисті хости

Сорти з темно-зеленим листям, як і блакитні хости, найкраще проявляють насиченість кольору листя в півтіні під надійним захистом крон дерев весь день. Вони можуть рости навіть у самих тінистих куточках саду та бути на диво красивими! До такого типу хост відносяться, наприклад: Ланцетолиста, Подорожникова, Хоста висока та ін. Зазвичай, розміри таких кущів від 30 см - 50 см до 70 см. Подорожникова хоста цілком може рости і на освітлених ділянках, витримує навіть полуденне сонце, але часткове затінення – краще.

 • Хости із блакитним листям

Ці сорти – одні з найпопулярніших. І не дарма! Їх розкішне блакитне листя, при посадці у розсіяній тіні може набувати інтенсивного блакитного відтінку з легким сріблястим нальотом. І виглядають чудово! А ось на сонці листя стане блідими, мов «злинялим», втратить насиченість забарвлення і буде погано рости.

Найкращі сорти блакитних хост:

 • Хоста Big Father - це одна з найпрекрасніших великих блакитних хост. Висаджуйте Big Father в надійну тінь. Припустимо пару годин прямого сонця лише в ранкові години. Інакше лист втратить свій блакитний відтінок і стане просто темно-зеленим.
 • Хоста Canadian Blue - у прохолодній тіні кущі цієї хости розростаються до 80 см, а її листя набуває чудового благородного сіро-блакитного відтінку. Лист Канадіан Блу – матовий, злегка жатий, виглядає дуже ефектно!
 • Хоста Blue Cadet - цікава особливість – у вологому прохолодному повітрі, доросле листя набувають злегка жату фактуру та легкий перламутровий наліт. Молоде листя – глянцеве.
 • Хоста Fortunei Hyacinthina - це сорт із блакитним листям відноситься до однієї з найбільш стійких груп – Форчуна. Дивна особливість сорту: зворотна сторона листа має ще більш інтенсивне блакитне забарвлення, ніж зовнішнє.
 • Хоста Зибольда - одна з найбільш невибагливих блакитних хост. Гарний відтінок листя, найкраще проявляється в тіньових місцях. Але навіть в півтіні забарвлення листя збереже свій прекрасний відтінок!

Важливо: всім цим хостам найкраще буде при розсіяному світлі протягом усього дня!

А тепер про види хост, які ведуть себе як справжні хамелеони. Забарвлення їх листя настільки залежить від освітленості, що вибір місця посадки набуває першочергового значення

 • Жовтолисті та хости із пістрявим листям (пістряволисті)

До цієї групи ми віднесемо хости з жовтим, жовто-зеленим листям, з облямівкою, штрихами, переходами кольору. Для того, щоб отримати максимально яскраве забарвлення листя, найкраще висаджувати їх так, щоб до 60% часу вони перебували в тіні, а решту часу – на прямому або розсіяному сонці. Найбільш універсальною можна вважати посадку в такому місці, де хости такого типу будуть освітлені ранковим сонцем від 2 до 3 годин.

Важливо: сонячне освітлення має бути тільки м'яким ранковим, ні в якому разі не полуденним. Якщо хоста-хамелеон отримує тільки ранкове сонце – жовте забарвлення буде найбільш вираженим, на полуденному сонці – листя стане білішими, а при надлишку тіні – зеленими. Багато сортів хост-хамелеонів можуть показувати найбільш характерне забарвлення до середини літа. Потім листя набуває більш рівномірного, не такого контрастного забарвлення. 

Порада: в повній тіні строкатість листя, окантовка, штрихи – можуть не проявлятися взагалі. Якщо у вас в саду мало тіні, то висаджуйте хости в тіні інших багаторічних рослин, з північно-західного і з північно-східного боку, щоб полуденне сонце їх не торкалося.

При надлишку світла – забарвлення листя хост-хамелеонів може стати бляклим і втратити інтенсивність, при нестачі – листя стає швидше зеленим і втрачає жовті, салатові, білі штрихи та облямівку. Заради таких красивих сортів, можна і постаратися підібрати їм місце. Якщо ви бачите, що у хост занадто зелене листя – пересадіть їх на місце, де сонця на 1-2 години більше. Якщо листя занадто світлі і бляклі - то перемістіть ваших красунь в трохи більш тінисте місце.

Найкращі сорти жовтих та строкатих хост: 

 • Хоста Tokudama - неймовірно красива велика хоста. У неї не тільки жовта облямівка і штрихи по блакитним листям, але й незвичайна жата фактура, яка виглядає як вафельна. Щоб Токудама повністю розкрила свою красу, постарайтеся вибрати їй місце, де вона буде отримувати до 2-3 годин ранкового сонця, тоді жовта облямівка буде яскравою, але при більш інтенсивному освітленні, її листя може втратити вишуканий блакитний відтінок. Шукайте оптимальне місце. Але ця хоста варта того, щоб мати її в саду – рідкісне поєднання саме блакитного, а не зеленого листя із жовтою облямівкою. Врахуйте, що в повній мірі сорт буде проявляти себе з віком. Чим більший кущ – тим яскравіше забарвлення. А ось до 3-х років, забарвлення вираженим не буде.
 • Хоста Patriot - сорт Патріот один з найвиразніших і контрастних за забарвленням. Для тіньових ділянок, де найкраще почуваються зелені хости – цей сорт стане прекрасним акцентом. Його чисто біла облямівка зробить тіньову ділянку саду – святковим і ошатним!
 • Хоста Fortunei Aureomarginata - ще одна дивовижна хоста-хамелеон – Форчуна Ауреомаргіната. Її особливість – яскрава жовта нерівномірна облямівка по смарагдовому листу. Ця невибаглива хоста може витримати навіть висадку на повному сонці. Але при цьому її забарвлення буде набагато блідішим. Оптимальне місце – півтінь, тут сорт може показати не тільки жовту облямівку, а навіть білуваті і кремуваті смуги. До середини літа забарвлення листя буде залишатися яскравим і соковитим. А ось ближче до осені – листя буде більш блідим і більш зеленим. Це нормально для цього виду хост.
 • Хоста Gold Standard  чудовий біколор! Його забарвлення незвичайне – самі листя хости-хамелеона жовті, а окантовка – зелена. Щоб листя цієї хости набули інтенсивного жовтого коліру, її потрібно посадити так, щоб рослина отримувала до 4 годин ранкового сонця. Якщо ви виберете місце, де влітку хоста буде прикрита від палючого сонця приблизно з 12 до 17 години, а в решту часу буде на сонці – то листя набудуть найбільш інтенсивного жовтого відтінку. Якщо сорт залишити в півтіні, то листя набуде кольору до середини літа. У тіні – жовтий відтінок не проявиться взагалі.
 • Хости із білим листям (білолисті)

Ця група – одна з найбільш мінливих за забарвленням, «хамелеоністих». І сорти з широкою білою облямівкою, і сорти з практично білим листям – відносяться до цієї групи за особливостями умов вирощування.

Біла хоста хамелеон Вайт Фізер, фото 

Важливо: цим хостам потрібна деяка кількість прямого сонячного світла. До 3-4 годин в день. При ранковому сонці, забарвлення листя буде світлим, а самі листи – соковитими і глянцевими. При денному – листя стане ще світлішим, але більш матовим. Якщо ви купили кореневище білої хости-хамелеона, такої як White Feather – посадіть її в перший рік в вазон або контейнер і спробуйте виставляти її в різні місця вашого саду. Так ви швидше, і не травмуючи хосту частою пересадкою, знайдете місце, яке сподобається рослині. Особливо це актуально для хост, які показуються з землі білими або жовтими, а потім стають більш зеленими, такі як Вайт Фезер / Біле пір’я. Так ви набагато швидше знайдете вашим красуням найкраще місце.

Нюанс: найбіліше листя – молоде, навесні і в першій половині літа, пізніше – набуває салатового  відтінку. Це нормально для сортів цієї групи.

Отже, як залежить колір листа хости-хамелеона від вибору місці для посадки?

 1. Місце для посадки має бути не тільки затінене, але і досить вологе.
 2. Занадто сухе повітря не дозволить красі сорту розкритися повною мірою.
 3. Пам'ятайте – перезволоження не припустимо!

Нюанс: самые белые листья – молодые, весной и в первой половине лета, позже – они приобретут салатовый оттенок. Это нормально для сортов этой группы.

Ви вже розумієте, чому пістряволисті хости-хамелеони, не бувають абсолютно однаковими! Ви можете виростити особливу, тільки свою хосту, яка буде тільки ваша, притаманна саме вашому саду!

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Хоста Undulata Albomarginata
Хоста Undulata Albomarginata
12582
в наявності
1
88.90грн. 75.57грн.
Хоста Sieboldiana
Хоста Sieboldiana
23388
в наявності
1
99.90грн. 84.92грн.
Хоста Fortunei Hyacinthina Хоста Fortunei Hyacinthina
Хоста Fortunei Hyacinthina
23386
в наявності
1
99.90грн. 84.92грн.
Квантум Корневин 10 г
Квантум Корневин 10 г
40481
в наявності
1
10.90грн. 9.81грн.
Хоста Lakeside Dragonfly Хоста Lakeside Dragonfly
Хоста Lakeside Dragonfly
34313
в наявності
1
199.90грн. 169.92грн.
Хоста Lakeside Little Tuft Хоста Lakeside Little Tuft
Хоста Lakeside Little Tuft
42546
в наявності
1
145.90грн. 131.31грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити