0

Анемона - чарівна вітрогонка

Анемона - чарівна вітрогонкаАнемона або Вітрогонка (лат. Anemone) - рід багаторічних трав'янистих рослин сімейства Жовтецеві (лат. Ranunculaceae). Грецькою «anemone» - вітер, тому анемони, в т.ч. називають «вітряниця». Анемони - квіти казкової краси, з красивим ажурним листям. У нашій кліматичній зоні ростуть понад сто п'ятдесят видів анемона.

Анемони бувають кореневищні і бульбові, висота рослин від 10 - 15 см до 100 - 140 см, в залежності від виду і сорту. Забарвлення квіток - найрізноманітніше: від ніжних пастельних кольорів до яскравих насичених барв. Деякі види анемон квітнуть рано навесні, інші - із середини літа до пізньої осені.

Анемони: види та сорти

Для того, щоб садівникам було зручніше підібрати види і сорти анемони для саду або контейнерного ворощування - ми згрупували рослини за типом кореневої системи.

Анемони бувають двох типів:

 1. Цибулинні анемони (бульбоцибулинні). Зимую під укриттям або бульби (цибулини) викопують на зиму, як гладіолуси. Цвітіння: квітень - травень.
 2. Кореневищні анемони. Мають вищу зимостійкість і, зазвичай, зимують без укриття. Цвітіння: серпень - жовтень.

Анемони бульбоцибулинні

Цибулини або бульби анемони (вітрогонки) - один з найбільш зручних спосіб висадки анемонів. Висота рослин від 20 см до 40 см. Цей вид можна вирощувати як в домашніх умовах, так і в саду - у відкритому грунті. Ці анемони прекрасно підходять і для альпійських гірок. При весняній посадці цибулин - цвітіння настане в липні, якщо ви будете висаджувати анемони в наступні місяці, то вони будуть цвісти пізніше - так ви отримаєте довге та безперервне цвітіння. До бульбоцибулинних анемон належать такі види:

 • Анемона (ветреница) корончата (Anemone соronaria). На думку багатьох квітникарів, анемони корончаті - це найкрасивіший вид анемон з тих, цибулини яких можна купити в Україні. Квітки до 6 см в діаметрі. Ці анемони можна вирощувати, висаджуючи їх навесні і влітку цибулинами. А якщо залишити анемони на зиму у відкритому грунті, то навесні анемони зацвітуть в перший раз (травень - червень), а потім після періоду спокою - вдруге, восени. Бульби анемони корончатої, кращих сортів ви можете купити в нашому інтернет-магазині: The Bride, Sylphide, Mr.Fokker, Hollandia, The Admiral, Mount Everest, Lord Lieutenant, The Governor.
 • Анемона (вітрогонка) апеннінська (Anemone apennina). Рослини невисокі, до 15 см. Квітки ніжного блакитного забарвлення до 3 см діаметром. Цвітіння: квітень-травень. Зростає в півтіні. Висока морозостійкість. Є сорти різних забарвлень, як прості, так і махрові.
 • Анемона (вітрогонка) садова (Anemone hortensis). Анемона садова - рослина висотою до 30 см. Цвітіння настає ранньою весною, квітки діаметром до 5 см. Зимостійкість низька, на зиму анемону садову краще викопувати.
 • Анемона (вітрогонка) кавказька (Anemone caucasica). Анемона кавказька - рослина висотою до 20 см. Цвітіння настає в травні-червні, квітки сині до 3 см в діаметрі. Після цвітіння - надземна частина рослини відмирає до наступного сезону.
 • Анемона (вітрогонка) ніжна (Anemone  blanda). Невисока рослина до 15 см заввишки. У анемони ніжною красиве тричі розсічене листя. Квітки діаметром до 4 см. Забарвлення різноманітне - біле, світло рожеве, яскраво червоне, лілове, насичено синє.
 • Анемона (вітрогонка) виблискуюча (Anemone fulgens). Яскрава, ефектна мініатюрна анемона. Квітки червоні, тичинки виражені, діаметр до 4 см. Цвітіння настає рано навесні. Листя ажурне. Влітку після цвітіння у анемони виблискуючої настає період спокою і надземна частина відмирає. Зимостійкість середня: зимує під укриттям або вимагає викопування бульб на зиму.

Ранньоквітучі кореневищні анемони

Це група лісових анемон, які з успіхом можна вирощувати і в садах. Цвітуть вони рано навесні, відразу після цвітіння надземна частина в’яне, тому лісові анемони називають - ефемероїди. Кореневищні анемони включають такі види: анемона алтайська (Anemone altaica), гладка (Anemone glabrata), уральська (Anеmone uralensis), удинська (Anemone udensis), дібровна (Anemone nemorosa), жовтецева (Anemone ranunculoides), блакитна (Anemone caerulea ), пермська (Anеmone biarmiensis). Найбільш цікаві для квітникарів види:

 • Анемона (вітрогонка) алтайська (Anemone altaica). Анемона алтайська цвіте рано навесні, в квітні-травні. Рослина невисока до 15 см. Квітки білі з бузковим відтінком, діаметром 4 см - 5 см, багатопелюсткові до 12 пелюсток. Росте в тіні і півтіні.
 • Анемона (вітрогонка) блакитна (Anemone caerulea). Красива рослина висотою до 25 см. Квітки яскраво блакитні, діаметром до 3 см. Цвітіння настає в травні-червні. Росте в тіні.
 • Анемона (вітрогонка) дібровна (Anemone nemorosa). Витривалий і невибагливий вид анемони. Росте у півтіні. Висота рослини до 30 см. Квітки, зазвичай, білі, діаметром до 4 см. Цвіте у квітні травні, майже цілий місяць. В середині літа надземна частина рослини відмирає. Є нові сорти різних забарвлень: рожевого, лілового, синього кольорів. Квітки можуть бути як простими, так і махровими.
 • Анемона (вітрогонка) жовтецева (Anemone ranunculoides). Невибаглива ранньоквітуча рослина. Висота до 20 см. Квітки яскраві жовті, діаметром до 3 см. Розростається пишними куртинами, добре росте в півтіні і на сонячних відкритих місцях. Цвіте з початку травня протягом місяця. До середини літа надземна частина рослини відмирає.
 • Анемона (вітрогонка) уральська (Anеmone uralensis). Невисока рослина до 15 см заввишки. Квітки діаметром до 3 см, білого, блакитного, рожевого, жовтого кольорів. Зростає в півтіні, добре розростається. Цвіте навесні.

Анемоны в саду

Кореневищні анемони, які вегетують весь сезон

Анемони цієї групи зберігають декоративність після цвітіння. У неї входять: анемона роздвоєна (Anemone dichotoma), канадська (Anemone canadensis), лісова (Anemone sylvestris). Найбільш затребувана квітникарями - анемона лісова.

 • Анемона (вітрогонка) лісова (Anemone sylvestris). Красива анемона, з популярними садовими формами. Досить висока, до 50 см. Квітки білі великі діаметром до 8 см, запашні, пониклі. Є анемони з простою формою квітки і махрові. Цвіте в липні, до трьох тижнів. Листя ажурне, декоративне, залишається красивим до самих холодів.

Анемоні осінні

Анемони цієї групи виділяють в окрему групу за рядом ознак. Вони цвітуть із серпня по жовтень, середні і високі до 120 см. Квітки великі, до 8 см. Листя зберігає декоративність до морозів. Анемони осінні представлені видами: анемона гібридна, хубейська, японська, повстиста. Морозостійкі.

 • Анемона (вітрогонка) гібридна (Anemone hybrida). Дуже гарний вид крупної анемони. Квітконоси можуть бути заввишки до 120 см. Розетки листя до 40 см. Квітки великі діаметром до 8 см, зібрані в багатоквіткові суцвіття, схожі на парасольки. Цвітіння починається в серпні і триває всю осінь. Листя зберігає декоративність весь сезон. Морозостійкість середня, потребує зимового укриття.
 • Анемона (вітрогонка) повстиста (Anemone tomentosa). Морозостійкий, стійкий, легкий у вирощуванні вид анемони. Рослина велика, квітконоси заввишки до 140 см. Листя велике, сильно розсічене, залишається красивим до глибокої осені. Квітки діаметром до 8 см, рожеві.
 • Анемона (вітрогонка) японська (Anemone japonica). Висока до 120 см рослина. Стебла гіллясті, цвітіння рясне. Квітки діаметром до 8 см. Суцвіття витончені. Листя синьо-зелене ажурне, злегка опушене, зберігає декоративність до холодів.

Анемони - ефектні, красиво квітучі рослини, які користуються заслужено популярністю. У нашому інтернет-магазині ви можете купити цибулини анемони, бульби анемони корончатой (a. Coronaria) відмінної якості c доставкою поштою по Україні.

Анемони махрові:

 • The Admiral (Адмірал) - рожеві квітки з яскраво вираженою серединкою.
 • Mount Everest (Еверест) - кремові ніжно жовті квітки, з пишною жовтою серединою.
 • Lord Lieutenant (Лорд Лейтенант) - ніжно лілові анемони, з чорними тичинками.
 • The Governor (Говернор) - полум'яно червоні анемони з білою серединою квітки і чорними тичинками.
 • Мікс махрових сортів.

Прості анемони:

 • The Bride (Брайд) - білі анемони з яскраво вираженою жовтою серединкою.
 • Hollandia (Голландія) - червона анемона з білою основою пелюсток і чорними тичинками.
 • Sylphide (Сильфіда) - насичено рожева анемона з яскраво вираженою серединкою.
 • Mr.Fokker (Містер Фоккер) - чарівна лілова анемона
 • Мікс сортів.

Особливості вирощування анемони (вітрогонка)

Найбільш сприятливі умови вирощування анемони

Анемони досить невибагливі. Але щоб отримати пишне цвітіння - потрібен багатий органікою, вологоємний, добре дренований грунт. Найкращі грунти - лужні або нейтральні. На кислих грунтах додайте золу. При посадці і в період вегетації потрібно вносити і мінеральні добрива з мікроелементами: Зелений Гай універсальне і Зелений Гай яскравий квітник

Найкраще ростуть в півтіні - місце посадки повинно бути добре освітлено, але уникайте спеки. На відкритих сонячних ділянках ростуть бульбові анемони: корончата, ніжна, апеннінська і кавказька.

Терміни висадки бульб і кореневищ анемони

Бульбові анемони висаджують навесні і в першій половині літа. Посадку кореневищних анемона проводять навесні та восени.

Терміни цвітіння анемони

Цибулинні анемони починають цвісти ранньою весною, зазвичай в квітні-травні. Можуть повторно цвісти восени. Кореневищні анемони квітнуть з серпня по жовтень.

Луковицы клубни анемоны ветреницы

Підготовка бульб і кореневищ анемон до посадки

Перед висадкою цибулини і кореневища анемона потрібно замочити кулька годин в розчині фунгіциду для знезараження і збагачення вологою. Радимо вам готовий до застосування препарат з ефектом фунгіциду Доктор Фолі або Фундазол. Бульбові анемони можна проростити в домашніх умовах для більш раннього цвітіння. Для цього покладіть бульби в ємність, дно якої вкрите вологою тканиною. Зволожуйте тканину в міру висихання, але не допускайте, щоб бульба лежала у воді. Днів за десять, на бульбах з’явиться коріння і точка росту, і буде точно видно яким боком висаджувати цибулину – паростком уверх.

Посадка бульб і кореневищ анемони у відкритий грунт та вазони

Цибулини і бульби висаджують в поживний легкий, вологоємний субстрат, без застою води. Цибулини анемони висаджують на глибину 3 см - 5 см, загостреним кінцем вгору. Якщо ви не можете визначити, якою саме стороною висаджувати цибулини - саджайте боком. Відстань між цибулинами - від 10 см.

Кореневища висаджують так, щоб коренева шийка була заглиблена на 3 см - 4 см. Відстань між рослинами від 20 см до 50 см в залежності від сорту. У вазони анемони висаджують, насипавши на дно дренуючий матеріал, щоб уникнути перезволоження.

Догляд за анемонами у відкритий грунт та при вирощуванні вдома

Анемони майже не вимагають догляду. Полив потрібний тільки в посушливий період – але грунт має бути завжди помірно вологим. Для утримання вологи грунт навколо рослини мульчують торфом, садовим компостом або листовим перегноєм. Восени, в період настання холодів, кореневищні анемони вкривають на зиму садовим компостом або агроволокном.

Бульбові анемони у відкритому грунті на зиму потребують укриття. А можна викопувати бульби на зиму, підсушувати і зберігати до весняної висадки. Перед закладанням бульбі анемони зберігання - обприскати їх препаратом з ефектом фунгіциду Доктор Фолі.

Підживлення анемон

У період зростання - використовуйте добриво - Гілея Вегетація. В час утворення бутонів і цвітіння - калійно-фосфорне добриво Зелений гай золота осінь.
Кілька разів за сезон вносите деревну золу.

Особливості використання анемони, корисна та цікава інформація

Анемони в ландшафтному дизайні саду висаджують в півтіні і тінистих ділянках саду: біля чагарників, під пологом дерев, на галявинах, по берегах штучних водойм. Добре ростуть анемони на тінистій стороні кам'янистих альпійських гірок.

При плануванні клумб врахуйте, що ранньоквітучі анемони після цвітіння мають період спокою, як у тюльпани, крокуси, гіацинти. У міксбордерах анемони добре комбінуються і мають однакові умови вирощування з такими рослинами як: ранункулюс (жовтець), астильба, фрезія, мускарі, гейхера.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Анемона проста Hollandia Анемона проста Hollandia
3
Анемона проста Hollandia
29738
в наявності
5
49.90грн.
Анемона махрова The Governor Анемона махрова The Governor
3
Анемона махрова The Governor
29737
в наявності
5
52.90грн. 47.61грн.
Анемон простий The Bride Анемон простий The Bride
3
Анемон простий The Bride
29742
в наявності
5
47.90грн.
Анемона проста Mr.Fokker Анемона проста Mr.Fokker
4
Анемона проста Mr.Fokker
29740
в наявності
5
47.90грн.
Анемона проста Sylphide Анемона проста Sylphide
4
Анемона проста Sylphide
29741
в наявності
5
48.90грн.
Анемона проста blanda Blue Shades Анемона проста blanda Blue Shades
1
Анемона проста blanda Blue Shades
45511
в наявності
5
51.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити