123123
0

Як доглядати за каланхое: 5 корисних порад

А що це за яскрава квіткова парасолька, що височить над соковитим листям? Стоп... Чи не каланхое це у вас? Якщо так, то ви не випадково зайшли в блог Яскрава Клумба! Ми збиралися розібрати основні нюанси вирощування цієї декоративної рослини.

Основне питання, на яке шукатимемо відповідь, звучить так: як доглядати за каланхое в домашніх умовах? Чи це складно? З яких процесів складається догляд? Чи є правила, яких потрібно дотримуватись? Скажемо наперед: так, правила прості, але вони є! Далі 5 порад на тему того, де ставити каланхое, як поливати, чим підгодовувати і т.д. Спробуйте - на вас неодмінно чекає гарний результат!

Правильні умови вирощування каланхое

Багато хто запитує, як доглядати за каланхое вдома, але водночас пропускають важливі моменти: а які умови потрібні цій рослині в принципі? Хтось скаже - кімнатні! Так, все правильно… Але ж кімнати різні бувають і, відповідно, умови в них також. Правильне вирощування передбачає дотримання температурного режиму та забезпечення достатньої освітленості. Більш детально:

Температурний режим. Попри природну стійкість рослини до перепадів температури, занадто сильних коливань допускати не можна. Перед тим, як доглядати квітку каланхое в домашніх умовах, переконайтеся, що ви зможете забезпечити стабільну температуру в приміщенні. Протягом періоду весна-осінь допустимі показники у межах +18…+28℃. Взимку легке зниження температури повітря навіть вітається, але ми не рекомендуємо тримати квітку в кімнаті, де менше +14℃. Холодна зимівля сприяє закладанню квіткових бруньок. А ось коли показники термометра опускаються нижче +10℃ - чекай на лихо. У таких умовах рослина хворіє і може загинути.

Освітленість. Оптимальні умови - коли каланхое купається у променях природного світла протягом 10-12 годин на день. У теплу пору року це не проблема. До речі, влітку квітку бажано тримати біля західного чи східного вікна. А як доглядати каланхое взимку, коли світловий день в Україні дуже короткий? По-перше, рослину потрібно перенести ближче до вікна, що виходить на Південь, якщо таке є. По-друге, можна освічувати штучно якщо існує подібна можливість.

Правильний полив каланхое та зволоження рослини

Так, полив та зволоження - це різні речі. І різницю потрібно розуміти, якщо вам цікаво, як доглядати за каланхое після покупки. Так ось, поливають каланхое безпосередньо під корінь або через піддон, а зволожують - всю рослину. Іноді ці процеси здійснюються паралельно. Більш детально:

Полив. Головна помилка, якої припускаються новачки у вирощуванні рослин, які не знають, як доглядати за каланхое, купленим у магазині - вони використовують для поливу воду з-під крана. Цього категорично не можна робити, оскільки вона жорстка, хлорована і може негативно позначитися на нормальному розвитку квітки. Ми рекомендуємо поливати тільки м'якою та відстояною водою. І тільки коли верхній шар ґрунту підсох. Взимку інтервали між сеансами поливів зростають у 2-3 рази. Поливати через піддон краще.

Зволоження. Якщо ви не впевнені, як доглядати за купленим каланхое, то краще зайвий раз його не зволожувати. Різні види реагують по-різному. За великим рахунком, всі представники цієї культури можуть пройти сезон без додаткового зволоження повітря або обприскування зеленої маси. Якщо ви поглянете на каланхое Red або махрове каланхое, то побачите сильне, м'ясисте листя. У вашої рослини такі самі листки? Чудово! Будьте впевнені, волога з них випаровується з дуже низькою швидкістю.

Правильна обрізка каланхое та продовження цвітіння

Деякі види планово скидають старе листя. Водночас є каланхое, здатні нарощувати солідну листову масу, яка вивалюється за межі горщика. Все це впливає на декоративність рослини, яку можна контролювати та регулювати. Більш детально:

Цвітіння. Для пишного та красивого цвітіння, необхідні вищеописані умови. Особливо освітлення. Чим яскравіше воно буде - тим яскравіше цвітіння, як кажуть експерти. Деякі види придатні для того, щоб їхні квіти зрізати. Вже у зрізаному вигляді їх можна ставити у воду, і стояти квіти будуть дуже довго, оскільки стійкість до усихання висока. Як доглядати каланхое після цвітіння в такому випадку? Після цвітіння є сенс видаляти пагони, на яких були квіти для підвищення загальної декоративності та надання рослині охайності.

Обрізка. Обрізані пагони можна пересаджувати в ту саму ємність (якщо габарити дозволяють) або в інший горщик, ящик тощо. Це відповідь на запитання: як доглядати каланхое в горщику, коли рослина скинула листя? Але вибір завжди за власником рослини. Навіть якщо листків у каланхое стало дуже багато - можна їх обрізати, а можна цього і не робити. Дивіться за станом рослини та зі своїх міркувань на рахунок пересадки та розмноження квітки.

Правильне внесення добрив

У статті про те, як правильно доглядати квітку каланхое, не обійтися без інформації про підживлення. Вони важливі, але не так сильно, як для багатьох декоративних кімнатних культур. Каланхое в плані підживлення можна розглядати з усіма сукулентними. Отже, інтенсивність підживлення не висока.

Ми рекомендуємо використовувати добрива у літній період (органіка або мінеральні склади 1 раз на 2 тижні) і коли починається формування квітів. В інший час підживлення ставимо на паузу. І що ще важливо - якість добрив! Пропонуємо звернути увагу на такі варіанти:

ФЕРТІмікс. Це ефективний біогумус, який допоможе забезпечити необхідну норму поживних речовин для рослини. Добриво спеціалізоване - ідеальний варіант для сукулентних. У ньому є цілий комплекс мікроелементів та вітамінів. Як доглядати за каланхое під час цвітіння, коли у вас є таке якісне підживлення? Легко та приємно!

Стимул NPK. Популярний мінеральний комплекс, який підходить для багатьох кімнатних рослин і навіть для каланхое. Препарат зручний у застосуванні. У вас не виникне труднощів, навіть якщо ви не знаєте, як доглядати за каланхое - полив таким комплексом гарантує більш високу декоративність квітки. Врахуйте, що це супер концентрований препарат, тому для підживлення виключно каланхое його вистачає на дуже довго..

Правильна пересадка каланхое та розмноження

У цієї рослини взагалі немає проблем з тим, щоб рости в одному горщику довгий відрізок часу. Але коли квітка розростається до розмірів, які значно перевищують обсяг ємності, то потрібно пересаджувати. Як правильно доглядати домашню квітку каланхое під час пересадки або під час розмноження? Більш детально:

Пересадка. Для початку потрібно купити більший за розміром горщик. Далі робимо дренажний шар та заповнюємо ємність якісним субстратом - поживним, але пухким. Щоб стимулювати подальший розвиток пересадженої рослини, можна доповнити субстрат невеликою кількістю мінерального добрива на основі азоту. Зрозуміло, легкий полив теж потрібний.

Розмноження. Найбільш популярний та ефективний спосіб - укорінення живців. У якості живців застосовуються як відрізані листки, так і відрізані пагони. Можете провести експеримент та перевірити, що вкорінюється краще. Живці висаджуються у зволожену ґрунтосуміш (звичайну - ту, яку використовуємо для вирощування дорослої рослини). Іноді можна зволожувати ґрунт. Незабаром повинні утворитися маленькі відростки, які пізніше перетворяться на повноцінну кореневу систему. Далі догляд абсолютно простий, як ми описували його вище.

Сподіваємось, наша стаття була для вас корисною. Тепер ви знатимете, як доглядати за квітучим домашнім каланхое і зможете самі давати поради друзям, сусідам та знайомим любителям кімнатних рослин. Бажаємо успіхів!

ФОТО: Depositphotos 

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити