РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Щоб цвіли фіалки: секрети догляду, поливу, підживлення - поради прихильникам сенполій

Квітучі кімнатні фіалки або сенполії зачаровують красою. Навіть ті, хто каже, що «не любить фіалки» рано чи пізно купує квітучу красуню. Адже неможливо встояти перед красою цих рослин. Але іноді трапляється так, що фіалка не цвіте. Нові опушені листочки – ростуть, розетка стає пишною і красивою, а квітів все немає. Що ж треба зробити, щоб фіалки рясно цвіли?

Фіалка, головні правила догляду, фото

У любителів початківців кімнатних фіалок буває і так, що після покупки вазону з квітучою сенполією, рослина досить довго радує новими бутонами. Але потім тривалий період не вдається змусити фіалку цвісти.

Умови вирощування сенполії – щоб фіалки цвіли цілий рік

Узамбарська фіалка – в наших умовах рослина кімнатна. У природі сенполія (Saintpaulia) зростає у Східній Африці. Звичні для цієї рослини кліматичні умови – рівний, м'який, теплий, помірно вологий клімат. Якщо створити фіалкам потрібні умови, вони можуть цвісти до 10 місяців на рік, тобто майже цілий рік, з невеликою перервою в період спокою. Звичайно, створити рівномірний, без стрибків температур та вологий режим для квітучих сенполій у звичайних умовах квартири не завжди вдається. Влітку в спеку та взимку при значному зниженні температури – цвітіння, як правило, не буває. Але, ви вже розумієте, що фіалки можуть не просто цвісти раз на рік, а формувати бутони протягом кількох місяців із невеликою перервою. Успішне вирощування залежить і від інших особливостей догляду – поливу, підживлення, вологості повітря, субстрату, освітленості і навіть від того, наскільки правильно підібраний горщик для фіалки. Щоб змусити фіалку цвісти – потрібно за нею доглядати грамотно. Краса квіток – того варта, а ми вас навчимо. При уважному відношенні до вирощування сенполій, навіть квіткарі-початківці отримують вражаюче цвітіння. Вийде і у вас.

  • Освітленість.

Яке місце полюбляють фіалки? Цвітіння дуже залежить від того, чи підходить їм освітленість. Якщо неправильно вибрати місце для розміщення рослин, то щедрого цвітіння не буде. Помірне освітлення має тривати близько 12 годин на день. Для цього достатньо буде в період короткого дня – досвічувати горщики люмінесцентними лампами. Ознаки нестачі освітленості – листочки стають видовженими, тонкими та блідими, вся розетка розгортається та витягується у бік сонця. Фіалкам потрібне добре освітлене підвіконня або постійне доосвітлення.

Важливо: у літній період рослина не має залишатися вдень на прямих сонячних променях. Спека фіалкам не потрібна. Якщо треба, зробіть легке затінення, щоб світло було розсіяним, наприклад, закріпіть на склі агроволокно або лист білого тонкого паперу.

  • Температура.

Рекомендовані температури для цвітіння фіалки 20-24°C. Найбільші квітки та найбільш тривале цвітіння сенполій – при +20°C. Сама рослина може витримати і зниження до +10°C та підвищення до +30°C, але цвітіння при цьому не буде. Яка температура оптимальна для пишного цвітіння – сперечаються навіть фахівці. Головне, щоб добові коливання температури не перевищувала 3-4°C. При зміні сезонів – зміна температури має бути також плавною, не різкою. Ідеальний перепад денної та нічної температури 2-3°C. Уникайте розміщувати горщики із сенполією на протягах.

  • Вологість.

Щоб фіалка добре цвіла вологість повітря, має бути 50% і більше. На жаль, взимку при включених опалювальних приладах вологість, часто, стає критично низькою до 25%. Що робити? Якщо квіти стоять на підвіконні, поставте їх так, щоб розетка листя не виступала і гаряче повітря не підіймалося прямо під листя. Ідеально поставити поруч зволожувач повітря.

Фіалка, посадка, полив, підживлення, фото

  • Полив.

Для цвітіння полив має бути помірним. Не заливайте, але і не давайте сенполії пересихати. Вода має бути м'якою, чистою, добре відстояною, кімнатної температури або трохи теплішою. Холодною водою поливати не можна.

  • Субстрат.

Для цвітіння фіалці потрібен легкий, помірно поживний, вологомісткий ґрунт із відповідним рівнем кислотності. Підбір ґрунту для пишного цвітіння фіалок – рекомендуємо придбати готовий субстрат для фіалок. Так ви точно пересадите рослину з магазинного контейнера у правильну землю. Після покупки, фіалку потрібно пересадити із транспортувальної тари та технічного субстрату у гарний горщик зі спеціальною землею. Ні, фіалку не можна саджати у садову землю. Вона надто щільна, в'язка – жодних суглинків та чорноземів. Якщо ви хочете отримати здорові та квітучі фіалки. Щоб коріння рослини нормально розвивалося, воно має рости в легкому розсипчастому ґрунті, зі збалансованими елементами живлення. Ще один плюс на користь покупки готового субстрату для фіалок – вміст та співвідношення в ньому макро- та мікроелементів відомо точно. У землі незрозумілого походження можливо, як надлишок, і нестача. Визначити, чого не вистачає, а чого дуже багато – можна зробивши аналіз або за станом рослини, що новачкам зробити складно.

  • Підживлення.

Чим краще підживлювати фіалки? Добрива для фіалок мають відповідати двом основним критеріям: правильне співвідношення елементів та регулярне використання. Якщо для цвітіння у фіалок є всі умови, а вона вперто не цвіте, швидше за все вона голодує. Для цвітіння фіалкам просто необхідні добрива. Обов'язково вносити підживлення за інструкцією. Надлишок так само поганий для цвітіння, як і дефіцит. Чому для того, щоб цвіли фіалки, не підходять інші добрива для кімнатних рослин? Зазвичай, у них достатньо багато азоту, що стимулює ріст листя, на шкоду цвітінню. Якщо у добривах для звичайних квітучих домашніх рослин занадто багато калію, то листя почне жовтіти, стане крихким, опаде і така слабка рослина не буде формувати бутони. Її доведеться пересадити до іншого субстрату, щоб не загинула.

  • Горщики для фіалок

Краще купити спеціальні. Щоб рослина добре цвіла, пересаджуйте її у свіжий субстрат не рідше одного разу на 2 роки. І робіть посадку в спеціальні вазони, вони не глибокі і маленькі. Фіалкам некомфортно в об'ємних контейнерах, і вони перестають цвісти.

Щоб фіалки цвіли рослина має бути здоровою. Регулярно оглядайте рослини, за найменших підозр – відставте сенполію від інших і зробіть профілактичну обробку фунгіцидами та інсектицидами. Зазвичай, у середині літа у спеку й у найхолодніший місяць зими – у сенполії настає період спокою, коли немає цвітіння. Рослинам потрібний відпочинок, це нормально для наших умов вирощування. Якщо ви створите фіалці умови, то вона радуватиме вас цвітінням до 10 місяців на рік.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж