Barbie Sale
0

Основні роботи в саду в травні: завершуємо посівний сезон

Травень – це один з найбільш насичених періодів у житті садівників-городників, завершальний етап весняного марафону. У цей час вже можна спостерігати перші результати вкладеної праці, а загальна картинка ділянки набуває відносно завершеного вигляду.

Травень – це один з найбільш насичених періодів у житті садівників-городників, завершальний етап весняного марафону. У цей час вже можна спостерігати перші результати вкладеної праці, а загальна картинка ділянки набуває відносно завершеного вигляду. Також остання декада місяця надає шанс виправити упущення, що стосуються пересадки рослин або висівання насіння, інакше подальше зволікання негативно позначиться на їхньому розвитку. Якість заходів, проведених в саду в цей час, багато в чому визначає здоров’я і зовнішній вигляд всіх його жителів, починаючи від газонної трави і закінчуючи плодовими деревами. Можна планувати основні роботи в саду в травні, спираючись як на тимчасові рамки, так і на зональність ділянки.

Роботи з багаторічними і однорічними квітами

Саме ці рослини першими відкрили новий сезон. Ледве тільки з’явилися таловини, як первоцвіти тут же спрямували до сонця свої заготовлені ще з осені бутони. Ну а в травні робота садівника полягає в наступному:

 • поділ і посадка кореневищ багаторічних рослин (іриси, хости, канни, лілейники, маки, пульмонаріі та ін.);
 • в першій і другій декаді місяця (залежить від району) посів однорічників в ґрунт: майорця, айстри, агератуму, запашного тютюну, бальзаміну, матіоли та ін.;
 • висадка розсади петуній, сурфіній, пеларгоній, а також бульб кал, бегоній та інших рослин, що зимували в закритих приміщеннях (коли минула загроза низьких температур);
 • посадка цибулин гладіолусів, бульб жоржин, лютиків, анемонів, цибулин лілій та інших квітучих рослин;
 • викопування, сортування і просушування первоцвітів (крокуси, проліски, гіацинти та ін.).

Особливу увагу необхідно приділити боротьбі з бур’янами. Для цього проводиться прополка і розпушування ґрунту, а також його мульчування. Проводиться підживлення, а полив регулюється залежно від погоди.

Плодово-ягідні кущі: догляд та розмноження

Урожай, який плануєте отримати в наступаючому сезоні, багато в чому залежить від особливостей сортів плодово-ягідних кущів. Якщо ви – один з клієнтів компанії «Яскрава», то при мінімумі зусиль будете мати відмінні результати – ми поставляємо тільки кращі саджанці вітчизняної та зарубіжної селекції. Роботи на цій ділянці саду можуть бути такими:

 • перевірка і проведення завершального етапу обрізки;
 • обробка з метою попередження ураження хворобами і шкідниками;
 • висаджування нових рослин в заздалегідь підготовлені лунки;
 • мульчування вже наявних посадок, полив і підгодівля;
 • створення опор для витких сортів ожини, жимолості та інших чагарників, підв’язка малини і смородини (але деякі сучасні сорти прекрасно обходяться і без цього).

Якщо ви не встигли обзавестися хорошим посадковим матеріалом, то у вас ще буде шанс все виправити. Замовлення, зроблене в інтернет-магазині «Яскрава Клумба», буде оброблене і відправлене в найкоротший термін.

Дбаємо про фруктовий сад

Травень – час квітучих садів і солов’їного співу. Насолоджуючись швидкоплинною красою, варто пам’ятати і про важливість цього періоду. Для отримання хорошого врожаю проводять остаточну обрізку дерев, їх вапнуванняі обкопування.Першу обробку спеціальними препаратами для захисту від шкідників і хвороб проводять на стадії сплячих бруньок (можливо, це кінець або навіть середина квітня – залежить від кліматичної зони), а потім у фазі рожевого бутона. Внесення азотних добрив сприятиме кращому формуванню зеленої маси. Буйство цвітіння поступово вщухає, а на зміну йому приходять нові клопоти по догляду за підростаючої завя’ззю.

Що там на грядках? Роботи з овочевими культурами

Вираз про те, що весняний день рік годує, найбільш актуальним є саме в травні. І для того, щоб наповнити восени засіки, потрібно зробити наступне:

 • висіяти моркву пізніх сортів, цибулю, буряк, пряні трави;
 • висадити картоплю, призначену для зберігання, а також цибулю-сіянку;
 • на початку місяця вже можна виносити під плівку розсаду огірків для отримання раннього врожаю, а висівати цей овоч в ґрунт потрібно після настання стійкої теплої погоди;
 • розсаду помідорів, перців і баклажан також висаджують, коли мине загроза заморозків. При цьому потрібно подбати про захист пасльонових від зголоднілих за зиму колорадських жуків – вони можуть в лічені години знищити ніжні рослини.

Також догляду вимагають грядки полуниці і суниці. У травні розряджають посадки, видаляють вуса, що з’являються, роблять підгодівлю. Лихом садівників-городників в цей час єбур’яни, які прагнуть заглушити ніжні паростки культурних рослин. Боротьбі з ними потрібно приділити особливу увагу. Також необхідно привести в порядок галявини, газони, підготувати ящики для компосту, полагодити доріжки, огорожі, альтанки та все те, що вимагає уваги і рук дбайливого господаря.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

СТИМУЛ NPK укорінювач 310 мл
СТИМУЛ NPK укорінювач 310 мл
51989
закінчується
1
49.90грн. 44.91грн.
Чарівна суміш для квітучих 500 мл
3
Чарівна суміш для квітучих 500 мл
37663
закінчується
1
35.90грн.
Зелений гай для хвої 10 кг
Зелений гай для хвої 10 кг
28025
немає в наявності
1
1 199.00грн.
Сапа-тризуб 9376Т
4
Сапа-тризуб 9376Т
51140
закінчується
1
125.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити